Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

ani s asi nejslabším soupeřem jsme na body nedosáhli

MÁRA             PYTLOS©               LAĎAS

SUKY         VÍŤA          FURRY        KUBA

( 83´DAN )               ( 71´KARLOS )

ANDRII              TOM

Do zápasu jsme vstoupili skvěle a již ve druhé minutě otevřel skóre Andrii - 1:0. Soupeře jsme v poli přehrávali a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ujala se ale až spolupráce Toma a Furryho z 18. minuty, a Martin po parádní Tomově kolmici zvýšil naše vedení na 2:0. V ten moment si nikdo nepřipouštěl možnost komplikace, protože soupeř byl bezzubý, v podstatě jen důrazný, ale rozhodně ne nebezpečný. Mykola v bráně v pohodě sbíral balony propadné po nákopech, což byl jediný způsob, jak se Litičtí dostávali dopředu. Naše pokusy bohužel často končily na golmanovi Hornovi, který byl jednoznačně nejlepším hráčem hostí. Zlom v zápase přinesla 33. minuta. Furry parádní střelou z poza šestnáctky orazítkoval tyč litické brány. Odražený balon hosté ( jak jinak, než ) nakopli dopředu, kde se k míči dostal Liška a Mykolu prostřelil - 1:2. Hosty náhodný gól povzbudil a do půle ještě srovnal po rohu Voves - 2:2 a těsně před poločasovým hvizdem velmi dobrého sudího Kvasničky otočil skóre Pavel Vacek střelou z půlky, kterou Mykyho přeloboval - 2:3.

Místo vedení 3:0 jsme tak prohrávali o půli 2:3. Ale věděli jsme, že herně na soupeře máme, stačilo hrát trpělivě, po zemi, nenakopávat balony bezhlavě dopředu a využít lepší rychlosti a techniky našich kluků. Přesně s tímhle plánem jsme vstoupili do druhé půle a již po pěti minutách se po rohu podařilo Furrymu hlavou srovnat - 3:3. Věděli jsme, že máme na vítězství a tak jsme se dál tlačili dopředu. Hosté ale měli v bráně skvělého Horna a když už ho Kuba krásným lobem přehodil, vykopnul balon z brány obránce. Prostě ne a ne dát vedoucí gól. A jak už to bývá, nedáš - dostaneš. V 77. minutě se hosté po dalším odkopu dostali do brejku a z lavičky viditelné ofsajdové pozice po přihrávce ve vápně vstřelili vítězný gól - 3:4. Bohužel lajnový měl praporek asi příliš těžký na to, aby jej zdvihnul a tak branka platila. My dál tlačili, ale i kdybychom hráli půlhodinu navíc, další branku bychom asi nevstřelili. Prostě smolný zápas při kterém lze hráčům na hřišti jen těžko něco podstatného vytknout. Ti, co přišli, odvedli co mohli.

Veledůležitý zápas, jak se říká "o šest bodů" bohužel nevzbudil v některých členech týmu potřebu se zúčastnit a tak na lavičce byl pouze Kája s Láďou a původně s jen přihlížejícím Danem. Sestava na hřišti byla sice silná, ale jakékoliv drobné zranění znamenající nutnost střídání v podstatě ukončilo veškeré možnosti změn. To rozhodně není dobře a výsledkem je, že se na nás soupeř bodově dotáhnul a my opět na podzim rozdáváme body jak estébák koblihy.

Příští kolo nás čeká na svém hřišti Chotíkov, takže opět zápas o šest bodů. Věřím, že účast bude podstatně lepší a hlavně že se bodově na svého soupeře dotáhneme.