KUBA ŽENÍŠEK                                                           MARTIN BERÁNEK

TOMÁŠ BERÁNEK                                                           DAN ČERVENÝ

( 26´ JAN RUCKÝ )                                                      ( 72´ FILIP ŠPERL )

PATRIK KOČÍ                VAŠEK KRLIŠ

( 46´ JAN BIHARY )

Nedělní ideální počasí zavedlo Tornádo do Chotíkova. Sobotní zápasy nás odsunuly na průběžnou čtvrtou pozici a my se mohli v případě bodového zisku na bronzový stupínek vrátit. V tomto snažení nám chyběl kapitám Pytlos a Krůša, naopak už byli Filip a Mára. Po Ondrovi dostal kapitánskou pásku Dan a to i z taktických důvodů. Zápas totiž pískal Skipi a víme, jak je háklivej na mluvící hráče. No a Dan zticha nevydrží. Nakonec bez žluté nevyvázl, ale ta byla za zakopnutí míče, takže příspěvek do kasy Dana nemine. Do branky šel v rámci střídání golmanů Bejk a podal opravdu výborný výkon.

Na začátek jsme si vzali slovo my a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Čecha ( Pavla, nikoliv Petra ) v domácí bráně jako první vyzkoušel nový kapitán Dan. Čech vyrazil a po následných dvou rozích pálil Tom těsně nad jeho bránu. Páťa pak nabil Danovi a jeho rána prošla malým vápnem bez povšimnutí - nikdo míč nedorazil. Víťovu hlavičku směřující po dalším rohu do brány pak zblokovala obrana. Naše převaha byla korunována ve 22. minutě. Vašek si narazil balon a na hranici vápna prokázal brilantní techniku a trefil balon přímo k tyči bezmocného Čecha - 0:1. Ve 26. minutě trefil Páťa po nakrátko rozehraném rohu břevno domácí brány. Po střetu s protihráčem si pochroumal kotním Tom a Dan na střídačce ukázal na Hanze. Že to byla skvělá volba se ukázalo po čtyřech minutách, když si právě Hanz našel odražený balon po danově střele - 0:2. Domácí se pak ukázali rohovým kopem, ale Pachl pálil vedle. To Hanz byl při chuti a od jeho druhého gólu jej ve 37. minutě dělil jen praporek jaknového sudího. Ve 40. minutě šel Páťa z vlastní půlky na domácího golmana, ale střelou trefil opět jen břevno. Domácí ještě zahrozili z trestňáku, ale Bejk byl jistý, Fury pak poslal balon jdoucí proti noze až na obchvat Chotíkova a půli zakončil Jirka zastavením útoku domácích parádním skluzem. Bohužel při něm trefil i nohy Šulana a tak si pojistil vedení v tabulce získaných žlutých kartonků.

Jak praví fotbalový odborník a bývalý trenér bezmála poloviny ligových mančaftů - Josef Csaplár - vedli jsme o půli tím nejhorším možným rozdílem - 2:0. Vašek musel jít řešit vraždu v salonním coupé a tak šel do druhého poločasu na hrot k Hanzovi Bihy. A byla to právě tato dvojice, která hned po půli navázala na dobrý výkon mančaftu z prvního poločasu. Hanzovu zpětnou přihrávku směřující na Bihyho ale domácí obrana dokázala zblokovat. Domácí se oproti první půli zvedli a Šulan napálil balon těsně nad bejkovu bránu. Páťa pak šel sám na Čecha po parádní Bihyho přihrávce, ale domácí jej za cenu faulu zastavili. Žlutá karta ve Skipiho ruce byla pro ně ještě milosrdná. Další dvě pak viděli domácí hráči za protesty při stavění zdi. Tu sice Jirka přestřelil, přestřelil ale i domácí bránu. Pak se musel proti Smutnému vytáhnout Bejk a proti Šulanově ráně z úhlu jej zachránila tyč. Ze sílícího tlaku domácích jsme chodili do nebezpečných brejků. Jeden z nich proměnil po Páťově přihrávce Hanz, když prudkou ranou na vzdálenější tyč nedal Čechovi šanci - 0:3. Vítek si pak u rohového praporku poradil s přesilou dvou na jednoho. Furyho rána minula domácí bránu, ne tak Ježkova střela v 64. minutě. To domácí hráč využil prostoru, který mu poskytla našeš obrana a nedal Bejkovi šanci - 1:3. V dalším brejku se ocitl Bihy, ale jeho centr obrana opět zblokovala. Nebezpečně pak pálil domácí Pachl, Patrik v dalším samostatném úniku doběhl až k domácímu golmanovi a z metru jej trefil - to rozhodně není řešení hodné Patrikových kvalit. Hanz pak nedoskočil na Páťův centr. Na druhé straně se blýsknul Bejk po další tutopvce Šulana. Samostatný brejk si pak vyzkoušel střídající Filip, Čecha ale neprostřelil. Ihned z protiútoku nechala obrana zcela samotného nejlepšího domácího hráče - Šulana, který se v několikáté šanci již nemýlil a snížil v 82. minutě na rozdíl jedinného gólu - 2:3. Domácí ucítili šanci na body a znovu přitlačili. Největší šanci na srovnání měl opět Šulan. V samostatném úniku po chybě obrany ale na skvěle vybíhajícího Bejka nevyzrál. Hektický závěr jsme již ustáli a tak vezeme do Hradiště tři body.

Vrátili jsme se tedy na třetí místo. Tři body z Chotíkova jsou pro nás zlaté. Domácí hráli hlavně ve druhé půli velice dobře, vše vsadili na jednu kartu a málem jim to i díky našemu neproměňování samostatných úniků vyšlo. Bejkovi by mančaft měl nechat pozlatit rukavice! V poli odvedl výbodnou práci Hanz - střelec dvou branek a kdyby kluci proměnili své samostatné akce proti Čechovi, mohl zápas mít klidnější koncovku. První půle byla z naší strany velmi dobrá, ve druhé jsme ale nepochopitelně přepustili aktivitu domácím a málem jsme na to doplatili. Z toho se pro příště musíme poučit a soupeře nesmíme nechat hrát a po tříbrankovém vedení jej musíme dorazit a ne ho nechat snížit.

Překvapením je určitě bodový zisk Vochova, který se výhrou vrátil do boje o záchranu. Jinak se dá říci, že výsledky splnily očekávání a favorité své pozice uhájili. Díky sobotním oslavám 100 let Sokola Hradiště odehrajeme příští mistrák už v pátek, tak na to nezapomeňte, a přijďte Tornádo na domácí pažit podpořit!