DUMA         VÍŤA          FURRY        LAĎAS

ANDRII              TOM

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Furry, pokud jsi neviděl El Clasico, článek nečti :-D

Do zápasu jsme šli s tím, že musíme napravit bodový výpadek z minulého týdne. Bohužel co se počtu lidí týká, byla situace ještě  horší, než minulý týden a bohužel se střídání ukázala nutností. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a byli jsme domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel se nám nedařilo využívat šance, které jsme si vyptacovali. Sice nebyly z kategorie stoprocentních, ale góla bychom potřebovali jak sůl. První velikánskou šanci měl po cca půlhodině hry Tom, který udělal kličku i golmanovi Hudákovi, balon směřující do brány ale vykopl vrátivší se Jirka Maruš. Tom si spravil chuť v 36. minutě, kdy se mu z úhlu povedlo Hudáka prostřelit a otevřel skóre - 0:1. Do půle jsme měli o něco více ze hry, uklidňující branku jsme nevstřelili. Domácí naštěstí také nebyli přesní a Myko v bráně byl jistý. Fotbal je důrazná hra, což ke konci půle okusil Mára, který hrál velice dobře, ale v soubiji ve středu hřiště se tvrdě střetl se soupeřem a o půli musel střídat. Mára hrál fakt dobře, tak snad bude na příští týden fit.

Na hřiště tak šel Karlos, Laďas se stáhnul na beka a Kája šel rozběhat kraj zálohy. A dařilo se mu to po celou druhou půli opravdu dobře. Střídali i domácí a tak byla naštěstí eliminována výšková převaha, kterou by na levé lajně domácí měli. Zato získali na rychlosti, protože Cvetan Dalakov opravdu pomalý nebyl. Ve druhé půli jsme domácí přehrávali kombinací a golman Hudák se měl co otáčet. Zejména Karlova hlavička po parádním centru zaváněla gólem. Ale míč šet těsně vedle. Miko na druhé straně příliš práce neměl, o to větší pozor musel dávat při příležitostných výpadech domácích. Vybíhal ale výtečně a i obrana hrála velmi jistě. Jeden z brejků už už smrděl gólem, ale Šubrt z malého vápna bránu netrefil. Z množství našich šancí bych vypíchnul Tomův lob, který Hudák konečky prstů vytáhl na roh. Těsnou teč ani sudí nezaznamenal a golman domácích za přiznání teče zaslouží poklonu. Čtvrt hodiny před koncem domácím jeden z brejků vyšel. Po své pravé straně zatáhli nákop do vápna, kde si na přihrávku naběhnul za Valiho záda Kaprál, kterému před tím sudí minimálně třikrát odpustil žlutou kartu za fauly bez balonu, a ani velice rychlý Mikolův přesun nezabránil srovnání - 1:1. Myko se při zákroku zranil a hrozilo, že zápas bude muset dochytat Láďa, který naštěstí cosi z golmanského řemesla v sobě taky má. Domácí byli evidentně s bodem spokojeni a 15 minut před koncem se už dotazovali sudího, kdy bude konec. Nás vyrovnání "nakoplo" a aktivitu jsme ještě zvýšili. To vyústilo v jasný faul na Toma a sudí rezolutně ukázal na penaltovou značku. Exekuce se ujal Furry a s jistotou strhnul vedení zpátky na naši stranu - 1:2. Domácím tak vyrovnaný stav vydržel tři minuty a my byli zase na koni. Domácí se ještě pokoušeli pomocí nákopů dostat dopředu, ale obrana vše odvrátila. Těsně před koncem z jednoho takového odkopu šel Furry po lajně do brejku, balon na pravé straně krásně doběhl a poslal do vápna výtečný centr, kterým ideálně našel nabíhajícího Toma. Ten do protipohybu Hudáka pojistil naše vedení na 1:3. Domácí pak nastavení především díky Kolesovi spíše prodiskutovali, než hráli a to nám maximálně vyhovovalo.

Nakonec tedy Tornádo zvítězilo 1:3 a tak "Furryho" Reálek náš mančaft svým výsledkem v El Clasico napodobil ( doufám, že to Furry opravdu čte až po shlédnutí záznamu ), i když vývoj skóre byl maličko odlišný. Viktorka taky vyhrála a to 0:3 v Jablonci, a veleúspěšnou neděli uzavřela Škodovka výhrou 4:3 nad Litvínovem, kterému nepomohl ani Strakáč junior.

Příští týden hostíme Lhotu, která zatím také zrovna nezáří a bodově ji máme na dostřel. Na dostřel jsme ale pro mančafty za námi i my. Tabulka je velmi vyrovnaná. Na třetí místo ztrácíme 6 bodů, od posledního nás dělí body 3. Takže se Lhotou je doma povinnost bodového zisku a udržení se ve středu tabulky, o kterém se rozhodně nedá říct, že je klidný. Takže přijďte všichni, co máte sebemenší možnost, bude to opět velmi důležité!!!