Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2021-2022

domácí urvali body v samém závěru - velká škoda pro Tornádo!

HANZ                 ( 46´SUKY )                                      KUBA

VÍŤA                     JIRKA

SUKY                                       ( 76´ TOTTI )             TOM

PYTLOS©             LAĎAS

Velmi nevlídné deštivé počasí nás přivítalo na Košutce, kde jsme v minulosti taky zrovna často úspěšní nebývali. Velké hřiště ale mělo sedět naší hře a i návrat Dana a Víti do sestavy značil, že by to nemuselo být beznadějné. Sice chyběl Furry a Martin Berry, ale byl Kuba a Kuhy. Bohužel sestava realizačního týmu nebyla úplná a tak i článek bude tentokrát poněkud stručnější, protože když běhám s praporkem po lajně, tak si poznámky opravdu jen těžko napíšu. A musím říct, že jsem se proběhnul opravdu dosyta. Náš systém se stopery a beky v jedné lajně je pro pomezního rozhodčího opravdu náročný.

Začátek patřil jednoznačně nám a už po dvou minutách vysunul ( asi ) Jirka Toma, který si s domácím golmanem Rybičkou poradil a míč skončil za jeho zády - 0:1. Domácí to sice zkoušeli, ale obrana byla pozorná a Miki se své šance chopil na výbornou a zlikvidoval vše. Domácí hrozili hlavně ze standardek - po rohu trefili dvakrát po sobě tyč. Naopak my jsme ve 26.minutě předvedli parádní akci, do které se zapojila prakticky celá naše pravá strana a Jirka po zpětné přihrávce balon uklidil tam, kam patřil - 0:2. Ani tento stav domácí zcela nezlomil a když se po chvíli oklepali, byli zase nebezpeční. Jeden z mnoha pokusů o náběh za obranu jim vyšel ve 36. minutě, kdy Mikiho z brejku prostřelil Kučera - 1:2.

Do druhé půle musel bohužel střídat Dan, který nebyl úplně fit a v chladném počasí ho stále tahal sval. Na stopera šel k Valimu Pytlos, Suky šel na kraj zálohy a Tom do útoku. Domácí se snažili vyrovnat a trošku přidali. Ale i my hráli velmi dobře a za stálého deště se hrál opravdu dobrý fotbal. Naše šance na bodový zisk zvýšil po rohovém kopi Vali, na kterého obrana domácích po prvotním odvrácení centru zcela zapomněla a Martin si s parádním centrem poradil na výbornou - 1:3. Tenhle stav vydržel až do samého závěru zápasu. Tlak domácích vystupňoval trenér střídáním a posláním dalších hráčů dopředu. To mohl potrestat Hanz, který před odkrytou brankou netrefil Sukyho centr po parádním průniku. Je fakt, že Sukyho řešení nečekal nikdo a balon se před Hanze dostal zcela nečekaně. Když běžela poslední minuta normální hrací doby, kopali domácí roh a do vápna vrhli všechno, co měli na hřišti. První centr jsme odvrátili, při opakovaném nákopu do vápna ale vyplaval na zadní tyči zcela volný Langmajer a hlavou se nemýlil - 2:3. I to ale pro nás vypadalo dobře. Sudí avizoval dvě minuty nastavení a po zkratu domácího golmana jsme kopali trestňák v rohu útočné poloviny. Přesto jsme míč neudrželi a domácí se silou vůle dostali ještě do posledního útoku, před kterým chtěl Dan ještě střídat, ale nebylo nám to umožněno. Míč se po několika odrazech dostal těsně před vápnem ke střídajícímu Džiličovi. Ten se trefil těsně za tyč a Miki neměl sebemenší šanci - 3:3. Ani se nerozehrálo a šli jsme na penalty.

Ty jsme zahajovali my a Víťa nedal Rybičkovi ani čuchnout. To Miki si na střeku Kerndla sáhnul. Rána ale byla prudká a stav 1:1. Vali prokázal pevné nervy a balon posadil do víka, Kalaš srovnal - 2:2. Pytlosovu ránu Rybička rybičkou zlikvidoval a Pitule poslal domácí do vedení 2:3. Tom s jistotou proměnil a při Krejčím stálo velké štěsí, když Miki jeho prudkou ránu sice tečoval, ale míč se do brány přesto dostal - 3:4. Ládík pak trefil těsně nad bránu a bylo hotovo.

Místo výhry a tří bodů se z Košutky vracíme s bodem jedním. Je to veliká škoda, i když je fakt, že obraz hry remíze i docela odpovídal. Ale vést dvě minuty před koncem o dvě branky - to bychom měli už dohrát. Ale dnes i Junentus prošustroval dvougólové vedení... Napravit to můžeme v sobotu na domácím place, kde přivítáme Rapid, který překvapivě podlehnul doma zatím stoprocentní Letné