VÍTEK PIKHART                                                      MARTIN BERÁNEK

HANZ RUCKÝ                                                           PATRIK KOČÍ

( 67´ MÁRA DRAHOŇOVSKÝ )

JAN BIHARY                VAŠEK KRLIŠ

(79´FILIP ŠPERL )           ( 86´ LÁDA HOLÝ jun. )

Včera večer mě ještě kluci trošku hecli, tak holt rychle před oslavami ještě smolím nějaký popis včerejšího mače. Nemámani čas to po sobě číst, takže soráč za případné drobné překlepy :-).

Díky sobotním oslavám sta lez založení Sokola v Hradišti jsme si zápas s nepříjemným Prazdrojem přesunuli na páteční podvečer. Soupeři jsme měli co vracet po remíze v podzimním zápase a prohře na penalty. Do brány se kvůli Radkově zdravotnímu stavu postavil opět Bejk a byl ( jako vždy ) oporou a jistotou. Nedostatek krajních beků a přetlak na stoperu vyřešil Dan posunutím Vítka na kraj obrany a na nezvyklém postu zahrál Vítek zkušeně. Krůša, Kuba Dan a Tom z různých důvodů nebyli k dispozici pro hru, naopak Venca měl v hledišti podporu v podobě hokejového mančaftu v čele s Michalem Strakou.

Utkání jsme začali výtečně a po pěkné kombinaci se již ve 27. vteřině dostal k rámě z dobré pozice Hanz. Tvrdou ranou málem protrhnul síť. Bohužel ne tu v bráně, ale tu za ní. Hosté se nenechali zahanbit a vali odkopával před nabíhajícím Hynešem na roh. V 6. minutě jsme se krátce radovali, ale Vaškův gól nebyl pro postavení mimo hru uznán. Počáteční tlak jsme tak využili ve 12. minutě, když se Vašek u lajny občerstvil a plný elánu si naběhl na centr Beryho. Kolaříkovi nedal nejmenší šanci a otevřel skóre - 1:0. Hned po rozehrávce se dostal do šance hostující kapitán Hyneš, ale jeho střela Bejkovu bránu minula. Páťův lob Kipstou pak jen těsně nevyšel a navýšení skóre jsme se tak dočkali až v 21. minutě. To dobrou střelu Beryho vyrazil Kolařík jen před sebe a Jirka si dal ohromně záležet, aby dobře trefil. Povedlo se a my vedli 2:0. Hosté se pak dostali do obrovské šance, ale Bejk kryl všechny tři střely, které šly bezprostředně po sobě. My trošku přestali hrát a hosté přitlačili. Z jejich tlaku vzešlo snížení ve 29. minutě z kopačky Jandoše - 2:1. Srovnat mohl Matula, ale jeho hlavičku Bejk chytil. Ve 31. minutě se při odkopu ve vlastním vápně zranil Miloš tříska a musel střédat. Do půle ještě nevyužili své příležitosti Páťa, který nedosáhl na Bihyho cent, Hanz a V9tek, kteří ztroskotali na Kolaříkovi. Další zákrok předvedl těsně před poločasem i Bejk. I díky tomu jsme šli do druhé půle s jednobrankovým vedením a vědomím, že na prazdroj herně rozhodně máme.

I druhou půli sjme začali lépe my. Jirku vychytal Kolařík, Páťa pak z dorážky netrefil prázdnou bránu. Valiho rána z dálky také cíl nenalezla. Na druhé straně se balon po centru před bránu odrazil od země do Beryho ruky a hosté kopali penaltu. Tu s jisotou proměnil opět Jandoš - 2:2. Ještě v téže minutě vyslal Furry po křídle Páťu, ten si pohrál s bekem a vypálil. Kolařík míč jen vyrazil a dobíhající Vašek strhnul vedení opět na naši stranu - 3:2. Furry pak trefil trestňák nad bránu Prazdroje a to nás mrzelo zejméně v 68. minutě, když Pavlíček srovnal po chybě v obraně na 3:3. Opět jsme hpsty přitlačili a vašek pálil mimo, v další šanci napálil Kolaříka přímo do hlavy. Po krátkém ošetření ale zkušená opora Prazdroje pokračovala. V 80. minutě už se Vašek na zadní tyči nemýlil a hlavou uklidil přetažený roh do hostující brány - 4:3. Definitivně mohl rozhodnout Vali, ale jeho hlava po dalším rohu skončila vedle. Pravačku pak vyzkoušel levák Bery, Kolařík ale vytáhl zákrok dne. Po rohu zahraného Márou napřáhnul zpoza vápna Páťa a jeho Kipsta se konečně trefila - 5:3. Hosté ještě zkusili zápas zdramatizovat, ale další branku jsme mohli z brejku přidat my. Bohužel akci jsme nezakončili.

Výhra je zasloužená, byli jsme o kousek lepší a měli i více šancí. Kdybychom v zakončení měli více kludu, mohli jsme mít klid i v závěru zápasu. Ale to my ne. To my raději uděláme pro diváky trošku drámo, abychom se po zápase mohli radovat z vydřené výhry. Na té se podílel hattrickem Vašek a několika výtečnými zákroky opět Bejk. To jsou za nás hráči zápasu. Ale nezklamal nikdo. A i střídající kluci odehráli své posty se ctí. Hosté byli velice nebezpeční a ani za nepříznivého stavu neskládali zbraně. Za to jim patří obrovské uznání. Dobře zahráli především Dergachov, na kterého hrál skvěle Hanz a také Matula. Uvidíme, jaké budou sobotní zápasy, které budeme na dálku sledovat při užívání si oslav kulatého výročí Sokola.

Oslavy se ohromně vydařily. Program skvělý, i fotbálek se vešel a snad početné publikum i pobavil. Výtečně se role komentátora zhostil Milan Žák, naražený dubový soudek šmakoval parádně. A zatím co my jsme si užívali, poslala již prakticky Druztová Vochov do městské soutěže, Smíchov vydřel body v Liticích a překvapením soboty je jednoznačně domácí ztráta všech tří bodů Unionu se Lhotou. To pro nás musí být velikým varováním, protože právě na hřiště Lhoty zavítáme příští neděli. V nedělních zápasech dorazil Chotíkov do Zruče pouze s devíti hráči do pole a po půli padá milosrdně 2:0 a na konci velmi přijatelných 4:0. To na Rapidu se schyluje k dalšímu překvapení, když o půli vedou domácí nad favoritem z Dýšiny 2:1. Když ve druhé půli zvýšil Žemlička svým druhým gólem na 3:1 je překvapení dokonáno a soutež teď vede dvě kola před koncem Smíchov!!! V posledním zápase pak Černice hostí Chrást a po půli nerozhodný stav 1:1 nakonec zvrátili hosté a dotáhli se v tabulce na 32 bodů, které teď mají celkem 4 týmy.