Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2019/2020

s Prazdrojem se body dělily, v penaltách jsme uspěli my

MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

TOMÁŠ BERÁNEK                                                          JAN RUCKÝ

( 55´ KAREL DENDIS )

ONDRA PYTLÍK         PATRIK KOČÍ

Na domácím trávníku jsme přivítali mužstvo Prazdroje na které se nám vloni příliš nedařilo a které letos mělo plný bodový zisk. Do kompletní sestavy chyběl Vítek, Kuba a Mára, naopak přišel Dan, který si s Valim střihnul stoperskou dvojici a Krůša nahradil Žendu, který je pracovně mimo republiku. Na lavičce byl připraven kromě Karlose ještě Laďas a po nějakém čase se na nás přišel mrknout i Filip. K nově objevenému snajprovi Ondrovi se do útoku postavil Páťa a do brány šel Bejk, protože Radek v pátek špatně došlápnul a nebyl úplně fit. Jak se později ukázalo, Bejkova životospráva před zápasem byla špičková pro výtečný výkon.

Na začátku zápasu jsme byli aktivnější a hosté hrozili výhradně z brejků. Obrana ale hrála dobře a většinou končili hostující hráči ofsidovým postavením. To my hráli více s balonem a po prvních zastřelovacích pokusech se po faulu na Páťu postavil k balinu Jirka. Na jeho parádní centr naběhnul Pytlos a obrana jej nechala v klidu hlavou zakončit. Kolařík neměl nárok a my se ujali vedení 1:0. V zápětí jsme mohli vedení pojistit, když si kluci vyměnili role. Ondra parádně sklepnul na Jirku, který v obrovské šanci vysoko přestřelil. Placír k tyči by byl určitě účinnější. Škoda. Pak Ondru vysunul Hanz a Kolařík vytáhnul balon na roh. Po něm hlavičkoval těsně vedle Vali. Hostující golam pak vyrobil při rozehrávce hrubici, kterou jsme ale nepotrestali. Další zajímavá situace nastala v 17. minutě, kdy hosté faulovali Ondru. Tomovu ránu Kolařík neudržel a dobíhající Furry jej trefil dorážkou z metru balonem do obličeje. Určitě bolestivé, ale na žlutou kartu, kterou Furry dostal, to rozhodně nebylo a zdůvodnění, že golmana je třeba chránit, při ráně míčem opravdu neobstojí. Tom pak utekl dvěma hráčům soupeře, dal pod sebe na Jirku, ten ale bránu netrefil. Neproměňování šancí drželo hosty v zápase a ti pochopili, že musí být aktivnější, než na začátku zápasu a posledních 15 minut první půle byli jednoznačně lepší a vyrovnání viselo ve vzduchu. Naštěstí Bejk měl svůj den a vyčapal jak trojici po sobě jdoucích rohových kopů, tak Dergachovův pokus při brejkové situaci. My kontrovali Tomovou ránou, kterou Kolařík likvidoval nadvakrát. Bejk vyrazil i parádní Jandošův trestňák a při další akci a výtečném zákroku Bejka zívala před Serbinovem odkrytá brána, kterou hostující hráč vysoko přestřelil. Gólem do šatny jsme mohli hosty zlomit, ale Páťa po Ondrově přihrávce trefil jen hostujícího golmana.

V poločase jsme tedy vedli nejtěsnějším rozdílem a děkovali Bejkovi za jeho parádní zákroky. Druhou půli jsme chtěli zahrát stejně, jako úvodní část té první. Bohužel hosté měli v plánu hrát stejně jako závěr prvního poločasu a také se jim to poměrně dobře dařilo. Bejk musel v 53. minutě likvidovat Pavlíčkovu podařenou střelu k tyči. To byla ale jen předzvěst věcí budoucích. V 53. minutě se při obranném zákroku srazili naši stopeři a Dmytro Dergachov si sám před Bejkem věděl rady - 1:1. Vrátit vedení mohl Tornádu Páťa po Karlosově výtečné přihrávce, ale na zadní tyči bránu přestřelil. Naštěstí Pytlose gólový apetit neopustil a po Beryho parádní kolmici byl u balonu o chviličku dříve, než vybíhající Kolařík a balon stihnul špičkou kopačky posunout do brány - 2:1. To hosty trošku vyvedlo z konceptu a využít toho mohl Páťa, který šel po parádní Ondrově přihrávce z první sám na Kolaříka. Bohužel se ve vápně utopil ve vlastních kličkách a nic z toho nebylo. Hosté pak zase přebrali aktivitu a po trestňáku Hostičky musel opět zasahovat Bejk. Na hřišti bylo již trošku nervózně a některé zákroky nebyly úplně košer. Hosté ale měli stále navrch a šli za vyrovnáním. To se jim bohužel podařilo v 82. minutě. Před vlastním vápněm jsme nedokázali odkopnout balon, z čehož následně pramenil Jirkův faul. Hosté asi dávali pozor při Pytlosově gólu a provedeli to úplně stejně. Bohužel i my reagovali stejně jako oni, tedy spíše nereagovali a Ranš hlavičkoval zcela osamocený - 2:2. Ještě pak měli hosté dvě možnosti strhnout vítězství na svoji stranu. Nejdříve se po rohu opět vytáhnul Bejk a pak Danův zákrok zaváněl penaltou. Hostující hráč ale pádu přidal a sudí mu to nespolknul. Zápas tedy skončil remízou a za značného šera se šlo na penalty.

Kopat se šlo na horní bránu aby si diváci užili penapty zblízka. První kopal Furry a s jistotou proměnil. Stejně se vedlo i Bondarchukovi 1:1. Jirka nedal Kolaříkovi šanci a Diviš trefil nad Bejkovu bránu - 2:1. Ještě přesněji než Jirka trefil vingl v další sérii Tomáš, Ranš také nezaváhal - 3:2. Pytlos pak trefil břevno a balon se od něj odrazil do hostujícího golmana, ne ale do brány. Hosté ale trefili stejné místo, jako Pytlos a tak Páťova jistě proměněná penalta znamenala préniový bod pro Tornádo.

Zápas jsme mohli rozhodnout ve svůj prospěch v jeho první části. Bohužel se trefil jen Ondra, ostatní ve svých šancích neuspěli. Hosté se pak dostali do hry a byli lepší. Jen Bejkovy zákroky je udržely na uzdě a díky tomu jsme mohli bodovat. Není umění vyhrát, když jste lepší, ale vyhrát ( i když na penalty ) když je lepší soupeř je známkou dobrého mančaftu. Ondrův gólový apetit jej vystřelil do čela tabulky střelců celé soutěže o které se dělí s Černickým Milošelm Laiblem. V tabulce má plný počet Union, Černice a nečekaně i Rapid, bez bodu je Druztová a nováček z Vodních Staveb. Letná dnes uspěla v penaltách v Chotíkově. Na Letnou vyrážíme příští týden, tak doufám, že předvedeme dobrou hru, která bude odměněna bodovým ziskem.