Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2021-2022

Tornádo - Litice

publikováno 17.10.2021

opět velmi vypjatý zápas s Liticema jsme tentokrát zvládli a konečně jsou body doma!

TORNÁDO HRADIŠTĚ - LITICE

4 : 3 ( 2 : 1 )

MIKI

PYTLOS©                DAN

HANZ                                                          KUBA ( 78´MÁRA H.)

JIRKA          VÍŤA

KUHY                                               LAĎAS ( 85´MÁRA D. )

TOM ( 90´TOTTI )             FURRY

Po bídné účasti ve Lhotě, kde jsme přesto neměli k bodu daleko, dorazil na Litice témeř kompletní mančaft. Chyběl vlastně jen Martin Bery, Suky a dlouhodobě Vali. Věděli jsme, že s Liticema bývají zápasy vždy vyhrocené a trojice sudích tak opravdu neměla lehkou práci. I proto před zápasem nabádal Dan hlavně ke klidu, nechat horkokrevného soupeře mluvit a nemíchat se do těchto debat. Přesně to se i v průběhu zápasu dělo - Pavel v tomhle punktu nezklamal:-).

Ale pojďme postupně. Na začátku mě trošku překvapilo již téměř zapomenuté podání rukou obou mančaftů, což bylo velmi sympatické. Hosté začali o něco lépe, než my a Miki musel již v páté minutě krotit Vackovu nebezpečnou střelu, která těsně před ním ještě skočila. O minutu později napřáhnul z dálky Hanzlíček a balon se od tyče odrazil z brány ven - velké štěstí. Ten samý hráč pak ve stoprocentní šanci naší bránu přestřelil. My se vzpamatovali po deseti minutách hry a Jirkova parádní rána trefila tyč Tykvartovy brány. Hostující golman se za míčem jen díval a balon se po čáře vykutálel z brány ven. Jirka pak připravil dobrou pozici pro Kuhyho, který se zastřeloval zatím vedle. Miki nás podržel při další Vackově střele, na druhé straně poslal Jirka na zteč Toma, ten ale trefil vybíhajícího hostujícího golmana. Další Jirkova rána pak byla zblokována na roh. V 18.minutě po faulu ve středu hřiště rozehráli hosté dlouhým nákopem dopředu. Kubu zklamal nohejbalový příjem a hosté tak zatáhli propadnutý balon k brankové lajně odkud dostal ideální přihrávku proti noze Liška a otevřel skóre - 0:1. To byla velká škoda, protože v těchto chvílích jsme otupili úvodní nápor hostí a naopak jsme převzali iniciativu. Po rohu v 19.minutě sundal ve vápně bez balonu Radvanovský Pytlose, ale žádný ze sudích si toho nevšimnul. Furry pak šel důrazně proti Vackově podrážce do souboje, ve kterém byli oba zhruba stejně, ale žlutou kartu uviděl Martin. Nejlepší odpovědí byl ale další roh. Na zadní tyči vrátil Ondra balon před bránu, kam naběhnul Dan a hlavou srovnal - 1:1. Tom pak z trestňáku napálil balon na bránu a Pytlosovi chyběl kousek k teči za Tyhvartova záda. Takhle ale hostující golman balon vytáhnul na aut. Hanzova rána z půlky hřiště šla nad, Tom z hranice penalty trefil taky příliš vysoko a Furryho hlavička byla jen slabá. Tomova další rána šla těsně vedle. Když už to vypadalo, že poločas skončí smírně vysunul Jirka Kuhyho a ten poslal balon o tyč do brány - 2:1.

Hosté o půli vystřídali a chtěli minimálně srovnat. My jsme jim ale nedávali příliš šancí a jak jsme první půli skončili, tak jsme druhou začali - Laďas se krásně uvolnil ve vápně, Dan poslal nadýchaný balon přes Tykvarta a Furry už měl před sebou odkrytou část brány. Hlavou neminul a my vedli 3:1. A tlačili jsme dál. V obrovské šanci pak Víťa trefil Furryho - jinak by to byl určitě gól. Mrzet nás to mohlo v 55 minutě, když střídající Sys trefil nádherně z nějakých pětadvaceti metrů spojnici břevna a tyče a Kantovu nebezpečnou ránu zlikvidoval Miki. Dan pak z trestňáku trefil jen zeď hostí a ti šli do brejku, který Dan včas zastavil za cenu drobného faulu. Miki pak vytáhnul další Sysovu ránu na vnější stranu tyče naší brány. Laďas pak parádně zahrál v obraně při brejku hostí po našem rohu. Na druhé straně krásně zaseknul a mířil na bližší tyč, kam Tykvart reflexivně vytrčil ruku a balon vyrazil. Skvělá Laďasova akce a výtečný zákrok hostujícího golmana. Dvacet minut před koncem to vypadalo na rozhodnutý zápas. Dan zahrál důrazně v obraně, když "sroloval" i Furryho, Jirka dal rychle na Toma, který dostal prudkou ranou míč do sítě, i když si Tykvatr sáhnul - 4:1. Hosté vrchli vše do útoku a bohužel z rozhodnutého zápasu se stalo drama. V 75 a 78 minutě jsme dvakrát inkasovali prakticky po naprosto shodných akcích, jen pokaždé z jiné strany. Dlouhý aut, balon propadnul k hráči hostí a střela, na kterou Miki neměl šanci reagovat. První branku měl na svědomí Sys - 4:2 a druhou Voves - 4:3. Tohle se nám stávat nesmí!!! Hosté se snažili srovnat a nebyli od toho daleko. Miki vyběhnul z brány a Dan vyhlavičkovával míč, který možná i do brány šel. V 88. minutě měl srovnání na noze Hanzliček, ale poslal balon podél dobře vybíhajícího Mikiho asi o tři metry vedle. Nakonec jsme těsný náskok udrželi a bodově jsme se dotáhli k mančaftům před námi.

Na dění v konci zápasu si nechávám samostatný odstavec. To totiž s fotbalem nemělo moc společného. Jak jsem již předeslal, věděli jsme o řečnických kvalitách hostí, zejména pak Pavla Vacka. Ten se sice v první půli docela držel, ale ve druhé to už byl on tak, jak ho známe:-). Spousta debat se sudím a to i přesto, že nebyl kapitán. Trošku mě překvapuje, že v zápise nemá uvedenou žlutou kartu, kterou za své verbální projevy dostal dle mých záznamů cca po hodině hry. Bohužel sudí neměl na to, aby jeho další výlevy vůči svojí osobě odměnil stejně ještě jednou a mohl mít klid. On i my. Takhle došlo pět minut před koncem ve středu hřiště k Jirkovu "běžnému faulu" na hostujícího Lišku. Sudí správně odpískal ale Liška reagoval velmi podrážděně a Jirku po odpískání srazil ( jak je v zápisu přesně uvedeno - prudké udeření soupeře rukou do těla ). Na to reagoval Hanz ( přezdívaný Uchi Mata:-) ) prakticky stejně a strhla se strkanice. Oba hlavní aktéři poprávu obdrželi červenou kartu. Bohužel tahle strkanice nebyla první a byla jen vyústěním věcí předchozích. Hosté sudímu spílali i po závěrečném hvizdu, ale kdyby si odpustili diskuse během hry, mohli hrát minimálně o další tři, čtyři minuty déle. Takhle se o drahocenný čas obrali a na konci jim evidentně chyběl. Nám to ale vyhovovalo a ukázalo se, že Dan měl před zápasem 100% pravdu.

Teď už se těšíme na pěkné hřiště do Černic na tradiční derby. My jsme povzbuzeni výhrou i slušným výkonem a nadstavbou v podobě proměněných šancí. Jen se musíme vyvarovat chyb podobným těch ze závěru zápasu. Pokud budeme hrát tak, jako proti Liticím, není bodobý zisk utopií. A body opravdu nutně potřebujeme. Ve vyrovnném konci tabulky máme ztrátu tří bodů na desátý flek Druztové. Infarktový zápas se hrál v Chotíkově, který vedl 2:0 a 4:2, prohrával 4:5 a srovnal v 86.minutě. Penalty se pak staly kořistí Plzence.