favorizovaného soupeře jsme porazit nedokázali

KUBA ŽENÍŠEK                                                      MARTIN BERÁNEK

MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

HANZ RUCKÝ                                                           TOMÁŠ BERÁNEK

JAH BIHARY                DAN ČERVENÝ

( 81´ LÁĎA HOLÝ jun )

I v lize se hrají ( údajně z důvodu regulérnosti ) závěrečné zápasy v jeden čas. To v naší soutěži není potřeba regulérnost tímto ponižujícím způsobem hlídat, protože si prostě vzájemně věříme, že všechno proběhne zcela v pořádku, i když se závěrečné kolo roztáhne do tří dní a současně se hrály pouze páteční pápasy. I poroto jsme sobotním dusnu a horku nastoupili proti favoritovi zápasu, průběžně druhému týmu soutěže z Dýšiny, který se mohl při zaváhání Smíchova na Unionu vyhoupnout zpět do čela tabulky, kde strávil velkou část soutěže. Chyběl nám Vašek, který za extempore v předešném zápase dostal čtyřzápasový trest. Patrikovi nedovolilo nastoupit zranění z minulého zápasu a úplně stejně na tom byl i Vali s ortézou na koleni. Krůša a Filip zápas nestihli pro vytížení jinými povinnostmi. Bejk se teprve vracel ze stáže v Manchesteru a tak šel do brány opět Radek, který si tentokrát pořádně zachytal. Bylo super, že se Berrymu povedlo uvolnit na zápas z práce a dorazit. Naštěstí se uzdravil dříve zraněný Dan a mač stihnul i z dovolené se vracející Mára.

Sudí již před zápasem avizoval na polovinu poločasu pauzu na opláchnutí a napití, která ve vedru přišla všem vhod a byl to výborný tah, který všichni uvítali. I přes ohromné horko začal zápas ve velkém tempu. Hned v první minutě měl tutovku Dan, kterého našel parádní přihrávkou Tom. Dan ale přestřelil přibližně z penalty bránu hostí. Nedáš - dostaneš se mohlo potvrdit z protiútoku, když Glazer prchnul po lajně Kubovi a svoji střelu nasměřoval těsně vedle tyče Radkovy brány. Vyrovnaná hra v poli vedla až ke střele na hostující bránu v 8. minutě. Hostující golman Kabourek chyboval, míč mu prošel pod tělem a dobíhající Bihary si věděl s prázdnou bránou rady - 1:0. To hosty "nastartovalo" a šance na jejich straně přibývaly. V 10. minutě kopali hosté po Pytlosově přistrčení zajímavý trestňák, ale Glazer netrefil zařízení, o chvíli později nás podržel Radek, který zlikvidoval nebezpečnou Muzikovu ránu. Velký vzruch přinesla 17. minuta, kdy Kuba pod tlakem vrátil balon Radkovi, jehož odkop Dýšinští zachytili a náš golman měl velkou práci vytáhnout ránu Matase na roh. Po něm vykopával balon z lajny v bráně Berry. Odkopem nastartoval Bihyho s Danem, kteří šli 2 na 1, ale Honzova střela byla zblokována na roh. Pytlos pak musel ve vlastním vápně do skluzu a čistě odehrál míč před do šance se deroucím Glazerem. Toho se nám ale nepovedlo uhlídat ve 28. minutě. Aktivní hostující hráč se podél lajny dostal až k zadní čáře, odkud našel před bránou zpětnou přihrávkou nabíhajícího Matase, který se nemýlil a střelou k tyči do Radkova protipohybu srovnal - 1:1. Těsně vedle hostující brány skončil Jirkův dobrý pokus z trestňáku po půlhodině hry. Ve 34. minutě se nepodařilo chytit Glazera do do té doby výtečně fungující ofsidové pasti a zkušený borec si kličkou Radkovi poradil a trefit prázdnou bránu už nebyl problém - 1:2. Prakticky ihned po rozehrání jsme přišli o míč a jen faul na Vítka zabránil hostům v navýšení náskoku. Do půle ještě měl ohromnou šanci na srovnání Hanz po Berryho cenrtu a na druhé straně zahrozili Jan Soroka a opětovně i Glazer. Všem se ale dařilo stejně a tak velice zajímavá první půle skončila těsným vedením hostí.

Do ruhé půle šel místo vyčerpaného Kuby na beka Mára, který si prohodil strany s Berrym. I proto, že jsme hráli z kopce jsme chtěli soupeře přitlačit a poklusit se zápas alespoň srovnat. To se mohlo povést už v první minutě druhé půle, když po faulu na JB7 centroval z trestňáku Jirka přímo na Vítkovu hlavu. Náš stoper ale neudělil balonu patřečnou razanci a Kanbourek si s jeho pokusem poradil. Hanz pak trefil v další dobré pozici hostujícího golmana a Jirkovu ránu, která Kabourkovi vypadla z náruče nedokázal do sítě z blízka doklepnout Dan. V těchto chvílích jsme favorita tlačili a rohový kop prošel bez povšimnutí přes celé malé vápno. Z našeho tlaku se ale rodily brejkové možnosti pro Dýšinou, která má pro tyto situace v rychlíkovi Glazerovi skvělého hráče. Jeho samostatný únik v 60., minutě ale bravurně zlikvidival Radek. Glazerův trestňák pak vyškrábnul na břevno a dorážku trefil Jan Soroka těsně vedle. Ve stejném duchu pokračoval poločas i nadále. Naše šance - neproměněná - brejk hostí - skvělý Radkův zákrok. V 70. minutě vyslal parádní přihrávkou JB7 Hanze na Kabourka. Hanz ale šajtlí přeloboval jak golmana hostí, tak jeho bránu. Velká škoda! V dalším závaru zblokovala obrana hostí pokusy Bihyho i Jirky, hosté kontrovali rohovým kopem, který Glazer posadil na hlavu Honzy Soroky, který Radkovu bránu přestřelil. Pytlos pak odvedl výtečnou obranou práci proti staršímu ze Soroků, Radek vytáhnul další výtečné zákroky proti střelám Matase a Glazera. Co se hostím nedařilo celou druhou půli, povedlo se jim v samém závěru zápasu. Po pěkné kombinační akci trefil Kuba Soroka nechytatelně přímo do šibenice a hosty definitivně uklidnil - 1:3. Ještě jsme se pokusili zápas zdramatizovat, ale další roh a závar po něm hostující obrana zvládla. Naopak v poslední minutě nastavení ( za občerstvovací pauzu ) jsme zaváhali při rozehrávce, kterou jsme překombinovali, hosté se dostali k balonu a pečetili skóre zápasu 1:4. Sudí už nás nenechal ani rozehrát a rozhodnutý zápas ukončil.

Zápas byl velice dobrý a to zásluhou obou mančaftů. Konečné skóre je pro nás asi až příliš kruté, ale hosté zvítězili zaslouženě. Rozhodně jsme jim cestu za výhrou řádně znesnadnili a i to se cení. Podali jsme velmi slušný výkon, chtělo to jen občas proměnit nějakou tu šanci a mohlo to být ještě dramatičtější. Je ale nutné říct, že to, že hosté rozhodli až v samém závěru, je zásluhou výtečných zákroků Radka v naší bráně proti nebezpečným útokům Dýšiné. Té gratulujeme ke druhému fleku, který jí patří po jasné výhře Smíchova na Unionu. Lhota potvrdila jarní formu na hřišti Chotíkova, i když výsledek je těsný. Další zápasy přílišná překvapení nepřinesly a tak na čele tabulky skončily poprávu dva nejlepší mančafty soutěže. Nám patří historicky nejlepší umístění na třetím fleku, který je vylepšením loňské čtvrté příčky. Získali jsem o čtyři body víc, než vloni a v sezoně jsme sehráli skutečně výborné zápasy. Občas se sice nedařilo, ale i to k fotbalu patří. Po nevydařeném zápase jsme se ale vždycky zvedli a dokázali v dalším mači zaváhání napravit. Poznání, že jsme schopni hrát v tabulce tak vysoko nás musí nabudit do další práce. Hned, jak si po náročné sezoně trošku odpočineme, musíme pořádně potrénovat, abychom byli dobře připraveni na příští sezonu.

Zasloužená dokopná se pak nesla ve velice pozitivním duchu. Bronzové medaile nám vystoveně slušely, sejně tak nazažené soudky a pečené selátko přišly vhod. Byly vyhlášeny týmové ankety, letos dvojitý král střeců - Furry a Páťa. Ještě uvidíme, jestli se nedočkáme nějakého umístění v sestavě jara či celé sezony, ale již nyní máme nějaká individuální umístění v oficiálních statistikách - Jirka strávil na hřišti celkem 2.355 minut, což je nejvíc ze všech hráčů celé soutěže. Jirka byl i třetím "nejzlejším" mužem soutěže s deseti žlutými kartami. Ke cti mu je, že to za celou soutěž nedotáhl k žádné červené. Mezi střelci je v první desítce Patik s Furry, i když tomu jeden gól v oficiálních statistikách chybí. Oba mají ve skutečnosti na svém kontě 15 branek a jsou na děleném 7. místě. Vašek, který hrál pouze jaro je s 9 brankami na dělené 18. pozici. Mezi vyhlášenými hráči zápasu je pak na třetí pozici Páťa s celkem 6ti nominacemi. V tipovací soutěži serveru fotbalunas se Tomíno protipoval se 105ti body na druhou pozici jen o bod za vítězného Vaška Likeše. Do desítky nejlépe tipujících se vešel ještě Pytlos, který na 9. pohici získal 83 bodů. Sezona se nám prostě vydařila, což nás zavazuje do budoucna.