PYTLOS©                KRŮŠA

MÁRA DRAHOŇOVSKÝ                                          HANZ

LAĎAS jun.                  PÁŤA KOČÍ
                                          ( 63´ SUCHÁČ )

Vypadalo to, že nádherný pažit se do Lhoty sejde slušný počet lidí ( 18 přihlášených bez Dana, Laďase a mě = 15lidí do hry ). Podle přihlášených sice ano, ale omluva Karlose na poslední chvíli a zranění Jirky, Valiho, Dana, Beránků a Makena znamenaly, že na lávce byl vlastně jen Mára a Sucháč a do brány Miki. Lhota na tom před zápasem nebyla bodově  taky nikterak zázračně a tak jsme doufali v bodový import.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, dobře jsme kombinovali a hra se odehrávala hlavně uprostřed hřiště. Když už balon prošel za obranu, byl na místě Bejk, který hru parádně přečetl a balon odpálil. Po deseti minutách se dostal za obranu hostí po chybě v jejich obraně Páťa. Postupoval sám na Šoltyse a akci vyřešil parádně - lobem, kterým domácího golmana přehodil. Lavička již zdvihala ruce v radostném gestu, ale balon skončil kousíček vedle tyče domácí brány. Bejk pak parádně vyčapal domácího Diviše. Páťův roh pak hlavičkoval Pytlos, odražený míč napálil Víťa parádně, ale těsně nad domácí bránu. Langerova střela Bejka ohrozit nemohla a z protiútoku po pěkné kombinaci Laďase s Krůšou Šoltys Vaškovu ne příliš prudkou střelu čapnul. Ve 27. minutě přišel z Vargovy kopačky balon za obranu a Eliášek situaci vyřešil o něco přesněji, než Páťa před tím a domácí se ujali vedení 1:0. A mohlo být hůř. O pár okamžiků později se dostal k hlavičce na malém vápně Langer, ale branku netrefil. Ve 35.minutě jsme předvedli, že fotbal nám není cizí. Krásně jsme vykombinovali balon od vlastního vápna, když se na konci akce na křídle osamostatnil Páťa, ten zatáhl balon a předložil parádně nabíhajícímu Krůšovi, kterému nezbylo nic jiného, než trefit odkrytou domácí bránu 1:1. Ve 41.minutě se výtečně vrátil Laďas, který odhlavičkoval u tyče balon těsně před domácím Sulkem. Po rohu jsme se sice osvobodili, ale opět přišel balon od Vargy za obranu, kam si naběhnul Sulek a nedal Bejkovi šanci - 2:1. Do půle chyběly dvě minuty ale ty bohužel rozhodly o výsledku zápasu. Do půle totiž domácí stihli ještě jeden zásah. Opět jsme nedokázali zamezit průnikové přihrávce a Sulek se opět sám před Bejkem nemýlil - 3:1. Poločas jsme odehráli velmi vyrovnaně, ale domácí byli prostě nebezpečnější a produktivní. Problémy nám dělaly především Vargovy přesné přihrávky na nabíhající křídla. Dan sáhnul ke změně v sestavě i rozestavení s tím, že na beka se stáhnul Mára Drahoňovský a do zálohy šel zkusit štěstí Mára Hausner.

Podle hry v první půli jsme nebyli úplně bez šancí, i když jsme prohrávali o dva góly, a tak jsme ještě zápas nevzdávali. Po faulu na Krůšu jsme kopali z půlky trestňák, ale Furry se na malém vápně dobře nezorientoval. To na druhé straně se dostal domácí Bečaver po rychlé akci po straně k balonu ve vápně a mířil přesně - 4:1. Trestňák po faulu na Hanze zakončil Víťa jen slabě a Šoltys balon zpacifikoval. Po hodině hry jsme chybovali v rozehrávce u našeho vápna a Furry hasil akci domácích skluzem ve vápně. Bohužel jasná penalta a šance pro domácí definitivně potvrdit svoji výhru. Novák nedal Bejkovi šanci a stav byl 5:1. Hanz pak po chybě v domácí obraně z metru napálil balon do domácího golmana. Bejk pak dvakrát během jedné akce parádně vyčapal domácí Eliáška a Paula. Paul pak pálil z dobré pozice nad. V samém závěru jsme  se při velmi vyrovnané hře dostali díky Hanzově bojovnosti k trestňáku nedaleko rohového praporku. Ten rozehrál Krůša prudce přímo na Pytlosovu hlavu a ten se trefil přesně - 5:2. Závěr se již v poklidu dohrál a domácí si v pohodě výhru pohlídali.

Ze Lhoty tak odjíždíme bez bodů, ale herně to tak špatné, jak naznačuje výsledek nebylo. Produktivita a nebezpečnost však byla na straně domácích nepoměrně větší. A to Bejk ještě minimálně dalších pět branek parádně zlikvidoval. Bohužel se nám nedaří v útoku a děláme chyby v obraně, které soupeři, na rozdíl od nás, trestají. Náš příští soupeř z Košutky velmi překvapivě ztratil dva body s Vodníkama a my se příští týden musíme pokusit ze všech sil o plný bodový zisk. Ten je nutný i vzhledem k ostatním výsledkům, protože ty nám rozhodně nenahrávají.