i na jednu vstřelenou branku se dá vyhrát, jsou to ale nervy!

JIRKA NĚMEČEK     VÍTEK PIKHART

DAN ČERVENÝ                                                  JAN RUCKÝ

( 75´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

JAN BIHARY               VAŠEK KRLIŠ

Na hřiště Rapidu, kde se nám douhodobě výsledkově nedaří jsme přijeli v roli favorita. Sice chyběl Furry, Filip, Kuba, Tom a Patrik, ale zase svoji bývalou formu, a to i střeleckou, nalezl Bihy. Do brány se vrátil po zranění Radek, na hraj obrany se postavil Krůša a vzhledem k tomu, že za soupeře nastoupil na kraji útoku neskutečně rychlý a vytrvalý Filipčík, byla to volba výborná.

Začátek zápasu nám hodně vyšel a domácí jsme zatačili před jejich bránu. Prvné velkou šanci promarnil Jirka. Hanz pádil v 15. minutě sám na Lišku, ale domácí golman se blýskl skvělým zákrokem. Po rohu se k hlaviččce dostal Venca, ale Liška opět zasáhl. Další obrovskou šanci měl Bihy, který ale ještě přihrával na Hanze. Přihrávka nebyla přesná, a tak balon skončil vedle domácí brány. Rapid málem potvrdil pořekadlo nedáš - dostaneš. Ve 20. minutě se před Radkem ocitl Jelínek, těžký balon ale nezpracoval a ten skončil vedle naší brány. Bihy pak svedl souboj s domácím golmanem, který nervově nevydržel a hodil po Bihym balon. Oba vyvázli se žlutým napomenutím. To jakoby Honzu nabudilo. Po našem držení míče napřáhnul za váplnem a křižnou střelou do vingle nedal svému soupeři šanci - 0:1. Hned o minutu později měl další dobrou šanci Hanz. Po půlhodině hry trefil Dan trestňák jen do zdi, ale Hanznapálil odražený balon parádně. Bohužel šel přesně do míst, kde stál Liška a míč vyrazil. Posledních deset minut se domácí dostali více do hry. Jirka ve skluzu odehrál balon z vápna, roh odvrátil hlavou Pytlos. Pořádnou šanci si ale domácí nevypracovali.

Poločasocé vedení 1:0 bylo zasloužené, ale vzhledem k počtu tutovek velmi slabé. Dan o půli nabádal mančaft k trpělivosti v zakončení a k aktivnější hře, než v posledních deseti minutách první půle. První šanci měl Vašek, ale domácí obrana jej vypálit nenechala. Hra pak začala být z obou stran dost nervozní. Domácí komentovali každý souboj a naši kluci si to nenechali líbit. Aby se sudímu Levému zápas nevymknul, ukázal pár hráčům žluté kartonky a na chvíli se horké hlavy zklidnily. V 70. minutě nebezpečně vypálil Dan, z protiútoku se řítil na radka domácí Boháč, brejk zakončil střelou, kterou Radek zlikvidoval. O chvilku později zahrávali domácí po Ondrově faulu, kterým hasil Jirkovu nepřesnou přihrávku, trestný kop z velice nadějné pozice. Radek si postavil masivní zeď, kterou domácí Kovářík trefil, odražený balon pak uklidil do bezpečí Krůša. Ten ke konci zápasu svedl několik sprinterských soubojů se svým spolužákem Filipčíkem. Vašek ve všech případech obstál a domácího rychlíka k nebezpečnějšímu zakončení nepustil. Střely od brankové čáry Radek pochytal. Na druhé straně se k ráně dostal Jirka, domácí obrana srazila jeho pokus na roh. Po něm pálil nebezúpečně Vítek. Teč domácích sudí neviděl a ti ji "sportovně" nepřiznali. Při útoku domácích se do souboje opět dostal Krůša s Filipčíkem a jejich souboj skončil rohovým kopem. Ten domácí rozehráli vysokým centrem, na který ve vápně vyskočil mimo ostatní i domácí Hlaváč. Balon zkusil po Maradonovsku usměrnit rukou. Sudí Levý byl ale pozornější, než jeho kolegové ma mistrovství světa a tak šel domácí borec devět minut před koncem po druhé žluté ze hřiště. Závěr jsme tak měli o něco jednodušší a zápas jsme už dohráli poměrně v poklidu.

Tři body z neoblíbeného hřiště jsou skvělé. Vítězství je zasloužené, především za první poločas. Kdybychom proměnili alespoň polovinu svých tutovek, mohlo to být v klidu 3:0 a zápas mohl být pohodový. Takto jsme sice zvítězili, ale o výsledek jsme se museli prát do posledních chvil a to je škoda. Je to ohromný nápor na nervovou soustavu realizačního týmu a vzhledem k tomu, že už nejsme žádní jujioři, dalo by se to klasifikovat jako pokus o ublížení na zdraví. Výtečná je nula na kontě obdržených branek. Tím spíše, že je to druhá v řadě, kydž počítáme i středeční pohár. Ten nás čeká i tento týden, takže se s Unionem střetneme ve středu na jeho hřišti o postup do finále poháru a v sobotu na našem plácku v přímém souboji o třetí flek tabulky. Věřím, že oba zápasy zvládneme a dál se budeme těšit z účasti v poháru a zároveň ze skvělé pozice v soutěži.

Z ostatních zápasů je zajímavá výhra Lhoty v Druztové, Smíchov i Dýšina své zápasy zvládli, stejně tak my a Union. Již na pátou pozici se po výhře nad Prazdrojem dostaly Černice. Litice si po předchozí výsledkové bídě s chutí zastřílely proti Chotíkovu.