když není soutěž, hrajeme alespoň přáteláky

MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

MARTIN BERY                                                         TOM BERY

VENCA KRLIŠ           LÁĎA HOLÝ

střídali: HANZ, TOMÍNO

Jak jsme před nucenou pauzou skončili, tak jsme po ní začali. Poslení přátelák jsme odehráli 7.3.2020 na domácím hřišti se soupeřem z jihu plzeňska - s týmem Zdemyslic. Od stejného soupeře teď přišla pozvánka na odvetu na jejich parádní pažitu. Po bezmála tříměsíční pauze jsme tak nastoupili k zápasu a chuť do hry tomu odpovídala. Do brány šel při absenci golmanů Vali a vedl si skutečně dobře. Beky si zahráli Márové, kraje zálohy Beránci ( škoda, že nebyl i Jarda ) a v útoku hokejovo florbalová dvojice Venca a Laďas. Kromě golmanů chyběli i Krůša a Ženda, dlouho jsme mezi námi neviděli Páťu. Vítek byl na dovolené a tak se Ondra postavil vedle Dana na svoji bývalou pozici stopera. A byla to možná právě tahle změna a návrat na nezvyklou pozici, která vedla hned v první minutě bezprostředně po rozehře domácích k prvnímu gólu. Domácí útočník se prosadil právě přes Ondru, který nezabránil střele domácích, kterou neměl Vali šanci chytit - 1:0 aniž bychom se dotkli míče. Obdržený gól nás ale nijak nezastrašil a v dalším průběhu první půle jsme drželi balon převážně na svých kopačkách a domácí vyráželi spíše k brejkům vedeným především jejich patnáctkou. To byl hodně rychlý hráč. Naštěstí s vychýlenou muškou a i díky výtečným zákrokům Valiho se domácí do půle již neprosadili. Po herní převaze jsme se vyrovnání dočkali po půlhodině hry. Na Tomovu křižnou střelu domácí golman neměl nejmenší šanci - 1:1. O pět minut později si vzal vzor z bráchy Martin a podobně podařenou ranou z druhé strany otočil skóre v náš prospěch 1:2

Do druhé půle šel do hry Hanz a uvedl se hned po naší rozehrávce, když jej domácí při nevydařeném odkopu trefili, balon se odrazil k Laďasovi a ten chladnokrevně k bližší tyči navýšil naše vedení - 1:3. Ihned z další akce se situace téměř opakovala - domácí golman trefil při odkopu Hanze a balon "z půlky" skončil na tyči domácí svatyně. Gólu se Hanz přesto zaslouženě dočkal. V 67. minutě jeho střela zvýšila naše vedení na 1:4. Hra byla dobrá a domácí jsme k moc šancím nepouštěli. Při nebezpečném nápřahu Honzy Kroce byl Furry rychlejší a balon mu ukopl. Honza už svůj nápřah nedokázal zastavit a trefil Furryho tak, že si u toho poranil kotník. Domácí jsme jinak k moc šancím nepouštěli a co prošlo lapil jistý Vali. Ke konci jsme ale polevili v důrazu a vracení se a domácí dvěma góly v 81. a 88. minutě upravili skóre na konečných 3:4.

Pěkný zápas jsme si náležitě užili, kluci si zahráli na parádním povrchu a teď se už těšíme na příští pátek, kdy nás doma čekají hokejisti Klatov, kteří v Hradišti již nějaký čas makají na suché přípravě. Další týden si pak zajedeme udělat žízeň před dokopnou na parádní trávníček Unionu, kde nás čeká další přátelák. Jen doufám, že na ty další přáteláky dozrazí i kluci, kteří teď z různých důvodů nemohli. Střídat se může libovolně, tak je škoda toho nevyužít a nezahrát si.