zasloužené jasné vítězství po slušném výkonu

JIRKA NĚMEČEK     VÍTEK PIKHART

VAŠEK KRUŠINA                                                   JAN RUCKÝ

PATRIK KOČÍ               VAŠEK KRLIŠ
( 84´VLADIMÍR HOLÝ jr. )      ( 60´ JAN BIHARY )

Vždy nebezpečný soupeř z Litic dorazil do Hradiště značně oslaben. Pavel Vacek hecoval ( nejen ) mančaft jen z lavičky, na které byl i veterán Hanzlíček. Litice dle svých slov postrádaly dalších několik hráčů základu oproti podzimnímu zápasu ( namátkou Koloros, Kovařík, Vajskebr... ), ale rozhodně nepřijeli zápas odevzdat! Naše strana postrádala především dlouhodě zraněného Furryho, Tom Beránek měl společenské povinnosti na kámošově veselce, Filip se věnoval povinnostem školním a Kuba nám fandil ze služební cesty do Chile. Dan Červený se po vyčištění německých trubek a po následné rýmičce posadil alespoň na lavičku vedle neustále kondici nabírajícího Bihyho a Laďase juniora. Radek, na kterého ve střídání golmanů měla přijít řada, si obnovil zranění kotníku a tak šel do brány opět Bejk. Ten odvedl ve spolupráci s obranou standardně kvalitní práci. Dan postavil na beka Máru, Vali si odehrál ve středu obrany s Pytlosem své a do středu zálohy šel k Jirkovi Vítek. To se ukázalo, jako velmi dobrá volba. Stejně tak zařazení Hanze na kraj zálohy. Naše menší hřiště přálo i spolupráci Patrika a Vaška v útoku, když v předešlém zápase k sobě měli moc daleko.

Úplný začátek zápasu se odehrál v poměrně značném větru, který vál do kopce a tudíž nám do zad. Možná i proto již ve třetí minutě prchnul po výtěčné Vítkově přihrávce Hanz a s klidem zkušeného kanonýra rozvlnil placírkou síť za bezmocným Tichaříkem - 1:0. Okamžitě poté se po dlouhém, rychle vhozeném autu ocitl opět Hanz sám před hostujícím golmanem. Ten byl ale tentokrát včas z brány venku a šanci zlikvidoval. Litičtí se snažili v poli přitlačit a na chvíli se s míčem na kopačkách usadili na naší polovině. Ale pořádná šance z toho nebyla. Naopak Patrik se ocitl ve slušné pozici. Akce skončila naším rohem, na centr z něj si na zadní tyč naběhl Krůša, ale balon před odkrytou částí branky poslal vedle. Po nebezpečném trestňáku hostí jsme šli do další rychlé akce, když Patrik díky své rychlosti zachránil balon na hrací ploše a na jeho dobrý centr jen těsně nedosáhl na malém vápně Vašek. Další trestňák hostí skončil na naší pevné zdi. Po půlhodině hry vrátil Krůša Patrikovi centr a Páťa pálil těsně vedle, Krůšovi pak balon v obrovské šanci od nohy odskočil. Po závaru ve 35. minutě pálil Hanz tvrdě, ale těsně nad. Těsně vedle tyče Tichaříkem hlídané branky šel míč i po Jirkově trestňáku, když hostující golman míč tlačil mimo očima - povedlo se. Ve 42. minutě jsme se ale již radovali. Jirka šel po pěkné kombinaci už od Máry sám na Tichaříka. Dodnes není známo, zda střílel nebo přihrával. Každopádně balon směřující k rohovému praporku napálil do odkryté brány levačkou!!! výtečně nabíhající Hanz - 2:0. Jirka se ocit sám před bránou hostí do půle ještě jednou, ale balon poslal do autu, jelikož na zemi lažel hráč soupeře, který jevil známky zranění - hezké gesto. V poslední minutě první půle měli svoji nějvětší šanci hosté, když po střele z blízka vykopl balon směřující do sítě Hanz.

O půli se snažil Dan mančaft hlavně zklidnit. Čekali jsme, že chílemi značně agresivní soupeř ve druhém poločase na důrazu ještě přidá. Než jsme stačili zjistit, zda tomu tak opravdu bude, přišel na pětadvaceti metrech balon ideálně na pravačku Jirkovi a ten poslechl volání celé lavičky a vypálil. Jeho povedená rána přeletěla na malém vápně stojícího Tichaříka a zapadla do sítě - 3:0. Než se hosté stačili vzpamatovat, vybojoval Hanz u lajny balon, Patrik nacentroval a Vašek v ideálním náběhu trefil míč nechytatelně pod víko - 4:0 a bylo prakticky rohhodnuto. Hosté se sice nevzdali, což je nutné jim připsak k dobru, ale my hráli to, co bylo potřeba. Pozornost musel v 50. minutě prokázat Bejk, když správně vyběhnul a rodící se nebezpečí zažehnal. Patrik pak zcela osamocen před odkrytou bránou předvedl parádní nohejbalový kraťas, ale tím míč do sítě nedostal. V 62. minutě odmítl hattick Hanz, když jeho pěkná rána šla nad Litickou bránu. Po pěti minutách úřadoval Hanz před naší bránou, kde v zápase již podruhé zachránil jasnou šanci hostí. Tentokrát ukázkovým skluzem. Bohužel to se mu nepodařilo v 71. minutě. To se hosté propracovali k rohovému kopu, který rozehráli tak rychle, že si naše obrana nestihla rozebrat hráče a tak zcela osamocený Martin Duna neměl až tak těžkou práci. Balon trefil hlavou přesně k tyči a Bejk i přes velkou snahu na balon dosáhnout nemohl - 4:1. Krůša pak ještě trefil centrem zvrchu břevno, Bihy dvakrát potvrdil, že hlavičkář není a obě dobré šance trefil vedle brány hostí. Stylově poslední slovo patřilo hráči utkání - Hanzovi. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu napálil neskutečnou pumelicí bližší tyč Tichaříkovy svatyně. Balon se bohužel odrazil od tyče do hřiště, a tak k zaslouženému hattricku chybělo Hanzovi jen pár centimetrů.

Zasloužené vítězství po slušném výkonu celého mančaftu je velmi potěšující. Vítek si ve středu hřiště výborně rozuměl s Jirkou, stejně tak Vali s Pytlosem na stoperu. Mára na beku zahrál nadstandardně a kdyby si Krůša sešteloval lépe mířidla, mohl být za hvězdu i on. Bejk odchytal zápas bez chyby, škoda jen nekoncentrovanosti a liknavosti mančaftu při rohu soupeře. Nula by na našem kontě obdržených branek byla hezčí. Ale alespoň víme, na co se v dalším průběhu soutěže zaměřit. Hodit se nám to může už za týden na hřišti Rapidu, kde se nám dlouhodobě příliš nedaří. Takže v neděli to prostě zlomíme!!!

Další zápasy soutěže přinesly opět několik překvapení. Smíchov otočil poločasové vedení Zruče a nakonec celkem jednoznačně vyhrál 5:2. To druhý adept na postup - Dýšina - ztratil dva body se zachraňujícím se Chrástem, když prohrál 8:7 na penalty po stavu 1:1 v zápase! Výhra Lhoty nad Vochovem 6:0 překvapením vzhledem k posledním zápasům ani není, stejně tak jednoznačná výhra na jaře rozjetého Unionu nad naším příštím soupeřem - Rapidem 8:1. To, že doma Prazdroj prohraje jednoznačně z Druztovou 0:4 se ale asi až tak nečekalo. Z toho všeho plyne jedno veliké ponaučení - nesmíme nikoho podcenit, protože soutěž je, co se výkonů týká hodně vyrovnaná a i mančafty ze spodnějších příček tabulky mohou porazit adepta na postup. My se chceme udržet co možná nejvýše a musíme se soustředit na každý zápas.