MÁRA H ( 65´DAN )                     VALI                             KUBA

JIRKA                     VÍŤA

KUHY                                                          MÁRA D ( 65´SUKY )

LAĎAS ( 80´FILIP )             PYTLOS©

Přes obrovské problémy se sestavou, na které to vypadalo ještě v pátek, se nakonec povedlo seskládat na hřišti jedenáct zdravých a natěšených chlapů a dokonce i díky kvalitné léčbě také značně naplnit lavičku pro případná střídání. Pravda je, že Hanz a Dan nebyli úplně fit, ale nakonec na závěr utkání nastoupili a zvládli to. Stejně tak Filip i Suky. Do základní sestavy se po delší odmlce vrátil Pišta a jeho zkušenost byla na postu stopera znát. Trošku se změnilo rozestavení, vzhledem k barvě dresů soupeře jsme po delší době nastoupili v oranžovém a vrátili jsme se na svoji původní stranu střídaček před jejich rekonstrukcí. Prostě jsme změnili vše, co změnit šlo, abychom konečně mohli slavit tři body.

První poločas jsme začínali do kopce a čekali, jaké ovoce vše přinese. Hned druhá minuta přinesla obdobné akce na obou stranách hřiště. Na Márův centr nedosáhl Laďas, na druhé straně stejnou akci zakončoval Vachovec vysoko nad Mikiho bránu. Další Laďasovu střelu zblokovala obrana hostí na roh po kterém pálil Mára Drahoňovský odražený balon vedle Kolaříkovy brány. Zápas byl od začátku plný kontaktů a hosté se od našich borců často odráželi jako panenky. I proto bylo dost trestňáků. Krýda ale mířil z velmi dobré pozice nad, a po další piruletě hostujícího hráče odvracel dobrý centr výtečně Vali. Po dlouhém Márově autu šla Kuhyho střela jen těsně vedle brány hostí. Pravidlo, že každý dobrý skutek musí být po záslutze potrestán, se potvrdilo ve 20. minutě. Po rohu hostí skončil balon vedle naší brány. Nikdo se k němu nehrnul sudí nic nesignalizoval a Vali přiznal lehkou teč, kterou ani hosté neurgovali. Z následného rohu Miki v tísni balon podběhl a na zadní tyči už nebyl pro Titěru problém otevřít skóre - 0:1. Vedení soupeře ale mělo na naše chlapce ten správný účinek - vrhli jsme se ještě více dopředu a hosté přestávali stíhat. Víťa ještě po pěkné akci pálil z blízka jen do Kolaříka, ale náš tlak vyústil ve velikou chybu hostí v podobě malé domů, kterou hostující golman chytil do rukou. Možná to bylo tím, že svá nejlepší fotbalová léta prožíval ještě v době, kdy byl tento prvek dovolený:-). Sudí ani chvilku nezaváhal a my měli k dispozici nepřímý kop cca z malého vápna. Hosté se seřadili na brankové čáře připraveni v momentě kontaktu našeho hráče s balonem okamžitě vystartovat proti míči. Víťa ideálně přistrčil Jirkovi, který málem protrhnul síť těsně za břevnem. Na takovouhle ránu nemohl nikdo z hostí reagovat a bylo srovnáno - 1:1. A tlačili jsme dál. Kuhy si u lajny naběhl na krásné Jirkovo přenesení hry, udělal bekovi kličku a dal Laďasovi do dobré pozice. Ten si ještě pohybem vyměnil místo s Ondrou, který byl najednou sám a jeho rána skončila za bezmocným Kolaříkem - 2:1. Na další Márův centr nedosáhl optimálně Kuhy a Kolařík tentokráte jeho hlavičku kryl. Další Jirkovo přenesení hry našlo v náběhu Máru, který se uvolnil a našel opět Laďase. Jeho střela byla ještě obranou hostí zblokována, ale jen k dobře poslavenému Ondrovi, který zvýšil vedení Tornáda na 3:1. Místo uklidnění a dotáhnutí dvoubrankového vedení do poločasu ale hosté velmi rychle snížili. Prakticky ihned po rozehrání se dostali k rohovému kopu. Ten jsme sice odvrátili, ale jen k hráčům soupeře. Vzadu jsme dostatečně rychle nevyběhli a tak se k vrácenému balonu dostal na hranici vápna Titěra a svým druhým gólem snížil 3:2.

Do druhé půle jsme šli s tím, že nesmíme dát hostům šanci na srovnání a v ideálním případě své vedení navýšit. Což bylo vzhledem k tomu, že jsme hráli "z kopce" velmi reálné. A plán mohl dojít naplnění už po dvou minutách. Po Jirkově trestňáku na výtečně kopnutý balon nedosáhl snad jen o metr Víťa, který by míč uklízel za stojícího golmana hostí. Bohužel ten kousek v náběhu chyběl. Okénka v obraně se bohužel občas vyskytla i na naší straně a tak musel Miki po špatné komunikaci hasit Titěrův útok na hattrick, když na něj šel hostující kanonýr sám. Balon ale i díky výtečnému vyběhnutí našeho golmana skončil značně vedle. Pytlosova přihrávka pak šla v dobré pozici spíše na paty Laďasovi a ani jeho pokus o akrobacii nebyl úspěšný. Stejně si naštěstí vedl i střídající Pavlíček, který byl opět sám před Mikim. To již byli na hřišti Dan s Hanzem a Suky. Obrana se tedy přestavěla do řady a hosty jsme se snažili vystavovat do ofsidů. To se poměrně dařilo, pokud byl lajnový sudí správně pozorný. Rozhodnout mohl v 82. minutě Kuhy, který dostal od Jirky parádní přihrávku ale sám před Kolaříkem nechal vyniknout hostujícího golmana. V úplném závěru mohl tečku za vydařeným zápasem udělat jubilant Kuba, ale své sólo zakončil ranou nad bránu hostí. Ale jelikož ti už nic dalšího nevymysleli, nemuselo nás to tolik mrzet. I když zrovna Kubovi by to přáli úplně všichni maximálně.

Vítězství a tři body tak zůstávají v Hradišti a jsem zvědav, jak se Dan vypořádá s poučkou, že vítězná sestava se nemění. Vypadá to, že Pišta přinesl potřebné štěstí a toho bychom se opravdu zbavovat něměli. Furry už snad bude na příští zápas fit a zdravotní problémy Dana a Hanze se snad podaří také stoprocentně doléčit. Další veselka v okolí hráčů Tornáda sice nepustí do dalšího domácího zápasu Máru, ale mohli být k dispozici oba Beránci. To, že nebudu já neznamená pro hru vůbec nic, jen článek o vítězství nad Vodníkama bude muset sesmolit někdo jiný:-). Nic jiného, než výhru totiž nemůžeme vzhledem k naší situaci brát. Vodníky ale nesmíme podcenit. To, že prohráli s Letnou "jenom" 0:2 by mělo být dostatečným varováním.

Tři body na žádný posun v tabulce sice nestačí, ale přiblížili jsme se "klidnému středu" tabulky. S Plzencem jsme bodově vyrovnaní, Chotíkov nás po překvapivém výsledku s Rapidem o bod přeskočil  a na další dva své soupeře ztrácíme dva body a na další dva soupeře body čtyři. Už to vypadá trošku lépe, ale musíme i nadále bezpodmínečně naplno bodovat.

A poznámka na závěr - absolutorium zaslouží Míra Adamčík, který ve svých letech zvládá pískání naprosto s přehledem.