( 55´ MÁRA HAUSNER )

MÁRA DRAHOŇOVSKÝ                                   HANZ RUCKÝ

VAŠEK KRUŠINA        TOM BERY

( 80´ TOMÍNO )

Na zápas, který jsme měli dle předchozích sezon papírově zvládnout, jsme dorazili ve značně pozměněné sestavě. Z velmi zůzných důvodů chybělo celkem pět lidí z obvyklé základní sestavy a další tři stabilní náhradníci. Ještě že se na minulý trénink po několika letech přišel podívat Maken, který nastoupil na kraji obrany a předvedl výtečný výkon. Aby měl Dan pro všechny případy alespoň někoho na lavičce, převlíknul se do dresu i veterán Tomíno. Jediným "normálním" hráčem na střídání tak byl Mára Hausner, který se nakonec na plac dostal místo Jirky, který rozšířil řady zraněných, kteří laborují se svaly. Snad se alespoň někdo do příští soboty dá dokupy a zápas proti Letné bude mít kdo odehrát. Ale zpět do Litic

Dan, jako náhradní kapitán, vyhrál los, což pro nás byla také novinka. To se Pytlosovi dlouho nepovedlo. Začátek bohužel odpovídal našim předchozím úvodům zálasů v této sezoně. Vali fauloval nějakých 25metrů od brány soupeře a Litičtí kopali trestňák. Vackovu střelu Bejk vyrazil na roh. Po něm závar ještě chvíli trval až se míč dostal na naší levé straně vápna k Jiřímu Kantovi, který si pomohl v souboji s Hanzem úderem loktem do hlavy. Sudí ale tenhle zásadní prohřešek nepostřehnul a domácí hráč tak mohl umístit míč na přední tyč Bejkovy brány - 1:0. Hanzovo ucho svítilo rudě, jako kdyby Mach jel po zábradlí a odbočoval k Šebestové. Jediné, co ale sudího zajímalo bylo, jestli tam není krev, a jestli by Hanz neměl jít mimo hřiště. To, že si to určitě neudělal sám ho vůbec netankovalo a lajnový, který měl k situaci nejblíže na dotazy, zda to viděl vůbec nereagoval. No nic - gól platil a my museli bojovat. Na druhé straně se jako první dostal ke střele Vali, jehož dobrou ránu Tichařík vyrazil. V 7. minutě nám neklapnul ofside systém a domácí Kanta šel sám na Bejka. Ten balon vytěsnil na další roh, po němž domácí ve snaze zakončit faulovali. Další brejk domácích ukončil skvělý  obranný zákrok Makena. Na domácí si pak nepřišel Tom, jehož lob v síti neskončil. Začali jsme být v poli lepší a z toho plynuly i další naše šance. Jirkova rána šla ale přímo do Tichaříka a Danovu podařenou ránu dokázal domácí golman vytěsnit mimo své tři tyče. Z následného rohu střílel mimo Krůša. Další Krůšovo pokus šel opět přímo do prostoru, kde stál Ticháček. Pokus o rychlý kontr domácích zmařil na půlce "dobrým žlutým" zákrokem Laďas. Po ruce domácího Kolorose jsme kopali trestňák ze zajímavé pozice. Danova levačka ale prostor domácí brány netrefila. Krásnou akci pak předvedel Maken, který prostrčil ve vápně na Toma, který ale ani nadvakrát na domácího golmana nevyzrál. Tím skončila první půle, kde jsme na začátku inkasovali, byli herně horší, ale postupně jsme hru srovnali a nakonec byli i lepší a měli dostatek šancí minimálně na vyrovnání. Bohužel jsme dokázali pouze udělat z domácího golamna Ticháčka hvězdu první půle. S tím, že na to máme a že si body od Litické přehrady odvezeme jsme šli do druhého poločasu.

Ve 47 minutě faulovali domácí Hanze nějakých 25metrů od své brány. Při zákroku proti Krůšově trestňáku šel Ticháček do kontaktu s Márou, ale faul to nebyl. Prakticky z protiútoku šel do běžeckého souboje s Danem domácí Hanzlíček. Bejk výtečně vyběhnul proti, zakřičel si a byl u balonu jako první. Bohužel svým odkopem trefil Dana tak nešťastně, že se míč odrazil k dobíhajícímu Kovaříkovi, který z dálky trefil opuštěnou bránu 2:0. Místo srovnání stavu jsme tak prohrávali o dvě branky. O dvě minutky později vyslal Dan krásnou kolmicí mezi beky Máru. Ten proti vybíhajícímu Ticháčkovi neuspěl a dorážku nasměroval jen do boční sítě domácí brány. A nedáš - dostaneš se jako velká pravda projevilo během chvíle podruhé. Brejk domácích po pravé straně vyústil v centr, na který si naběhnul do středu vápna nikým netísněný Hanzlíček a Bejk byl proti jeho střele do protipohybu zcela bez šance - 3:0. Navíc v tento moment bylo již zcela zjevné, že Jirka dál pokračovat nemůže a na plac šel Mára Hausner. Krůša se posunul do středu zálohy k Laďískovi a Mára šel tentokrát do útoku. Po faulu ve středu hřiště pak domácí velmi rychle rozehráli a v brejku vsítili další branku. Naštěstí lajnový sudí signalizoval při jedné z přihrávek ofside, takže to bylo stále "jen" o tři branky. Jako zcela nepoučitelní jsme se ukázali o dvě minuty později, kdy se situace zcela přesně opakovala, před balon si nikdo nestoupnul, sudí, ač ke hře zády, vše pustil a Kovařík měl lehkou práci - 4:0. Parádní trestňák Krůši pak vytáhnul Ticháček na roh a v 67. minutě tak domácí mohli zopakovat situaci před svým třetím gólem, jen z druhé strany. Výsledek byl ale stejný - míč za Bejkovými zády a stav již značně hrozivých 5:0. Mára Drahoňovský pak v další šanci opět nechal vyniknout domácího golmana. Následný roh ale propadnul až na zadní tyč k Márovi Hausnerů, který již balon pohotovou ranou do sítě dostal a snížil na konečných 5:1. Je to branka pro Tornádo naprosto unikátní, protože je jednak první Márovou za Hradiště v soutěžním zápase a jednak se dle dostupných statistik stal i nejmladším střelcem v dresu Tornáda. Na závěr ještě došlo na výměnu Toma za Toma ale na výsledku se již nic nezměnilo, i když šel jestě Hanz sám na golmana a z následného rohu jen těsně neudeřilo podruhé.

Začátek sezony je z pohledu výsledků Tornáda opravdu děsný. Dostat ve třech zápasech pokaždé minimálně 4 branky je opravdu moc. Obzvláště když víme, jak těžko góly dáváme. To se projevilo i tentokrát, když příležitostí bylo ještě za nadějného stavu dostatek, "jen" jsme je nedokázali proměnit. Obzvláště to byla škoda proto, že Litice nepředváděly v první půli vůbec nic ohromujícího a do sedla jsme je dostali my svými chybami. Pak už hráli přesně to, co potřebovali a dařilo se jim na rozdíl od nás vše, do čeho kopli. Náprava dosavadních výsledků příští sobotu doma s Letnou bude možná jen a pouze při maximální účasti všech, co budou moci kopnout do balonu a trošku se rozběhnout, protože marodka týmu je na začátek sezony nezvykle rozsáhlá. Ale zkusme hledat i pozitiva - tím je třeba hra v první půli, kdy jsme byli v poli lepší, měli i slušné šance a jen jejich zahazování nás stálo lepší výsledek. Těší i návrat Makena do sestavy Tornáda, velmi slušně zahrál i Páťa a taky Laďas na pro něj velmi nezvyklé pozici. Márova první branka je rozhodně také důvod k radosti. Takže je na čem stavět, jen to musíme poctivě odbojovat a zúročit v podobě vstřelených branek.