( 79´ KAREL DENDIS )

PATRIK KOČÍ                                                            TOMÁŠ BERÁNEK

ONDRA PYTLÍK         LÁĎA HOLÝ jun.

( 58´ HANZ RUCKÝ)

Výsledkově nevydařený zápas na Rapidu jsme chtěli napravit doma s Chrástem. Ten přijel s mnoha mladými a pár zkušenými borci. Nám chyběl Kuba a Martin Berry. Furry nakonec hrát šel a nebýt křečí, zápas by určitě i dohrál, protože rameno vydrželo. To jsou pozitiva.

Začali jsme podstatně aktivněji, než soupeř, který se na naši půlku s balonem moc nepodíval. Nejdřív Dan promáchnuil Patrikův centr, když podklouznul, Jirkovu ránu obrana hostí zblokovala. Laďas pak vybojoval balon na obraně hostí a Pytlos vypálil do připraveného Kokošky. Obrana Chrástu zblokovala i Krůšovu vydařenou střelu. Hosté se dostali poprvé s balonem k naší bráně v 15. minutě, ale Brýlova střela šla hodně vedle. Krůšovu ránu pak Kokoška vyrazil k Páťovi, ten ale hrubě netrefil prostor brány. Tomovu střelu hostující golman s vypětím všech sil vytěsnil na roh. Ten rozehrál Páťa na nabíhajícího Krůšu, jehož vydařená střela skončila na tyči Kokoškovy brány. Pytlos už míč dorazit nedokázal. Z našeho tlaku se zrodil brejk hostí, Vali podklouznul a do souboje se vrátil pozdě. Bohužel včas na to, aby hostujícího hráče nedovoleně atakoval a sudí bez rozmýšlení ukázal na penaltový puntík. Bórik pak penaltu s jistotou proměnil, Bejk neměl šanci - 0:1. Hosté byli při chuti a prakticky hned zkusili Bejka ohorzit znovu. Střela Šustera šla ale vedle. Ještě jsme se zvedli, ale k ničemu kloudnému jsme se do konce půle nedostali. Poločas jsme tedy i přes obrovský tlak prohráli 0:1, ale pokud bychom dotáhli alespoň polovinu náznaků do úspěšného konce, rozhodně bychom vedli my. Na kdyby se ale nehraje a tak jsme měli do druhé půle co otáčet.

I druhou půli jsme začali aktivněji a hosté spoléhali na odkopy na své rychlé hráče vepředu. Vítkovi se spustila krev z nosu a tak hosté proti deseti zkusili štěstí ale střela Brýly šla vedle. Hosté se tak dostali na koně a po nákopu od půlky musel zasahovat Bejk. Postupně jsme zase získali převahu, ale úspěšnost byla stále špatná. Páťa trefil z dobré pozice kapličku, po pěkné kombinaci Pytlose, Patrika a Laďase jsme kopali jen roh, po kterém Vítek pálil nad. Vítek pak prohnal přihrávnou zpět Valiho, ten parádním skluzem zabránil úprku dvou chrásteckých na Bejka. Domácí po našem rohu trefili tyč vlastní brány, Pytlos ale hráče přistrčil, takže případný gól by neplatil. Dan vystřídal a posílil útok, vzadu jsme začali hrát na větší riziko jen se třemi hráči. Furry hlavičkoval nad a pak se skácel s křečí v noze. Bohužel musel také střídat. Hosté tou dobou dělali všechno pro to, aby udrželi velice příznivý výsledek. Hanz ale nacentroval a nabíhající Dan z první na dlouhou nohu přehodil vybíhajícího Kokošku - 1:1. Dan byl při chuti a jeho parádní rána z 85. minuty bránu hostí jen těsně přeletěla. Bod byl pro nás málo a tak jsme tlačili dál a vzadu dál hráli na tři. To se hostům podařilo využít, když brejk dvou hráčů na Bejka hasil na poslední chvíli těsně před vápnem Mára. Trestňák z pozice blízko brány pak hostující mladík Adam Brýla napálil přímo do spodní části naší zdi. Ta se ale projevila jako velice děravá a míč skončil za překvapeným Bejkem, který neměl šanci zasáhnout - 1:2. Hosté zase vedli a zdržovali ještě víc. Sudí za ošetřování Furryho a zdržování hostí nastavil celkem 8 minut. Během nastavení hosté ještě dvakrát vystřídali a došlo i na menší strkanici po Bórikově faulu na pronikajícího Máru. Jirkův centr obrana odvrátila, z následného závaru pak Pytlos v dobré pozici netrefil balon.

Hosté tak zápas dovedli do překvapivého výsledku, který znamená, že se na Tornádo bodově dotáhli. Uhráli tak asi největší překvapení kola, i když porážka Litic na hřišti Chotíkova je také nečekaná. Právě Litice jsou naším dalším soupeřem a doufám, že se nám povede navázat na dobré zápasy na venkovních hřištích ze začátku soutěže. Doma se nám letos opravdu nedaří a bohužel nás to sráží do středu tabulky.