MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

VAŠEK KRUŠINA                                                   PATRIK KOČÍ

TOMÁŠ BERÁNEK           LÁĎA HOLÝ

( 84´ FILIP ŠPERL )

Poslední šancí na bodový zisk z domácího hřiště se nám na podzim naskytnul proti našemu tardičnímu soupeři - v současnosti vedoucímu mančaftu soutěže - Lhotě. Tu táhne svými střeleckými schopnostmi nestárnoucí Bezdička, který se také věnuje mančaftu jako takovému a jeho příspěvek je po roce působení velmi znát. Vloni touto dobou byla Lhota na sestup, teď je na zcela opačném konci tabulky. My byli po zranění Valiho, dlouhé služebce Kuby a nově odjezdu Dana jen tak tak do hry. Naštěstí se po předchozích zraněních dali alespoň trošku dohromady Páťa, Furry, Martin i Tom.... prostě hrál, kdo jenom trošku mohl. Na střídání byl Hanz s Filipem, který opět dorazil a za to mu patří dík. Na stopera šel místo Valiho Pytlos a bylo vidět, že nezapoměl nic ze svých předchozích let působení na této straně hřiště. Beky si střihli Mára s Martinem a Krůša se posunul do zálohy.

Zápas jsme začali opět na horní lavičce, ale stejně jsme hráli první půli z kopce, když hosté vyhráli los. To jim ale nebylo hned na začátku nic platné. Hned z výkopu jsme vybojovali rohový kop. Ten zahrál Patrik do malého vápna, kde míč na přední tyči prodloužil Furry, Šoltys v souboji s důrazným dobíhajícím Vítkem zaváhal a my vedli hned na začátku 1:0. Pro favorita to byl zjevně šokující začátek. V 5. minutě vyslal Bezdička kolmici na Nováka, který vypálil těsně vedle Bejkovy tyče. Hra byla vyrovnaná a soupeř se trošku hledal. Toho využil ve 12. munitě Laďas, který vybojoval balon, nadvakrát jej prostrčil na Vaška a ten se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil - 2:0. Hosté mohli snížit prakticky okamžitě. Nebezpečnou ránu Nového ale Bejk kryl. Novák pak z dobré pozice bránu netrefil. Ve 22. minutě se vřítil do vápna hostí Tom, a než stihnul odcentrovat ocitl se po zákroku obrany na zemi. Sudí ale faul hostujících hráčů neviděl. Jirka pak napálil balon i nad síť za bránou - balon je asi pořád v zahradě. Ve 29. minutě se na půli "potkal" Jirka s rozhodčím a skončil s bolestivě naraženým kolenem na zemi. I toho využli hosté k protiútoku a Bezdička jdoucí sám na Bejka osvědčil své kanonýrské schopnosti. Balon po sprintu přes půl hřiště uklidil s ledovým klidem k tyči - 2:1. Hosté ožili a v tento moment byli mísrně lepší. Ránu Touše ale Bejk chytil. Bohužel ne zcela vydařený centr ve 36. minutě skončil na zadní tyči a odraženou mičudu trefil Paul nechytatelně pod víko - 2:2. ve 41. minutě po rohu pálil Patrik z vápna jen do míst, kde stál připravený Šoltys, po dalším, rohu hlavičkoval Furry jen slabě. Do půle mohly jít do vedení oba mančafty. Kanonýra Bezdičku ale parádně vychytal Bejk, Furry po rohu  ve stoprocentní šanci bránu hostí přestřelil.

Půle tedy skončila smírně a my spřádali plány do druhého dějství doposud velmi dobrého zápasu. Stáje jsme museli být ve střehu, protože hosté rozhodně nechtěli odjíždět z Hradiště bez tří bodů. Ani my jsme ale nechtěli odevzdat body soupeři. Druhá půle tedy slibovala zajímavý boj. A byl to sklutečně spíše boj, než pohledný kombinační fotbal. Bejk hned po půli ve 46. minutě kryl trestňák Bezdičky. Hra se pak odehrávala mezi vápny, opravdu se spíše bojovalo o každý balon a šance se moc nerodily. Až v 60. minutě se dostal ke střele a i k následné dorážce Krůša. Šoltys ale odolal. Víťovi pak balon po rohu od prsou odskočil a Šoltys jej sebral. Hosté hrozili hlavně z nákopů na Bezdičku, ale obrana hrála výtečně a hosty jsme k ničemu kloudnému nepouštěli. Co prošlo, pochytal jistý Bejk. V 70. minutě obrali forčekující Jirka s Laďasem váhajícího Bezdičku o balon, Jirka ale střílel nad bránu. Vítek pak na druhé straně odpálil balon těsně před Bezdičkou, který se řítil do další šance. O něco hůře se Víťovi vedlo v 82. minutě. To šel do dalšího úniku hostující Touš. Vítek jej dostihl až těsně před vápnem a šel do skluzu. Zasáhnul balon, ale druhou nohou trefil i hostujícího útočníka. Prakticky totožný zákrok, který v zápase předvedla hostující obrana na Toma. Tentokrát se ale Šmausova píšťalka ozvala a hosté mohli zápas rozhodnout. Kanonýr Bezdička si ale na Bejka nepřišel ani z penalty a Petr jeho střelu po své levé ruce vyrazil. V 88. minutě vytvořili hosté před Bejkem nebezpečný zácar, ale nakonec je zastavilo postavení hráče za naší obranou. Pro ofside tak ani nezakončili. Tři body mohl Tornádu zajistit Furry, ale ve skluzu nedokázal balon trefit tak, aby jej dostal za Šoltyse. V nastavení byl při nákopu do vápna z trestňáku viditelně sražen Pytlos. Sudí ale odvahu k odpískání penalty nenalezl, i když faul byl, alespoň ze strany hřiště od tribuny, zcela patrný. Portiútok pak zastavil Furry skluzem na půli a byl následně napaden Křelinou. Z nastalé strkanice vyšel se žlutou kartou hostující hráč a trestňák hosté zazdili.

Zápas tedy skončil asi zaslouženou remízou a šlo se na penalty. Aby početní diváci měli vše dobře na očích, kopalo se na horní branku. První šli do akce hosté. Touš napálil balon do břevna a my měli šanci jít hned do vedení. Pyltosovi ale jeho střelu k tyči Šoltys kryl. Pavel Nový trefil pravý vingl a Jirka jej napodobil velmi přesně - 1:1. Ve třetí sérii trefil hostující Křelina jen síť nad Bejkovou bránou a Krůša poslal Tornádo do vedení 2:1. Fiala a Furry své pokusy také provedli úspěšně a když v páté sérii uspěl se štěstím hostující Drapák, měl rozhodnutí na své Kipstě Páťa. Šoltysovu bránu ale netrefil a tak bylo po pěti sériích srovnáno na 3:3. Bezdička pak napravil neúspěch ze závěru zápasu a po něm s jistotou proměnil i Vítek - 4:4. Novákovi Bejk jeho pokus lapil a měli sjme další mečbol. Hanz ale napálil balon nad bránu. Hráči pro exekuci penalty již začali docházet a tak šel kopat za hosty i golman Šoltys - s jistotou proměnil, konec zápasu odmítl vydařenou penaltou Mára - 5:5. Další pokus hostí Bejk Paulovi opět chytil. Při Tomově penaltě jsme již zdvihali ruce, ale Šoltys vytrčil ruku a balon vyrazil. Bečaver proměnil a tíha okamžiku teď byla na Filipovi. Ten prokázal pevné nervy a střelou na střed brány stovnal - 6:6. Posledními, kteří ještě nekopali, byli hostující Hovorka, který trefil břevno Bejkovy brány. Náš golman měl tedy další šanci zápas ukončit. Nadějnou střelu ale zastavila tyč. Po jedenácti sériích tak nebylo stále rozhodnuto a stav byl 6:6. Bezdička trefil s jistotou pod víko, sedumnáctka se trefila i za Tornádo - Furry 7:7. Podruhé šel kopat i hostující Drapák a Bejk jej vychytal. Páťa první pokus neproměnil ale měl dost sebevědomí, aby vše napravil a zápas ukončil. Trefil nechytatelně do levého vingle a Tornádo si připsalo prémiový bod za vítezství 8:7 ve třinácté sérii penalt.

Takto dramatický zápas jsme ještě nehráli a počet penalt byl extrémní. Remíza v základní době byla asi zasloužená a penalty byly loterií se vším všudy. My prokázali pevnější nervy, i když jsme mohli rozhodnout podstatně dřív. Mač byl velmi bojovný, důrazný a my se soupeři ve všem vyrovnali. Vedoucí mužstvo tak odjelo z Hradiště z bodem, který je udržel v čele tabulky. My jsme i po zisku dvou bodů na osmé pozici, kterou budeme mít šanci vylepšit v posledním zápase sezony na hřišti nevyzpytatelné Druztové. Při dobré konstalaci ostatních zápasů máme šanci na posun v tabulce, ale hlavně mít po podzimu 20 bodů by bylo super. V tabulce domácích zápasů na tom nejsme opravdu dobře - s 5ti body ze 7mi zápasů jsme třetí od konce. V tabulce venkovních zápasů máme naopak šanci na průběžné druhé místo dokonce před Lhotou. I proto do posledního zápasu musíme dát všechen zbyrek sil. Pak máme celou zimu na doléčení bolístek, kterých je letos na podzim spousta a na načerpání nových sil.