DEJV      VÍŤA           FURRY         LAĎAS

( 38´KUBA )

ANDRII              TOM

(32´ DUMA )

Na hřiště Rapidu jsme dorazili v hojném počtu a to se ukázalo jako velká nutnost. Sestava se oproti předešlému zápasu trošku změnila a soupeře jsme chtěli řádně pozlobit. Bodový zisk by byl každopádně úspěchem a jakékoliv body z Rapidu bychom určitě brali. A nebylo k nim od začátku daleko.

Domácí sice drželi balon o něco víc, ale nebezpečné brejky jsme zase měli my. Poklidný průběh však narušila vynucená střídání na naší straně. Na plac se tak ještě do půle dostali místo Toma, Hanze a Dejva Duma, Suky a Kuba, který hrál i s ortézou na zraněné ruce. Možná právě i střídání přispěla k chvilkové ztrátě koncentrace a domácí Holík se v 39 minutě dokázal prosadit - 1:0. Naštěstí ještě do půle jsme se ve hře srovnali a prakticky po dvou minutách si ve vápně postrčil míč kolem Matějky Furry, kterého domácí golman podrazil. Jasná penalta, kterou Furry s jistotou proměnil - 1:1. Když už hra směřovala k poločasové pauze, utekl domácí obraně Duma, který procedil balon z úhlu přes Matějku a my tak šli do šaten jako vedoucí mančaft - 1:2.

Do druhé půle jsme už ani my, ani domácí nestřídali a hra vypadala celý druhý poločas prakticky stejně - domácí měli trošku víc balon ve své moci, ale my poměrně dobře bránili. Naopak jsme díky rychlosti Andriho a Dumy hrozili z brejků, kterým obrana hostí i s golmanem někdy čelili s vypětím všech sil. Sice jsme již nedokázali skórovat, ale nebezpečí pro domácí bylo neustálé. Útok skvěle doplňoval zejména Kuba a Furry a kopali jsme i nespočet rohů. Pohříchu bez gólového efektu, když nejblíže vstřelení branky byl v závěru zápasu po jednom z rohů Pytlos. Gól Adreje neplatil pro předešlý ofsajd a další šance skončily mimo Matějkovu bránu. Domácí ale díky dobré kombinaci byli ve druhé půli v mírném tlaku, díky němuž se jim podařilo v 72. minutě srovnat. K volnému balonu se za hranicí velkého vápna dostal Kovářík, který využil chvilku času, kterou od naší obrany dostal a přesnou střelou k tyči nedal Mykymu šanci - 2:2. Myky pak skvělými zákroky udržel remízu a pro Tornádo cenný bod.

Hradiště si veze z Rapidu bod, který je zasloužený. Remíza odpovídá průběhu zápasu a vyhrát mohly oba mančafty. Bod určitě bereme, ale příští týden doma s Letnou půjdeme po plném bodovém zisku.