MARTIN FURÁR      JIRKA NĚMEČEK

MARTIN BERY                                                         HANZ RUCKÝ©

VENCA KRLIŠ           LÁĎA HOLÝ

střídali: ONDRA PYTLÍK, TOMÍNO

Další fotbal jsme si zahráli na domácím hřišti proti hokejistům HC Klatovy. To byla výzva, protože hokejisti jsou na tom po fyzické stránce výtečně, jsou všichni velice mladí ( to my sice taky, ale někteří již spíše duchem ) a jsou akorát v plném tréninku. Takže nás čekala pořádná šichta.

Na mokrém trávníku, na kterém balon získal na rychlosti, jsme začali velmi dobře. Hned jak jsme hokejkám sebrali po rozehrávce balon jsme se probojovali k rohu, který Dan hlavou usměrnil těsně vedle. Pak se dvakrát během krátké chvíle prosadil Vašek, který měl v tomhle zápase speciální motivaci 1:0, 2:0. Třetí branku přidal po parádním úniku Furry 3:0. Hosté se branky dočkali poté, co nákop Vali úplně přesně neodhadnul a míč skončil v šibenici - 3:1. Pak hokejisti na chvíli převzali otěže zápasu, ale vašek do půle zkompletoval hattrick 4:1 a Hanz svůj únik zakončil mazácky přehozením golmana 5:1. Poločasové skóre pak uzavřeli hosté, když proměnili únik dva na nikoho. Sice to byl ofside, ale vzhledem k vývoiji zápasu jsme góla uznali 5:2.

Druhou půli jsme začali velmi nesoustředěně. Klatovští, kteří v duchu svého prioritního sportu střídali hokejově, po našich chybách rychle snížili na 5:3 a o chvilku později se dotáhli na jednobrankový rozdíl 5:4. Hanz pak jako správný kapitán vybojoval balon a Vašek začal druhý hattrick 6:4. O chvíli později dal Vašek na 7:4 a svoji šestou brankou uzavřel náš účet na 8:4. Hokejisté se však za stálého hecování trenérů Michala Straky a Ivana Vlčka dočkali branky, když vali výtečně zasáhnul, ale dostal křeč a dál již nemohl zasáhnout 8:5. Dan si pak vsítil vlastní branku 8:6 a Pytlosovu střelu na vlastní bránu bravurně vytěsnil Vali. Klatovští hokejisté pak dotáhli opět na jednobrankový rozdíl 8:7. Definitivní rozhodnutí měl na kopačce Tomíno, ale ve skluzu Vencovu nabídku do sítě usměrnit nedokázal. Další branky již nepadly, třetí poločas se také nehrál a tak jsme se rozešli s hokejisty Klatov hokejovým výsledkem 8:7 v náš prospěch.

Vzhledem k soupeři to byl nejběhavější zápas za dlouhou dobu a potvrdil, že na fyzičce je potřeba stále pracovat. Kladem je spousta nastřílených gólů, z nichž o šest!!! se postaral Vašek. Bohužel dva přibližně desetiminutové herní výpadky nás stály klidnější průběh. Ale šlo o přátelák a navíc se zcela netradičním soupeřem, takže to bylo něco nového. Další přátelák nás čeká ve čtvrtek 11.6. na hřištu Unionu. Tak doražte všichni, bude to zase fotbálek na parádním trávníčku!