HANZ                                                                       TOM

LAĎAS             PYTLOS©

( 46´ MÁRA )

Rapid přijel do Hradiště jako favorit. Ale naše specifické hřiště, které bylo navíc řádně zkropené deštěm, je nevyzpytatelné a ne každý zde dokáže předvést svoje kvality. Poslední dobou tento problém ale máme i my, takže vše bylo otevřené. Sestava byla i přes několik absencí velice silná a i na lávce byli kluci, kteří mohli hru oživit. Dan to zkusil od začátku, i když jeho sval rozhodně nebyl ve stoprocentní kondici. Asi by to chtělo nějakou intenzivní léčbu, když týdenní klid nestačí. Hanz dorazil přímo z Ondrovy veselky, Furry téměř rovnou z dovolené. Totti s Vláďou si sice tentokrát nekopli, ale i jim patří dík za neustálou podporu mančaftu.

Roli papírového favorita začali hosté naplňovat velmi záhy. Po trestňáku zůstal již ve čtvrté minutě na rohu malého vápna trestuhodně neobsazený Pavel Nový a Bejk neměl sebemenší šanci - 0:1. My měli obdobnou příležitost o tři minuty později. Naše pokusy však byly zdí a následně stopery zblokovány. Dan pak musel již v osmé minutě ze hřiště - sval prostě víc nedovolil. Museli jsme trošku přeskupit řady ale na to jsme již zvyklí. Výtečnou akci pak předvědli Laďas s Jirkou a střílející Hanz. Jeho rána byla opět zblokována na roh. Po něm se k odraženému míči dostal na boku vápna Víťa, jehož nadýchaný centr skončil na břevně Matějkovy brány a dorážka skončila u Kadleců v zahradě. Víťa pak v dobré šanci pálil jen do golmana hostí. Ale ani hosté ve své aktivitě nepolevovali a Bejk se musel v bráně otáčet. Nic platné to ale nebylo ve 28. minutě, když si Kaše chtěl zpracovat autové vhazování. Balon mu ale prošel pod nohou tak, jak nikdo z našich nečekal a rázem se ocitl sám před Bejkem. Jeho prudká rána skončila těsně za háčky levé tyče a hosté vedli o dvě branky 0:2. A mohlo být i hůř. Naštěstí lajnový sudí nepostřehl, že balon v jedné z dalších akcí hostí posunul na útočníka ve skluzu náš hráč a mávnul ofside. Ke cti jemu i soupeři slouží, že přišla sportovní omluva a jelo se bez dalších keců dál. Zbytek první půle se odehrál z větší části mezi vápny. Hosté si v poklidu hlídali svůj náskok a my nedokázali nic kloudného vymyslet.

Poločasové vedení hostí a obraz hry přinutili Dana mančaft do druhé půle zcela přeházet. Na krajního beka šel Mára Hausner, Furry se přesunul do útoku k Tomovi, který byl v první půli značně osamocen, protože Laďas hrál díky tlaku soupeře značně stažený. Tenhle tah se málem vyplatil hned v první minutě druhé půle, když se Tom dostal před Matějku. Jeho rána ale i vinou mokrého trávníku a podklouznutí při střele skončila vysoko nad bránou hostí. Snížit takhle brzy - to by nás sklutčně nakoplo! Ale i tak jsme hráli druhou půli o dost pépe než první. Zvýšený důraz byl znát a hosté si najednou nevytvářeli žádné větší čance a co prošlo, měl s jistotou Bejk. My jsme mohli skórovat hned z několika dobrých akcí. Za zmínku stojí především Hanzův průnik a prudká rána, která skončila viset v oblouku brány. Bohužel z vnější strany. Tomova rána skončila těsně vedle, a trestňák  o pár minut později opět Tomovi Matějka chytil. Furry se zastřeloval ranou vedle. Bejk se vytáhl proti brejku Zikmunda. Takové štěstí jsme ale neměli v 76. minutě, když po rychlé akci hostí po levé straně přišel přízemní centr, který prošel celým vápnem až ke Klimešovi a ten odkrytou branku bez potíží trefil - 0:3. Škoda, za zlepšený výkon jsme si další branku v naší síti rozhodně nezasloužili. Hosté ale byli efektivní a s tím se nadalo nic moc dělat. Za správný konec to vzal prakticky hned z rozehrávky Furry, který se z otočky prosadil proti stoperovi hostí a Matějka na jeho střelu k tyči nedosáhl - 1:3 a šance pro nás ještě se zápasem něco za zbývající skoro čtvrthodinku udělat. A chtěli jsme to opravdu zkusit. Znamenalo to ale okénka v naší obraně. Bejk ale proti Klimešovi uspěl a po rohu šel balon vedle naší brány. Aktivní Hanz pak s opravdu dobře hrajícím Márou vykombinovali u lajny akci až k centru, který si na zadní tyči našel Furry. Jeho placírka na dlouhou nohu ale skončila jen v náručí přesouvajícího se Matějky. O pár minut později byl opět Furrym Matějka již překonán, v cestě míče do sítě ale stála tyč - obroská škoda. V poslední minutě pak hosté pokračovali v akci i přesto, že na hranici našeho vápna ležel Mára a z Kovaříkova gólu na 1:4 měli ohronou radost - no nic už to neřešilo, ale na téhle úrovni je to trošku smuté.

Zápas s favotitem jsme tedy nevyhráli, ale nějaká pozitiva se přesto najít dají. Rozhodně to není ne zrovna dobrá hra v první půli, ale za výkon ve druhém poločasu je výsledek 1:4 opravdu neodpovídající. Zvítězila efektivita hostí, kterou jim po pravdě můžeme jen závidět. Velmi dobře zahráli ve druhé půli oba Márové, Hanz byl pro soupeře velmi nebezpečný a Furry si v útoku velmi dobře rozumněl s Tomem, který také pookřál. Dobře ale hrál celý mančaft. Příští zápas hrajeme v neděli na hřišti Letné, která má letos skvělý vstup do soutěže a vede bez ztráty bodu tabulku. Větší a kvalitní hřiště by nám ale mělo opět vyhovovat a mohl by to být dobrý fotbal. Pokud k bojovnosti z druhé půle zápasu s Rapidem přidáme ještě trošku efektivity, není bodový zisk proti velmi mladému týmu Letné nereálný.

Plzeň-Litice  Plzeň-Černice B  2 : 1
VS Plzeň  Košutka Plzeň B  3 : 4
Tornádo Hradiště  Rapid Plzeň B  1 : 4
Starý Plzenec  Zruč B  0 : 4
FC Chotíkov B  Sokol Druztová  0 : 2
Sokol Lhota B  Union Plzeň  3 : 0
Plzeň-Letná  Prazdroj Plzeň  6 : 0