VAŠEK KRUŠINA                                             MARTIN BERÁNEK

( 66´ JAN RUCKÝ )

PATRIK KOČÍ             VAŠEK KRLIŠ

Do Černic jsem vyráželi jako tabulkový favorit. Ale s Černicemi jsou to derby a to jak známo nemá favorita nikdy. A bylo tomu tak i tentokrát. Naše sestava byla sice prakticky kompletní. Chyběl jen zlomeninou dlouhodobě vyřazený Furry, učící se Filip a Bihy, který byl i přes velice dobrý čtvrteční trénink mimo ( Plzeň ). Kašlíček trápil Dana, který byl připraven pro případ nouze jenvyšší, ale nakonec se ani nepřevlíkal.

Úplný začátek zápasu patřil spíše domácím. Ti byli aktivnější a měli balon více pod kontrolou. Do šance se ale nedostali. To my zahrozili vážně hned z naší první akce. Bery vyslal do vápna Černic Páťu, ten si ale neporadil s dobře vyběhnuvším Tománkem. Další rychlý brejk už ale gólem skončil. Ženda dal po lajně Krůšovi, ten vyslal Patrika a na jeho centr parádně naběhnul Vašek, který v souboji s obráncem patičkou balon dopravil do sítě - 0:1. Vyrovnáno bylo bohužel velmi rychle. Domácí se vyhnuli odmávání údajně pětimetrového ofsidu ( z lavičky to opravdu vidět dobře nebylo ) a zatím, co obrana signalizovala nedovolené postavení soupeře, ten odcentroval a nikým nekrytý Nádraží srovnal - 1:1. Po další velké šanci na jedné i druhé straně se domácí dostali k totožné akci, jako při první brance, jen ofside to tentokrát nebyl ani náhodou. Na další centr si naběhl velice aktivní velezkušený Stoilov a Bejk neměl šanci - 2:1. V zápětí Bejk chytil obrovskou šanci Davídkovi. My kontrovali dvojicí trestňáků, které ale mířily vysoko nad Tománkovu bránu. Jirkova střela z dobré pozice pak trefila uprostřed brány stojícího domácího golmana. Ve 32. minutě sundal u středu hřiště Mur Martina Beryho a uviděl za zákrok žlutou kartu. Z centru se za obranu dostal Patrik a byl ve vápně faulován. Sudí Šlajs nezaváhal a Vítek měl šanci z penalty srovnat. Jeho střelu zastavila až síť v Tománkově bráně a stav byl srovnán - 2:2. Do půle ještě zkusil Patrik přelobovat na penaltě stojícího domácího golmana, ale balon byl krátký a skončil v jeho náručí. To Hacker v obdobné situaci Bejka přeloboval, ale míč zastavila tyč a s odrazem si Bejk poradil.

Vyrovnaný stav v půli byl pro nás dobrý, protože domácí byli o kousek lepší, běhavější a především ve svých akcích nebezpečnější. My si řekli co je potřeba zlepšit a jak dostat víc do hry střed naší zálohy. Bohužel se nám to nepodařilo, domácí dál hráli první housle a udávali tempo zápasu. Vašek se sice dostával do možnosti, balon byl ale příliš dlouhý a Tománek byl pozorný. To na druhé straně předvedli domácí další dvě akce jako zkopírované od těch gólových z první půle. Ze středu šel balon za naši obranu do strany, Stoilov zatáhnul, odcentroval a Davídek se ve vápně prosadil jak v 57., tak v 60. minutě - 3:2 a 4:2. Dan ještě zkusil sestavu trošku promíchat, ale domácí hráli v pohodě a Bejk ještě několikrát musel dokazovat své kvality. Ke konci jsme si mírný tlak i vytvořili, ale zakončení nás opět zklamalo.

Domácí vyhráli po zásluze. My se pořádně nedostali do hry a všude jsme byli o kousek později. Snahu klukům upřít nelze, ale Černice prostě byli lepší. Uvidíme, jak si příští týden poradíme doma s na jaře se trápícími Liticemi, které doma prohrály s Unionem, i když ten hrál celou druhou půli o desíti. V sobotu pak Smíchov vykřesal naději na zajímavý závěr soutěže až vlastencem Dýšiny v poslední minutě a překvapila i na jaře živou vodou pokropená Lhota, která opustila poslední místo, kam spadnul Vochov, když vyhrála i Druztová. Vypadá to, že se nikomu sestupovat nechce.