( 77´ TOMÍNO )

HANZ                                                                   PÁŤA KOČÍ
( 46´ MÁRA HAUSNER )

VENCA KRŮŠA                    FILIP ŠPERL

Bylo předem jasné, že na zápas s Chrástem bude sestava značně odlišná od předešlých. Zraněni byli oba Beránci, Valiho i Danova noha byly stejně fialové a Pytlos taky nastoupit ještě nemohl. Ládíka na poslední chvíli skolila viróza a Sucháč měl zápas ve florbale. Dan celé dopoledně schánel hráče schopné a ochotné nastoupit a tak obrovský dík patří Pištovi a Karlosovi, kteří oba přijeli a nastoupili po velmi dlouhé době k zápasu. Lavička odpovídala stavu mančaftu - Mára, Bejk ( tentokrát přiravený do pole ), Tomíno a Laďas st. Uznejte, že s tím se velké čáry dělat nedaly. Chrást navíc letos hraje velmi dobře, mladí jim dorostli a ještě tým posílili dalšími hráči. Nečekala nás tedy žádná lehká práce.

Začali jsme zápas s chutí a dokonce i o něco lépe, než hosté. Hned v první minutě Jirka ze slušné pozice nevypálil, ale dal Krůšovi, který prověřil golmana Kokošku hájícího bránu hostí. Pak pěkně zakombinovali u lajny Krůša s Filipem, ale branku jsme neohrozili. Pišta pak osvědčil zkušenosti a odehrál na roh, po kterém pak opět výtečně zasáhl na první tyči. V 11. minutě přišlo první vážnější varování ze strany hostí, když ve velké šanci netrefil Bórik z ideální pozice Mikiho bránu. O dvě minuty později se dostal hostující Švajcr do brejku a i když mohl přihrát nabíhajícímu spoluhráči, volil střelu. Ta se o zadní tyč odrazila do brány - 0:1. Odpovědět mohl v zápětí Páťa, ale s jeho slabou ranou neměl Kokoška problém. To Kubova parádní rána z dálky se otřela o břevno brány hostí. Pak se zase připomněli hosté a opět gólově. Nejprve Pišta odvrátil nebezpečí na roh. Při něm si naběhl na centr na přední tyč hostující Zelinka a lépe trefit nemohl. Míč z jeho hlavy se odrazil o zadní tyč do brány - 0:2. Hosté pak převzali taktovku a Rada mohl přidat další gól. Trefil ale vedle. Furry pak předvedl po Páťovo centru krásné nůžky, kterými střihnul tak, že se Kokoškla pořádně zapotil, aby míč nemusel lovit z brány. Švajcr pak pálil vedle a Bórikovu ránu Miki vyrazil nohou výtečným reflexem. Na střelu Vitouše o pár minut později ale nedosáhnul a hosté vedli 0:3. Další šance na obou stranách již skóre nezměnily. Na straně hostí se o to pokoušeli Švajcr a Vitouš a za Tornádo Jirka a Hanz. Neuspěl nikdo z nich.

Půle tedy skončila tříbrankovým náskokem pro hosty. Ti lepší byli, i když rozhodně ne o tři branky. Ale hraje se na vstřelené góly a ne na krásu či hru v poli. Do druhé půle nastoupil místo klouzajícího Hanze Mára a Krůša se posunul na kraj zálohy, což mu mělo taky lépe sedět, než pozice na hrotu. Druhé dějství jsme začali opět aktivně my. Vítek ale mířil těsně vedle a na druhé straně se vytáhnul Miki, který vyrazil nebezpečnou ránu na roh. Po něm se hosté dopustili prohřešku a Pišta mohl v klidu odkopávat. Při odkopu ale podklouznul, hosté míč zachytili a Bórik využil rozhozené obrany ke zvýšení náskoku hostí - 0:4. Další ztráta míče v rozehrávce o pár minut později skončila stejně a tak svůj druhý gól v zápase zazamenal Vitouš - 0:5 v 58. minutě. Větší debakl jsme ale nedopustili a naopak jsme mohli skóre alespoň kosmeticky upravit. Sám před Kokoškou se objevil Filip, ale střela mu nesedla a hostující golman čisté konto uhájil. Po pěkné kombinaci Jirky s Márou střela nesedla ani Krůšovi. Na druhé straně trefil zahradu za Mikiho bránou Zelinka a Chládkovu šanci Miki výtečně zmařil. Karlos pak uklidim míč na roh před dotírajícím Šustrem. Karel byl již vyčerpaný a nahradil jej Bejk, který šel na hrot. Brýla pálil mimo a Mára se výtečně vrátil a skluzem zabránil další střele hostí. Páťův oblouček byl v 73. minutě příliš krátký a Mára se opět proběhl zpátky - výtečná práce. Z konce zápasu již zápisky nemám, neb jsem musel za zraněného Jirku na plac i já. V závěru jsme měli ještě sérii rohových kopů, kterým obrana hostí odolala i když Bejk neměl v úpně poslední minutě k zápisu do střelecké listiny vůbec daleko.

Hosté jasně a nutno říci, že zaslouženě, zvítězili. Ale ve značně kombinované sestavě jsme rozhodně nepředvedli úplně špatný výkon. Bojovnost nám nechyběla, ale Chrást byl určitě nejlepší za poslední roky, co se s tímhle mančaftem potkáváme. Jak už jsem psal na úplném začátku - velký dík a obdiv zaslouží Pišta a taky Karlos, kteří narozdíl od některých jiných, vstali po obědě z gauče a přijeli mančaftu v krizové situaci pomoci. Fakt díky, kluci. Snad se do příště podaří dát některým zraněným dokupy a Dan bude mít v sestavě s kým počítat a nebude muset strávit dopoledne s telefonem u ucha. Uvidíme, jak se vůbec bude celková situace vyvíjet dál a zda si vůbec příští týden kopneme na nádherném terénu ve Lhotě. Nechci být špatným prorokem, ale  zveřejněné náznaky plukovníkových plánů mě v tomhle optimismem příliš nenaplňují.