Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

VALI             PYTLOS©           ŽENDA

SUKY         VÍŤA          FURRY        LAĎAS

( 56´DUMA )                                 ( 46´KUBA )

ANDRII              TOM

Venkovní zápas o skutečných šest bodů se při vyrovnanosti tabulky jevil jako jeden z nejdůležitějších v sezoně. Dorazila slušná sestava a tentokrát i lavička, kterou vyztužil ještě v pátek s přetrženým vazem laborující Kuba, který nakonec odehrál výtečný druhý poločas. Ale pojďme postupně.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně s domácí jsme zlobili svoji rychlostí v útoku a jistotou v obraně i v bráně. Po počátečním oťukávání otevřel skóre Tom - 0:1, když prostřelil domácího Kokošku z levé strany vápna. Ten měl možnost jít sám na bránu, ale obrana domácích dobře zakročila. Úderem z čistého nebe pak bylo vyrovnání, které zařídil střelou z poza vápna Matyáš Mařík - 1:1. Šanci získat pro Tornádo zpět vedení měl i Víťa, který ale z malého vápna nedobře trefil skákající balon a přestřelil. Celkově jsem až do konce půle měli více ze hry, ale gól jsme vstřelit nedokázali. Naštěstí se stejně dařilo ze sporadických útoků i domácím. Kolik jsme toho naběhali se nedozvíme, protože Valimu tikaly jeho kukačky tak nahlas, že je sudí i přes potítko odhalil a Martin je musel sundat.

Druhá půle začala bez Laďase, kterému nebylo úplně dobře a do hry šel Kuba. Rychlíci domácích si na něj ale nepřišli a až na jedno zaváhání odehrál zápas s přehledem. V 67 minutě si šel Jirka ml. odskočit a to byl signál pro Toma, aby vstřelil druhou branku po pěkné akci - 1:2. O půli stoper Jirka st. předpovídal, že dá góla z penalty na 1:3. Šance na splnění věštby se naplnila v 71 minutě. Duma byl ve vápně faulován a Jirka s jistotou proměnil - 1:3. Uklidnili jmse se a závěrečných 20 minut jsme chtěli v klidu dohrát, případně díky aktivitě skóre navýšit. Domácí se ale snažili a především po svojí pravé straně byli díky mladým rychlíkům nebezpeční. Jednou jedinkrát za poločas Kubovi hráč prošel, odcentroval a na malém vápně byli dva soupeři na Valiho. Vojta Syrovátko si balon našel a nedal Mikimu šanci 2:3. Domácí ucítili šanci a dál se snažili. To byl signál pro mě, abych následoval Jirkova příkladu a povedlo se. Zatím co jsem vracel vypité pivo do kanalizačních trubek vsítil Duma góla, který domácí definitivně zlomil - 2:4. Skóre a svůj hattrick pak ještě zkompletoval Tom - 2:5. Na Vodních stavbách jsme již tradičně odehráli velmi dobrý zápas, tentokrát i bodově úspěšný - kluci, moc dobrá hlavně druhá půle.

Jak je z tabulky patrné, jsou body získané u "vodníků" nesmírně důležité. Příští týden hostíme ambiciozní Ledce a sezonu zakončíme za dva týdny na hřišti Prazdroje, letos vedeného jako SK Roudná. Obě mužstva jsou sice před námi, ale při vyrovnanosti tabulky s vyjímkou velmi silného Plzence, může během pár kol mít starosti se sestupem prakticky kdokoliv. Už jenom proto je potřeba se na oba zápasy řádně soustředit a získat do konce podzimu ještě nějaké body. Pak už ale bude spousta času na odpočinek, načerpání sil a poctivou přípravu na jarní část sezony. Kluci, vydržte!