FURRY               KRŮŠA

PÁŤA KOČÍ                                                               HANZ

LAĎAS jun.                 PYTLOS©

( 74´ FILIP )

Dnes jsem si traději nechal delší odstup na napsání článku, skouknul jsem GP Eifelu F1, Velkou Pardubickou a doufal jsem, že mě přejde zlost na tragický konec zápasu v režii sudího. Bohužel jsem naštvaný minimálně stále stejně. Za to, co sudí předvedl na konci zápasu by ještě před pár lety ( jak se v Hradišti říká "za Pytlíků " ) nejspíš skončil v řece. Tyto časy však již pominuly a tak se mladý sudí Ulrych neměl čeho bát. Nejspíše při vědomí toho, co předvedl se přesto v šatně při sprchování údajně raději zamknul. Sice zcela zbytečně, ale svědčí to o mnohém. Je i škoda, že na takto očekávaně vyhrocený zápas o sestupové pozice byl vyslán samoný sudí bez lajnových a ještě k tomu tak mladý a nezkušený. Ale víme, jaká je situace okolo sudích a buďme rádi, že alespoň nějaký rozhodčí přijde. Protože třeba na jihu je, dle informací od kamarádů, situace ještě horší. Ale pojďme k zápasu jako takovému.

Postupně se začali uzdravovat a vracet zranění kluci. Tentokrát přibyl Martin Berry a Dan Červený. Sice vypadnul Kuba, ale i tak byla lavička slušně plná. Nejspíše při vědomí si důležitosti zápasu začala o něco lépe Košutka, která se jako první dostala v páté minutě k zakončení Sirotkem, který trefil těsně vedle Bejkovy brány. V osmé minutě jsme po faulu na Pytlose kopali trestňák z nějakých třiceti metrů. Furry byl při pokusu balon ve vápně tečovat zezadu stáhnut za dres soupeřem, ale ve skrumáži se ten zákrok sudímu poněkud schoval, takže hosté jen rozehrávali od brány. Postupně jsme přebrali otěže zápasu a získali mírný tlak. Po čtvrthodině hry po dlouhém autu vybojoval Furry roh. Centr odvrátil před Víťou Krejčí na další roh. V 17. minutě šel Páťa ze strany sám na golmana Rybičku, který si při výtečném zákroku, kterým hosty zachránil, zvrknul kotník a musel být ošetřen obstřikem. Ve středu hřiště se pak nezaviněně srazil Pytlos s Rogozinem a hosté z toho získali střelu vedle brány. Ve 27. minutě byl ve středu hřiště faulován Hanz a nezvedal se. Hosté místo zakopnutí balonu trefili břevno Bejkovy brány. My odpověděli Páťovou ranou těsně vedle a následným závarem po dobrém napadání. V těchto chvílích se začalo na hřišti jiskřit. Nejprve zajel značně nešetrně Rogozin do Bejka, který si v pohodě došel ve svém vápně pro balon - ponecháno bez karetního trestu. Poté se odehráho několik tvrdých soubojů přímo před střídačkami a opět bez jakékoliv karetní odezvy na té, či oné straně. Pět minut před půlí si po autovém vhazování naběhl na balon, který po několika tečích propadl za naši obrannou linii, hostující Kalaš a podél vybíhajícího Bejka otevřel skóre 0:1. Z lavičky to sice vypadalo na ofside, ale Laďas plnící funkci lajnového o půli potvrdil, že skórující hráč v době poslední teče měl ještě minimálně dvoumetrovou rezervu, přičemž někteří jiní hráči soupeře opravdu stáli za naší obranou. Gól tedy platil a my opět museli dotahovat. A mohlo být dokonce i hůř. O dvě minuty později se ke střele dostal hostující Jaroušek a míč skončil nedaleko tyče Bejkovy brány. Těsně před půlí jsme měli šanci na vyrovnání, ale po faulu na Furryho hostující Rybička vyboxoval Krůšův trestňák na aut. Poločas tedy skončil vedením hostí, ale druhou půli jsme šli hrát z kopce a hlavně s odhodláním vývoj zápasu otočit. Hostům ve hře na konci půle viditelně docházely síly, protože se snažili hrát náročný fotbal s napadáním rozehrávky. To je na mokrém hřišti stálo spoustu sil.

Do druhé půle jsme vstoupili podstatně léle, než soupeř. Hned ve 48. minutě se po Páťově centru dostal k hlavičce  na malém vápně Pytlos a přestože hlavička nebyla z nejprudších nadělala Rybičkovi nemalé problémy. Balon dostal pod kontrolu až za brankovou čarou. Bohužel to, že to byl gól, viděli všichni blízko stojící, ale sudí, který stál hned vedle nich, nikoliv. Rybička podržel míč v pozici, kde jej zachytil možná i pět sekund, ale ani to nestačilo a prý to má signalizovat lajnový. No, to asi těžko, když je to jeden z hráčů soupeřova mužstva, že ano.... Patrik se pak zastřeloval a vyslal na Rybičkovu bránu střelu, která ovšem chytla opačnou rotaci, než by bylo potřeba. Hosté zahrozili nevydařeným centrem, který ale ohrozil naši bránu a Bejk vytáhnul parádní zákrok. V 53. minutě jsme se dočkali zaslouženého srovnání. Mára rozehrál od půlky trestňák, centr tečoval Pytlos a míč skončil na Páťových kopačkách. Patrik si udělal kličku kolem beka na střed a trefil k bližší tyči Rybičkovy brány, kterému nepomohl ani stejnojmenný skok - 1:1. V těchto chvílích jsme byli lepší a šli jsme si za vedoucím gólem. Mára byl při chuti a levačkou parádně vypálil. Rybička byl tentokráte na místě. Víťovu ránu vyrazil hostující golman na roh a po zákroku kapitána hostujícího mužstva Vokáče jsme kopali další roh. Furryho rána po dalším rohu po hodině hry šla nad. V další akci Furry v dobré pozici promáchnul. Bejk pak při ojedinělém protiútoku Košutky výtečně vyběhnul a do šance tak Prokeše nepustil. Patrik byl namlsaný a velmi aktivní. Jeho další rána šla nad, a v 74. minutě jeho další nadějnou ránu vytáhnul Rybička na roh. Z dalšího ojedinělého brejku trefili hosté z dálky opět břevno Bejkovy brány. To nám skutečně zatrnulo! Rozhodnout mohl v 80. minutě Pytlos, kterému Rybička životním zákrokem chytil stoprocentní tutovku. Jak jsem již zmínil na začátku článku, konec se odehrál v režii Honzy Ulrycha. Nebylo by to nic špatného, kdyby tenhle člověk byl hráč a ne rozhodčí. V 83. minutě zcela nepochopitelně otočil na půlce jasný faul na unikajíécího Hanze. Hosté tak nakopli balon k našemu vápnu, kde si při odkopu trefil vlastní ruku Dan - dle současných pravidel se mělo hrát dál, ale i na hlasitý popud hostujících hráčů Ulrych zapískal trestňák cca tři metry za vápnem. Velmi nebezpečná situace, se kterou si hosté, nutno říci, poradili excelentně. Centr si na malém vápně našel špatně obsazený Sirotek a strhnul vedení na stranu hostí - 1:2. Obrovskou frustraci a nespravedlnost umocnil další otočený faul na Hanze tentokrát u brankové čáry Košutky. To už se na zmateného sudího snášela "slova chvály" jak ze hřiště, tak z lavičky. Danovo "čumáček" se Ulrychovi zalíbil asi nejvíce a tak se Dan pakoval ze hřiště s červenou kartou. Přesto jsme ještě soupeře přitlačili a Furry trefil z trestňáku v 88. minutě vedle brány hostí. Aby si již dál nedělal sudí problémy, nenastavil ani vteřinu a to přesto, že ve druhé půli byla spousta prostojů a střídání a korunoval tím svůj včerejší výkon. Zápasu by velmi slušely alespoň penalty, ale na ty bohužel nedošlo. Bylo to především tím, že jsme z výrazného tlaku ve druhé půli nedokázali dát druhý gól, který by podle všeho převážil vývoj zápasu na naši stranu.

Bohužel týmy těsně před námi v tomto kole bodovaly a tak je naše ztráta na ně již šestibodobá. Jsou to sice jen dva vítězné zápasy, ale musíme si to uhrát. Jelikož je situace taková, jaká je, je teď důležité dát se zdravotně dohromady. Věřím, že i díky pauze máme před sebou dobré zápasy, které naše stoupající herní forma naznačovala. Doufám, že formu neztratíme a naopak se nám konečně začne dařit v zakončení. Herně to rozhodně špatné není, kluci bojovali a bylo vidět, že to nikomu není jedno. Je zcela jasné, že góly za nás nikdo nedá - to musíme my. Osobně nevěřím, že bychom ještě letos vyběhli k mistrovskému zápasu, ale naše vedení ( nemyslím tím tentokrát vedení Tornáda ) je zcela nevyzpytatelné, tak uvidíme.