Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2019/2020

po dvou porážkách jsme si vítězství zasloužili

KUBA ŽENÍŠEK                                                      MARTIN BERÁNEK

MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

VAŠEK KRUŠINA                                                   PATRIK KOČÍ

( 22´ HANZ RUCKÝ )

ONDRA PYTLÍK           TOMÁŠ BERÁNEK

Zápas  v Liticích byl utkáním dvou mužstev, která začátek sezony nezastihnul ve výsledkově dobré formě. Zatím co my jsme v minulém kole doma podlehli těsně Chrástu, Litice si přivezly z Chotíkova šestibrankový příděl. Bylo otázkou, který z týmů se s nevydařeným úvodem sezony lépe vypořádá. Patrik i přes prodělanou nemoc přišel a za ideálného počasí vydržel na place dvacet minut. Pak jej nahradil Hanz. Na lávce byli připraveni ještě Laďas a Mára. I přes několik absencí tak byl mančaft silný a věřili jsme ve výhru a ve zlomení nepříznivých výsleků. Vést k tomu mělo především proměňování šaní, kterých jsme si i v minulých zápasech vypracovávali značné množství. Bohužel bez patřičného brankového vyjádření.

Zápas jsme začali lépe a aktivněji než soupěř. Ten hrozil především z brejků, které vedl asi nejlepší domácí hráč - Jarda Kovařík. Naše obrana si ale v úvodu počínala velmi dobře a naopak jsme se dostávali kombinací do dobrých příležitostí. Furry po rohu branku přestřelil, domácí Kanta na druhé straně po odraženém míči pálil vedle. Naše převaha došla ke gólovému vyjádření ve 12. minutě. Po Páťově rohu zůstal na zadní tyči osamocený Furry, který vrátil balon před bránu, kde se vyskytnul zcela osamocený Vali. Na zakončení si dal záležet a zkušeně otevřel skóre - 0:1. Další příležitosti měli po pěkné kombinaci Krůša a chvíli po příchodu na hřiště i Hanz, který zblízka odkrytou část brány netrefil po Jirkově trestňáku. Tom pak dorážel při další akci z ofsidu. Sérii rohů zakončil vysoko nad Tomáš. Neujala se ani Ondrova akce ze 39. minuty - opět byl míč sražený na roh. Bohužel i tentokrát platilo okřídlené nedáš - dostaneš. Po dlouhém výkopu se dostal do brejku Jirka Kanta a vybíhajícího Bejka, který do té doby neměl moc zákroků, překonal - 1:1. I přes snahu o vstřelení další branky skončil tedy poločas smírně. Ze hry jsme měli podstatně více, kopali jsme spoustu rohů, měli jsme míč na kopačkách, pěkně jsme kombinovali a dostávali se do blízkosti Sobotkovy brány. Domácí ale hráli obětavě a spoustu pokusů zblokovali. Na druhé straně hrozili z pokusů o brejky, díky čemuž také v závěru půle srovnali. Věděli jsme ale, že pokud proměnímě alespoň nějaké z vypracovaných šancí, neodjedeme z Litic s prázdnou.

Domácí se o pauze nadechli a na začátku druhé půle byli aktivnější. Po několika náznacích se dostal na druhé straně k ráně Krůša, zatím ale pálil těsně nad. Hned z protiútoku měl velikou šanci po dlaším brejku Kovařík. Bejkovu bránu ale netrefil. Furryho ránu opět obrana zblokovala na další roh. Přesně po hodině hry si Tom udělal z bránících hráčů slalomové kužely a přesnou ranou nedal Sobotkovi šanci - 1:2. Domácí se pak dostali do dalšího brejku, který výtečným návratem zmařil Hanz. Další akci zastavil dobrým vyběhnutím Bejk. V 68. minutě našel parádně Hanz nabíhajícího Toma, který centrem přes celé vápno na Krůšu vyřadil domácí obranu. Vašek si na zakončení dal záležet a zvýšil naše vedení 1:3. Korigovat výsledek mohl za dvě minuty domácí kapitán Voves. Z dobré pozice pálil vedle. Nejnebezpečnější domácí hráč - Kovařík - se dostal do další akce, kterou zakončil střelou vysoko nad Bejkovu bránu. Při střele byl atakován a to sudí vyhodnotil jako nedovolené a domácím daroval penaltu. Tu právě Kovařík s jistotou proměnil a snížil - 2:3. Do konce zbývalo ještě dvacet minut a domácí ucítili šanci. Prostřídali, přeskupili své řady a zkusili ještě alespoň srovnat. Nebezpečno ale bylo hlavně před Sobotkou. Ten po Pytlosově přihrávce a Jirkově pohotové střele parádně zasáhnul. Další Jirkův pokus šel těsně vedle. Domácí snahu pak skvěle zastavili společnými silami Kuba a Hanz. V 85. minutě přejel Vali před vápnem Kovaříka a domácí měli k dispozici terstňák z dobré pozice. Pavel Vacek ale trefil jen dobře postavenou zeď, která nebyla tak děravá, jako v minulém týdnu. Následný roh Bejk stáhnul do rukavic. Vypořádal se i z trestňákem od lajny v 88. minutě. Ze závěrečného domácího tlaku se do zakončení dostal na druhé straně Tom. Jeho obstřel Sobotky ale těsně minul i bránu. To bylo již v nastavení a hned po rozehrání sudí zápas ukončil.

Přesně tohle jsme potřebovali. Dobře odehraný zápas s vítězným výsledkem. Herně jsme byli lepší, než domácí a konečně jsme alespoň některé akce dotáhli do brankového konce. Zápas jsme vyhráli zcela po zásluze a body z venku budeme potvrzovat doma proti letos opět výtečnému Unionu, který je jen o skóre druhý za Lhotou. Soupeře respektujeme, ale rozhodně mu body nedarujeme a věříme si. Pokud budeme hrát v poli stejně jako doposud a přidáme i proměněné šance, tak si Union body z Hradiště neodveze!

K  zajímavé situaci došlo v neděli, když všechny tři zápasy dospěly po remízách až do penaltových rozstřelů.

Ještě se chci zmínit o domácím hráči Jiřím Knotkovi. Ten odehrál výtečný zápas a ve svých 55ti letech!!! byl našim klukům vyrovnaným soupeřem. Za to zaslouží obrovský respekt.