TOM                       VÍŤA

HANZ                                                                       MÁRA

LAĎAS             PYTLOS©                ( 46´MÁRA )

Předesílám, že článek je psán vysloveně z mého pohledu, který, přiznávám, může být trošku osobní. Ale to, co jsem dnes viděl, to popisuji.

Na Letnou, které letos začátek sezony vyšel tak, že vede tabulku jsme rozhodně nejeli jako favorit. Na druhou stranu jsme rozhodně nepřijeli odevzdat tři body domácím, kteří mají mladý mančaft a právě nezkušenosti některých borců jsme chtěli využít. Bohužel naše sestava byla značně prořídlá, na lávce byl na začátku jenom Vláďa, Mára dorazil až v průběhu zápasu - a buďme rádi, že přijel. I díky spoustě absencí musel Mára Hausnerů hrát na pro něj nezvyklém postu krajního záložníka, Tom se tentokrát poslavil do středu k Víťovi. Sudí byl pohříchu opět jen jeden, takže jsem se pěkně proběhnul, protože ani realizační tým nebyl kompletní.

Domácí se na začátku snažili držet balon, ale i díky dobrému napadání jsme si první šanci vytvořili my. Pytlos ale místo střely ještě posouval balon na Laďase a akce nakonec skončila bez zakončení. Domácí hrozili z rychlých náběhů za naši obrannou čtveřici, ale kluci hráli skvěle a mladíci v dresech Letné si se hrou na ofside lajně nevěděli moc rady. Když už se dostali k zakončení, měl balon s jistotou Miki, případně obrana dobře blokovala. Domácí kopali několik rohů, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Hra v poli byla velmi důrazná a sudí nechával často zákroky na obou stranách bez karetních trestů. Vznikaly tak zbytečně vyhrocené situace. Jednu takovou absolvoval v souboji s Fryšem i Tomáš, když Radek šel ( ostatně jako vždy ) pro balon s nohama vysoko nad trávníkem a Tomáše, který jej přeskakoval, "lehce" trefil. Tentokrát se sudí našeho hráče neptal, jestli tam byl kontakt. Proč to píšu, bude zřejmé v popisu druhé půle. Deset minut před půlí dal sudí překvapivě pokyn k občerstvení obou mužstev. Hra po krátké pauze byla stejná - domácí se snažili kombinovat, my vyráželi do brejků. V jednom takovém jsme těsně před půlí ale zbytečně ztratili balon, domácí hru rychle otočili a po centru byl osamocený před bránou Skalský. Ten neměl problém trefit z malého vápna bránu a domácí vedli 1:0.

Do druhé půle šel na plac Mára za Máru. Obraz hry byl dost podobný. Možná jsme měli míč i víc, než v první půli a hlavně se hra značně zklidnila co se tvrdých střetů týká. Bohužel jden ze zákroků soupeře z první půle nenechal na hřišti Furryho, za kterého šel do zápasové premiéry za Tornádo Vláďa, který šel do útoku a stopera se stáhnul Pytlos. Hra v dobrém tempu plynula až do času cca dvycet minut před koncem. To domácí rozehráli o značný kus blíže naší bráně, než byl faul, a Bery musel zatáhnout za záchrannou brzdu - žlutá katra byla jasná, ale prvotní chyba byla někde úplně jinde. A pak už čaroval sólový "hráč". Hanz si při odkopu po jednom z nespočetných rohů domácích trefil ruku a i když to dle současných pravidel penalta není, tak sudí pokutový kop nařídil. Holt asi zamrznul v předešlých letech... Domácí takovou šancí na zvýšení náskoku nepohrdli a jejich kapitán Žák nedal Mikimu šanci - 2:0. My k tomu přistoupili tím nejlepším způsobem a vytvořili jsme si tlak, který po parádním rohu Toma zužitkoval Víťa, který se trefil parádně - 2:1. V ten moment se domácí opravdu strachovali o výsledek, obzvláště když Mára z další akce trefil boční síť Radkovy brány, když se právě Radek nedostal k dalšímu centru přes hradbu těl hráčů obou mančaftů. Velká škoda zvláště s ohledem na další dění na hřišti. Domácí po jednom z nespočetných nákopů šli za balonem, u kterého byl ale jako první Miki. Domácí hráč mu míč z rukou vypíchnul a přepadl přes něj. Sudí se zeptal domácího hráče, jestli tam byl kontakt a po jeho souhlasné odpovědi nařídil penaltu - už víte, proč jsem psal u kontaktu Toma s Radkem to, co jsem napsal? Domácí kapitán se neprojevil jako fair play hráč a místo k rohovému praporku napálil míč pod břevno - 3:1. Gól Skalského po rychlé akci na 4:1 o pár minut později už nic neřešil, stejně tak tyč trefená v úplném závěru Borkovcem.

Kluky je nutné za výkon pochválit. Výsledek rozhodně neodpovídá dění na hřišti a na jeho podobě se značně podepsal někdo úplně jiný, než hráči obou mužstev. Letná ukázala, proč se jí tak daří. Mladíci v jejím dresu jsou opravdu dobří a určitě se neztratí. Naši kluci se jim ale ve většině zápasu vyrovnali a zápas jako takový byl opravdu dobrý. Domácí byli skutečně o kousek lepší, ale to neznaměná, že bychom byli bez šancí na bodový zisk. Teď je pro nás veledůležité se nenechat rozhodit a musíme se soustředit na další zápasy - Prazdroj a Vodníky. Ten první nás čeká příští sobotu na domácím hřišti a to z Prazdrojem. Ten nečekaně porazil Černice a už proto bude zápas pro nás ještě důležitější. Prazdroj je přesným opakem Letné - starší zkušení kluci. Uvidíme, jak se s nimi popasujeme. Věřím, že dorazí všichni včetně případných marodů a že tři body zůstanou v Hradišti.

POZOR - hraje se už od 16:00, takže sraz v 15:00 a na lajnování jděte včas!!!