TOMÁŠ BERÁNEK                                                           JAN RUCKÝ

( 65´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

JAN BIHARY                VAŠEK KRLIŠ

( 84´ KUBA ŽENÍŠEK )

Již po čtyřech dnech jsme se utkali podruhé s mužstvem Unionu. Po středeční pohárové porážce na jejich hřišti ( článek v aktualitě ) jsme stejného soupeře přivítali na vlastním place v přímém souboji o třetí příčku průběžné tabulky přeboru. Oproti středeční bitvě nastalo na naší straně několik změn a to nejen co se hřiště týká. Do brány šel v rámci pravidelného střídání Radek, chyběl Krůša, Karlos a Patrik, který si odnesl z pohárového klání zlomeninu malíčku. Dlouhodbě zraněný Furry také ještě nebyl k dispozici. Na druhou stranu se z Chile vrátil Kuba, a přišli Mára, Vašek a Bihy. Dan se vrálit k osvědčené stoperské dvojici a Dan Červený si tentokrát střihnul krajního beka místo Krůši. Úplně nová byla útočná dvojice, kterou pro tento zápas utvořili Vašek s Bihym.

Zápas jsme na mokrém, ale i tak dost tvrdém hřišti začali o něco lépe my. Pytlosovu rámu ze třetí minuty krotil Horn nadvakrát, ale zákrok  nakonec zvládnul. V 5. minutě hostující golman chyboval při rozehrávce a forčekující Vašek balon získal. Jeho zakončení ale Horn vyrazil a tak svoji chybu napravil. Hanz pak vyzkoušel jeho pozornost při úniku po křídle, ale hostující golman byl opět pozorný. Tomova hlavička pak mířila nad jeho bránu. V 8. minutě se k sólu nadechl Vašek a balon zastavila až síť za Hornovými zády - 1:0. Ještě chvíli jsme byli aktivnější a po rohu zůstal ve vápně ležet Vítek. Ale rozchodil to a byl fit. Od 15. minuty se začali zvedat hosté. Dva rohy jdoucí bezprostředně po sobě jsme zvládli a Radek si s lehkou hlavičkou Knafa poradil. Tom kontroval střelou z otočky, která těsně minula tyč brány hostí. Vašek pak tečoval Bihyho střelu, ale Horn míč vyrazil na roh. Na druhé straně hlavičkoval nad po rohu volný Šimana. Ale to se jen zastřeloval. Další roh zvládli hosté o něco lépe a Radek míč otět boxoval ven z vápna. Přesně po půlhodině hry nacentrovat exligista Hájovský do prostoru penalty, kde se objevili dva hostující hráči zcela osamoceni. Šimana se tentokrát nemýlil a Radek se k tyči natahoval marně - 1:1. Hosté pak přitlačili, ale další gólovou příležitost si do půle nevytvořili. Radek byl jistotou a balony do vápna boxoval ven. Při jednom výběhu si ale natáhnul zadní stehenní sval a raději si ještě před půlí řekl o střídání. Bejk se rychle rozcvičil a šel na plac. Naopak těsně před poločasem mohl vedení na naši stranu strhnout Bihy, ale v dobré pozici po rohu čas ke střelbě prováhal. Hosté ještě pohrdli šancí, kerá se jim naskytla po nepřesné rozehrávce ještě "studeného" Bejka, ale balon z Šimanovy kopačky skončil na boční síti  naší brány.

Poločasový vyrovnaný stav dával oběma mančaftům rovné šance a i hra byla vyrovnaná. My byli lepší na začátku, hosté ke konci poločasu, když jsme přestali hrát po zemi, předržovali jsme balon a hru příliš brzdili. Druhou půli jsme zahájili aktivně a opět jsme udávali tempo hry. Bihy se krásně uvolnil, ale svojí prudkou ranou jen "vypnul" Hanze. Je to ale tvrďák, otřepal se a zápas s přehledem dohrál. V 54. minutě se k sólu nadechnul Pytlos, jehož střela z vápna byla obranou hostí zblokována. Poté, co ve středu sváděl bežecké souboje swe Zipem Krůša, zbyla tentokrát tato úloha na Dana. Ten se předvedl i v 58. minutě, když nenechal hostujícího rychlíka vniknout do našeho vápna. Tomův trestňák v 62. minutě šel parádně na hlavičkující hráče, ale balon se vrátiil k Tomovi, který tvrdou ranou mířil vedle. Pak Union opět přidal a byl v poli lepší. Bejk ale moc práce neměl, obrana fungovala skvěle. Co prošlo, měl Petr s jistotou pohlídané. Vítek zkusil na mokrém trávníku střelu po zemi, Horn byl ale pozorný. Tom se pak na hranici vápna ukličkoval a nadějnou akci nezakončil. To v 77. minutě bylo všechno jinak. Bihy parádně naběhnul na kolmici z hloubi pole, včas posunul balon vedle sebe na nabíhajícího Toma a ten ranou levačkou přímo pod víko překvapil Horna - 2:1. Hosté se pak pokusili přitlačit, ale ani vysunutí Hájovského na hrot jim kýžený efekt nepřineslo. Naopak Bihy v souboji s Kurným nadvakrát udržel balon a Zip jej ve vápně podrazil. Sudí tento zákrok ale jako penaltový neposoudil, že prý nedošlo kemkontaktu nohou. O to podivnější bylo, že Kutný zůstal ležet s bolestivou grimasou a držel se za kotník, kterým Bihyho trefil. Velkou smůlou Unionu bylo, že musel střídat. Možnost definitivně rozhodnout pak měli střídající Kuba a Mára, ale ani jeden netrefil balon v dobré pozici přesně. Kubovi sjel z nártu a Mára trefil horní část sítě za bránou. Poslední možnost měli hosté ve druhé minutě nastavení. To sudí vrátil již po výhodě zakončenou akci k předcházejícímu faulu před vápno a Union měl k dispozici terstný kop z ideální pozice. Bejk si ale postavil pevnou zeď, kterou kapitám Hořánek trefil. Míč tak naši bránu neohrozil a zápas bezprostředně poté sudí ukončil.

Unionu jsme tak vrátili vyřazení z poháru a získali na třetím místě šestibodový náskok na svého soupeře. Vítězství je zasloužené, odehráli jsme opravdu velice dobrý zápas. Union byl po oba zápasy skvělým soupeřem a je potřeba říci, že k oběma zápasům přistoupili s klidem a pohodou, která i přes opravdový fotbalový boj vládla jak na hřišti, tak mezi lavičkami. V poháru Unionu gratulujeme k finálové účasti, v soutěži jsme získali alespoň malý odstup. Ten se bude určitě hodit i proto, že další dva zápasy nás čekají na hřištích soupeřů. Nejdříve zajíždíme na hřiště doma silné Zruče a další týden do Chotíkova. Věříme v bodový import do Hradišťské kotliny a také v dobrou předvedenou hru. Snad už bude k dispozici Furry a přijdou i další kluci. Závěr sezony rozhodne, zda se nám podaří udržet historicky nejlepší pozici v přeboru, kterou nyní máme. Co se ostatních výsledků týká, tak jak Dýšina, tak Smíchov své zápasy zvládli, i když o suverenitě se vzledem k výsledkům asi mluvit nedá. Dýšina musela otáčet poločasové vedení Druztové, Smíchov zopakoval pohárový výsledek z Vochova a svého soupeře podruhé porazil těsně 2:1. Utkání Chrástu a Zruče dospělo až do penalt, Litice si s chutí zastřílely na hřišti Prazdroje. V neděli potvrdila Lhota výtečnou jarní formu a smlsla si na Černicích, Rapid vybojoval velice důležité body v Chotíkově. Celkově je v tabulce jasný boj o postup mezi Dýšinou a Smíchovem, my jsme s odstupem 8mi bodů třetí, s náskokem 6ti bodů na Union. Litice, Černice, Prazdroj Zruč a Chotíkov tvoří silný střed tabulky natěsnaný v deseti bodech. Chrást, Lhota, Druztová a Rapid bojují o předposlední místo znamenající možná i baráž a po velice špatném jaru je s odstupem poslední Vochov, který podle současných výsledků míří do soutěže. Ale ještě není hotovo.