Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

když nedáme góly, tak na bodový zisk opravdu jen těžko můžeme pomýšlet

KUBA                                                                                HANZ

JIRKA (71´MÁRA H. )          VÍŤA

SUKY (81´VLÁĎA )                                               MÁRA D

TOM             FURRY

Porážku z Chotíkova jmse hodili za hlavu a s Plzencem, který je také naším přímým soupeřem v boji o zadní pozice, jsme moc chtěli uspět. Dan mohl postavit téměř ideální jedenáctku. Naši největší bolest - neproměňování šancí - měla v útoku zlomit zkušenost v podobě Toma a Furryho.

Tenhle tah Danovi málem vyšel již po osmi minutách hry, kdy Furryho centr krotil hostující golman Med s velkými obtížemi nadvakrát. Ale míč nakonec v rukanvicích udržel a dobíhající Tom šanci nedostal. Další velkou šanci jsme měli po trestňáku od půlky hřiště, když Furry vracel hlavou zpět, ale obrana hostí balon na poslední chvíli odkopla. Márovy dlouhé auty nás dostaly do další přílěžitosti, když Furryho centr byl zblokován na roh. Cent z něj Med promáchnul a Furry byl při pokusu o střelu těsně za vápnem faulován. Trestňák poslal Dan pěkně k tyči, ale balon šel těsně vedle. Mára se pak ve vápně dostal až ke golmanovi, posunul si balon a hostující strážce brány jej stáhl. Sudí ale nechal tenhle zákrok zcela bez povšimnutí, což i vzhledem k vyjádření Meda, že penaltu jasně očekával, vrhá podivný stín. Bohužel ne poslední v tomto zápase. Sérii dlouhých autů a rohů pak zakončil Víťa hlavičkou těsně nad bránu hostí. Bejk do nějaké dvacáté minuty jen sbírak balony a v podstatě si nepřipsal žádný závažný zákrok. Hosté se sice snažili hrozit rychlými brejky po stranách, ale naši krajní hráči měli dost rychlosti k eliminaci jejich náběhů.  Bylo čím dál tím jasnější, že zápas se bude odvíjet od první vstřelené branky. Celý zápas tak defacto rozhodla 22. minuta. Mára běžel ve vápně hostí za odraženým balonem směrem ven z vápna a obránce hostí jej při křižování srazil k zemi zcela bez snahy hrát balon. Místo odpískání faulu ( klidně i jeho vytažení ven, protože to bylo opravdu na hranici vápna ) však nechal sudí Nešpor hru pokračovat, hosté podnikli svůj typický brejk a tentokrát se na jeho konci ocitl sám proti Bejkovi Pavel Batěk, který se v naskytnuté šanci nemýlil - 0:1. Sudí svoji evidentní chybu nenapravil, i když měl do rozehrávky ze středu hřiště spopustu času. Co si vyslechl, kolik přízvisek dostal, to nebylo dlouho k vidění. Už jen to, že nepadla žádná karta, je zcela jasným přiznáním chyby a poločasové tvrzení, že vše viděl a že šlo o "malý faul", je jen velice chabou a trapnou výmluvou. Hledal jsem v pravidlech fotbalu, ale nic jako"malý faul" jsem tam nenašel. Když to byl malý faul, stačilo přece jen malé písknutí.... No nic, pojďme zpět k dění na trávníku. To předchozí situace zcela jasně ovlivnila. Hosté, kteří byli ze začátku pod tlakem najednou ožili a Bejk musel krotit Divišovu ránu z nějakých pětadvaceti metrů, která ve vzduchu plavala a ještě se těsně před Petrem odrazila. Bejk ale balon nadvakrát udržel. Hosté pak kopali nebezpečný trestňák po Danově "taktickém" faulu. Střela Brejchy šla ale dost vedle Bejkovy brány. Když jsme se začínali vzpamatovávat z šoku, přišla ztráta balonu u naší pravé lajny, rychlý nákop do našeho vápna ( o ofsidu si z pozice střídačky nedovolím polemizovat, ale vypadalo to podezřele ) a střelec úvodní branky stál opět sám před Bejkem. Lobem našeho vybíhajícího golmana přehodil a zajistil hostům pohodlný náskok - 0:2. Hosté pak pálili další ránu z dálky, kterou Bejk jen s obtížemi vyrazil před sebe. Naštěstí Dan byl u balonu o okamžik dříve, než dorážející Diviš, který by dával prakticky do prázdné brány. Řekl bych, že akce typická pro náš letošní podzim přišla ve 36. minutě. Ve vlastním vápně jsme měli balon na kopačkách a odkopávaný míč se po třech odazech ocitl před na vápně stojícím Baťkem, který placírou k tyči uzavřel čistý hattrick - 0:3. V ten moment jsme již prakicky neměli co ztratit a do půle jsme chtěli dát alespoň jednu branku, abychom pak z kopce Plzenec zatlačili a získali tak potřebné body. Po chybě v rozehrávce Plzence ale Furry zbytečně rychle z dálky pálil. Bohužel značně mimo opuštěnou svatyni hostí. Po Jirkově rohu hlavičkoval Víťa nad Medovu bránu a v největší naší šanci první půle zklamal Tom, když po pěkné kombinaci několika našich hráčů stál na penaltě sám před Medem, kterému poslal jen malou domů místo gólové střely.

Poločas jsme tak prohráli jednoznačně, když hra zdaleka výsledku neodpovídala a věděli jsme, že na Plzenec rozhodně máme. To bychom ale museli své šance proměňovat. To taky byl hlavní úkol pro druhou půli. Zkusit dát rychle gól a hosty tak vykolejit. Tenhle záměr se téměř povedl. Márův dlouhý aut hned v první minutě druhé půle přistál na malém vápně na Furryho hlavě a balon jasně směřující do brány na poslední chvíli reflexivně vytáhl Med do břevna, odkud se odrazil do hřiště. Pro nás obrovská škoda, pro Plzenecké zákrok dne a záchrana bodového zisku. Tomův trestňák pak Med horko těžko krotil a vysvobodil jej až hvizd sudího, který někde viděl Ondrův útočný faul. Z našeho tlaku se do brejků dostávali hosté a Bejk udržel jakés takés naděje Tornáda proti Kuchařovi, který šel na našeho golmana sám. Jirkova skákavá rána skončila v 54. minutě těsně vedle brány hostí, Dan z dálky vysoko přestřelil. Suky pak dostal žlutou kartičku za skluz ve středu hřiště a Bejk cenrt z trestňáku vyrazil. Vaňkova dorážka šla vysoko nad. Neujaly se ani pokusy Furryho a Pytlose, Hanzova dobrá rána byla zblokována na roh. Ve velice dobré pozici se pak zjevil Mára, ale místo střely z první si prudký balon na malém vápně snažil zpracovat na stehýnko. Odražený míč skončil v Medových rukavicích. Střídající Mára Hausner pak vystřihnul pěkné nůžky, ale míč šel vedle. O čisté konto jsme dokázali hosty připravit bohužel až v úplném závěru. Po dalším dlouhém autu Máry Drahoňovského prodloužil balon vápnem Pytlos a Mára Hausner na zadní tyči míč doklepnul do brány - 1:3, ale bohužel již 88. minuta zápasu. I přes sedmero samostatných střídání nenastavil sudí víc, než pár vteřin, takže na jakékoliv další úpravy skóre již čas nezbyl.

Domácí porážka spolu s dalšími výsledky, kterým vévodí vítězství Vodníků nad Chotíkovem, který když nemá kluky z A týmu je nejspíše dost tragický, znamená, že jsme se po devíti odehraných kolech ocitli na samém dně tabulky soutěže. Herně to rozhodně tak špatné není, ale to, že nedáváme góly a dostáváme je neskutečně lacino ( nehledě na včerejší příspěvek sudího ) nás prostě stojí body, které nám chybí. Když se podívám v tabulce na skóre, tak vstřelených branek máme víc, než mužstva před námi až k osmé pozici Litic. Bohužel branek jsme obdrželi jednoznačně nejvíce, a přestože to trošku zkresluje devítka z Chotíkova, vypovídá to o tom, že sice málokdy prohrajeme nějakým velkým rozdílem, ale vždy nám prostě kousek k bodům chybí. Teď nás čeká zápas ve Lhotě, kde jsme vždy hráli dobře, ale bodů jsme z tohoto hřiště nikdy moc nevozili. Je nejvyšší čas to změnit a bodově dotáhnout mančafty před námi. Honit vše na jaře, když je značná nejistota, zda se vůbec bude hrát, je cesta do pekel. V našem případě do pralesa.