MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

HANZ RUCKÝ                                                   PATRIK KOČÍ

(83´ FILIP ŠPERL )

ONDRA PYTLÍK           LÁĎA HOLÝ

Zatím, co se mi články po venkovních zápasech píšou velmi dobře, po domácích mačích je to letos dost obtížné. Moc mi to kluci, neulehčujete. Celý podzim se nám doma příliš nedaří a stále čekáme na vítězný zápas. Bohužel se ani po zápase s Košutkou nic nezměnilo. První půli jsme byli lepší, přesto byl stav vyrovnaný a ve druhém poločase jsme se do hry vůbec nedostali. Sice nás trápí spousta zranění, někteří kluci hrají se sebezapřením a někteří ani hrát nemohou. Bohužel ani to se včera nezlepšilo a Krůša a Vali museli v průběhu druhé půle nuceně sřídat. Jsem zvědav, kdo bude hrát příští zápas.

Košutka přijela s mužstvem, které hraje stabilně a bez posil z "A" týmu. Věřili jsme, že je porazíme a posuneme se v tabulce před ně. Do základu nastoupil vedle odpočatého Pytrlose Laďas, Furry se těšil na zápas bez smolné kapitánské pásky a začátek nakonec stihnul i Dan. Na lavičce nakonec byli čtyři lidi na střídání, což bylo ještě podle stavu pátečních přihlášek úplně luxusní. Že zápas nebude jednoduchý naznačil hned začátek, když hostující Janča prověřil Radka již ve druhé minutě. Radek ale včas vyběhnul a v souboji uspěl. Bohužel již v 6. minutě se hosté po našem rohu dostali k rychlému brejku a Vitalij Rogozin Radka na zadní tyč prostřelil - 0:1. V poli jsme byli lepší, ale nebezpečnější byli hosté. Konkrétně Kalaš mohl o minutu později skóre navýšit, Radek ale jeho střelu chytil. Poradil si i se střelou agilního Janči ve 13. minutě. Herní převahu jsme ve vyrovnání přetavili ve 21. minutě. Parádní akci Krůši a Jirky zakončil prvně zmiňovaný křižnou nechytatelnou ranou - 1:1. Další možnost měl hostující Rogozin, ale na centr před odkrytou bránou nedosáhl. Stejný hráč pálil ve 28. minutě Radek míč vytěsnil nad bránu. Ve 33. minutě po pěkné kombinaci Pytlose a Krůši poslal Ondra zpětnou přhrávku na malé vápno. Laďas si míč našel a do protipohybu hostujícího golmana Rybičky umístil k tyči - 2:1. Laďasův premiérový gól za Tornádo přišel právě včas. Skóre jsme  díky němu otočili, v poli byli lepší a zdálo se, že máme zápas konečně ve svých rukách. Hosté se ale nevzdávali a byli nebezpeční. Jan Bureš trefil z trestňáku parádně, ale i Radek předvedl výborný zákrok. Na druhé straně se dvakrát v dobré pozici ocitl Furry. Nejprve po dlouhém Patrikově autu hlavičkoval přímo do pravého vingle, ale hostující golman za pomoci beka míč vytěsnil na roh. Po něm vrátil přetažený centr do vápna Vítek a Furry mířil opět havou na stejné místo. Rybička ale rybičkou svoji bránu opět uhájil a míč opět vyrazil. Těsně před půlí bylo opět živo před Radkem, když se v brejku vzájemně pletli Janča s Rogozinem a obrovskou šanci ani pořádně nezakončili - to byla ohromná klika. Pytlos pak v dobré pozici bránu hostí netrefil. Stejně se vedlo i Páťovi o chvilku později. V poslední minutě zahrávali hosté trestný kop ze strany. Faulovaný kulhající Kerndl, který chtěl původně okamžitě střídat, se ještě vrátil do hry a bohužel se po centru Bureše ocitl před Radkem zcela sám. Hlavu měl na rozdíl od nohy zdravou a tak pro něj nebyl problém umístit míč mimo Radkův dosah - 2:2.

Vyrovnání v nastavení první půle se na nás patrně podepsalo víc, než jsme si byli ochotni připustit. Navíc hned v úvodu druhého poločasu si při špatném došlápnutí zranil kotník Krůša a na plac šel Mára. Ten se po minutě pobytu na place dostal do výtečné pozice. Jeho dobrou ránu ale Rybička vyrazil - škoda. Hra byla vyrovnaná, ale na rozdíl od první půle zcela bez šancí a to na obou stranách. Další zaznamenáníhodná akce proběhla až v 66. minutě, když Pytlos nejdřív trefil obránce a odražený míč netrefil dobře a Rybička neměl problém jej chytit. Na druhé straně šel na Radka sám Rogozin, ale náš golman si výtečně poradil. To běžela již 74. minuta. Víťa pak trefil po rohu vysoko nad a udeřilo na druhé straně. Hanz v tísni zahrál míč na roh, při kterém jsme si špatně rozebrali soupeřovy hráče a nedůslednost se okamžitě vymstila. Zcela osamocený Macht měl na hlavičku spoustu času a nedal Radkovi sebemenší šanci zasáhnout - 2:3. Hosté se tak opět ujali vedení a my měli nějakých deset minut na vyrovnání. Dan chtěl sáhnout ke střídání, ale než se stačil Filip připravit od hry, udeřili hosté znovu. Z protiútoku procedil Rogozin střelu přes bránícího hráče a míč po teči přeletěl Radka, který gólu zabránit nemohl - 2:4. Ještě jsme přitlačili a Víťovi jeho pěknou hlavičku Rybička vyškrábnul. Pak si kotník poranil i Vali a tak šel do pole na posledních pár minut Bejk. Filip v nastavení zápasu udělal ve vápně kličku obránci, parádní prudkou ránu ale nasměroval těsně nad bránu hostí. To bylo pohříchu vše a hosté již cenné vítězství uhájili.

Po první půli, kdy jsme byli lepší, ale brankově jsme převahu nedokázali vyjádřit, jsme věřili, že ve druhém poločase soupeře zlomíme. Bohužel jsme ojedinělé šance neproměnili a hosté v závěru zápasu trestali chyby, kterých jsme se bohužel dopustili. Herně jsme ve druhém poločase zklamali a vůbec jsme se nedostali ke své tradiční hře. Míč jsme vepředu neudrželi, a hra se odehrávala hlavně mezi vápny. Hosté spoléhali na nákopy, ale za míčem šli většinou ve čtyřech, pěti lidech. Pytlos s Laďasem byli naopak v našem útoku poměrně osamoceni a balon udržet a třeba i rozehrát bylo pro ně hodně složité.

Jelikož se nám doma opravdu nedaří, zkoušíme všechno možné. Na zápas s Košutkou jsme změnili střídačku a jako domácí jsme šli na horní. Ani to ale nepomohlo. Příští týden hrajeme opět doma a náš soupeř ze Lhoty vede tabulku. Je to ale naše poslední šance na podzimní domácí body, tak zkusíme překvapit. Už v hospodě po zápase padaly návrhy na možné změny, čím podpořit naše šance na bodový zisk. Jedním z nich byl i nástup staré gardy Tornáda, která pilně trénuje v pátečních podvečerech a dostává se do formy. Pokud budou v současnosti zranění kluci mimo hru, není to vyloučené. Snad se někdo z marodů uzdraví a Zbynďa, Máša, kluci Motlíkovi..... budou moci zůstat jen v roli diváků.