ani pátý domácí zápas Tornádu tři body nepřinesl

TOMÁŠ BERÁNEK                                                   PATRIK KOČÍ

( 87´ FILIP ŠPERL )

ONDRA PYTLÍK           LÁĎA HOLÝ

( 58´ HANZ RUCKÝ )

Nepříznivou domácí bilanci jsme chtěli zlomit proti aktuálně vedoucímu týmu soutěže. Zápasy s Unionem jsou vždy vyrovnané a v posledních letech většinou s těsným výsledkem. Doma se nám od začátku sezony výsledkově nedaří, i když herně to rozhodně špatné není. Šance si vytváříme, jen jejich proměňování nás trápí. Do plné síly tentokrát chyběli Kuba, Krůša, Karlos a Radek. Kádr máme ale široký a po delší době přišel i Filip. Ten si nakonec i díky Tomovým svalovým potížím závěr zápasu užil na hřišti. Bohužel do kýžených penalt, kde by Filip zazářil, jsme zápas nedotáhli.

Od začátku zápasu Union ukazoval, proč letos vede soutěž společně se Lhotou. Hosté hráli velmi dobře a již ve druhé minutě se zjevil na zadní tyči osamocený Nicola Scimemi. Míč naštěstí do brány neusměrnil. Hosté i nadále tlačili a po dlouhém autu do vápna pálili nad Bejkovu bránu. Zipovu ránu pak Bejk vytáhnul nad, po rohu pálil nad bránu Petr Šimana. V 11. minutě neodhadl Bejk přesně dlouhý nákop, ale svoji chybičku hned napravil. První náznak jsme měli ve 12. minutě, když Víťa minul centr z rohu. Z tlaku hostí jsme měli možnost chodit do brejků, ale po Patrikově úniku pálil Dan nad Hornovu bránu. Ve 24. minutě se nám ale brejk podařil. Na balon za obranu si naběhnul Pytlos, když v ofsidu stojící Laďas nejevil zájem hrát. Ondra vrátil balon do vápna proti noze přímo do prostoru, kam si mezi bránící hráče nabíhal Patrik a ten umístěnou střelou k tyči zajistil Tornádu vedení - 1:0. Pro hosty to byl docela šok, protože do té doby byli lepším týmem oni. Hru jsme ale postupně vyrovnali a byly z toho i další možnosti. Laďas přihrál dobře Furrymu, ten pálil nad. Bejk pak s jistotou zlikvidoval Zipovu ránu z dálky. Dan výtečně zasáhl ve vápně proti Sciemimu, který šel sám na Bejka a skluzem odpálil balon na roh. Pytlosův centr pak Laďas z první kroutil ke vzdálenější tyči, kterou míč jen těsně minul. Škoda, být to o dva góly, bylo by veseleji. Parádní, důrazný fotbalový souboj pak předvedli Tom se Zipem a my vhazovali. Těsně před pauzou ale utekl po lajně Niebauer, na hranici vápna našel volného Scimemiho a ten nedal vybíhajícímu Bejkovi šanci - 1:1. Za zbývající tři minuty do půle ještě mohly oba mančafty strhnout vedení na svoji stranu. Pytlos ale po rohu bránu netrefil, na druhé straně se vedlo stejně střelci Scimemimu po Valiho chybě a Bejkově výborném vyběhnutí. Poločas tak skončil smírně, což byl pro nás dobrý výsledek. Hosté byli velmi dobří. Po úvodním tlaku jsme ale hru vyrovnali a na fotbal se dalo opravdu dobře koukat.

Do druhé půle nastoupili opět s tlakem hosté. Již v první půli střídající Kubín měl první šanci, ale pálil nad. Scimemi po rohu také přestřelil a s další Kubínovou ranou si Bejk poradil. V 53. minutě byl u zadní lajny faulován Zip. Sám se ujal zkráceného rohu a prudký balon na přední tyč si nešťastnou tečí srazil do brány Vali - 1:2. Po hodině hry zkusil po nepodařeném výkopu přehodit vyběhnutého Horna Hanz. Jeho nadějný pokus ale skončil vedle brány. Kubín pak utekl ui lajny Márovi, Scimemi ale pálil vysoko nad. Jirkovu ránu s velkými obtížemi Mára Horn zkrotil. Na druhé straně se vytáhnul Bejk po Kubíhově střele z trestňáku, kterou parádné vyrazil. Hra se ve druhé půli odehrávala hlavně mezi vápny a šancí bylo méně než v prvním poločase. Hosté byli s vedením spokojeni, my se snažili vyrovnat, ale proti pozorné obraně se nám dostávat do šancí příliš nedařilo. Závěrečný nápor odstartovala Hanzova hlavička, kterou ale trefil soupeře. Mírný tlak jsme ke konci měli, ale pořádnou šanci jsme si nevypracovali. Za zmínku stojí snad jen Furryho pokus, který skončil v poslední minutě nastavení těsně vedele Hornovy brány.

Hosté si tedy odvážejí z Hradiště tři body. Byli o kousek lepší, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Kluci odehráli velmi dobrý zápas, bojovali a alespoň k remíze nebylo daleko. Takhle jsme i nadále doma bez tříbodového vítězství a vloni nedobytná Hradišťská tvrz je letos otevřená pro zisk bodů soupeřům. Asi nám nesedí zlepšený trávník, kterému se po letním zřízení závlahy na našem hřišti velmi dobře daří. V tabulce domácích zápasů máme po pěti mačích pouhé 3 body za dvě remízy a jedny vyhrané penalty. Venku se nám naopak výsledkově vede velmi dobře a po čtyřech zápasech jsme v tabulce čtvrtí s 9ti body ze čtyř zápasů. Tuto statistiku pojedeme za týden potvrdit na hřiště nevyzpytatelného Chotíkova, který uštědřil "šestku" Liticím a teď sám inkasoval stejný poříděl od Košutky již za první poločas. Zda budou fit oba Beránkové, kteří střídali v závěru zápasu pro svalové potíže, se uvidí. Jisté je, že nám ale bude chybět Ondra a Ženda. Snad se s tím popereme a body z Chotíkova přivezeme.