Tomův hattrick +2 zajistil vítězství Tornáda

( 77´ KUBA )

DUMA         VÍŤA          FURRY        LAĎAS

( 52´MÁRA )                                   ( 57´SUKY )

ANDRII              TOM

Po importu bodů z Vodních staveb nás čekal domácí mač s ambiciozním mužstvěm z Ledec. Ti přijeli s velkou fanouškovskou podporou a když jsem do ateálu Tornádo arény dorazil, nějak se mi zdálo, že nikoho neznám. Až jsem narazil na Beránkovi sedící tradičně na lavičce vedle hlavní tribuny, kteří mne uvedli do obrazu s tím, že už vedeme 3:0. A to jsem se jen chvilku cestou zdržel s Honzíkem "U Křížku", se kterým jsme měli spoustu věcí k diskusi. Nicméně přestože Ledečtí trošku více drželi balon, góly jsme dávali my. Tedy hlavně Tomáš. Skóre ale otevřel Jirka z penalty ve 26. minutě - 1:0. Pak už ale Tom nikoho ke skórování nepustil a dvěma zásahy do půle určil průběžné skóre na 3:0. Těsně před koncem poločasu ještě přišel soupeř o obránce Adama Pokorného, který byl po druhém žlutém zákroku poslán sudím ze hřiště do šaten. Poločas jsme tedy výsledkově jednoznačně ovládli a čekala nás přesilovka. To ale bývá ošemetné, hlavně na našem poměrně malém hřišti. Nicméně tříbrankové vedení nám dodávalo klid.

Druhou půli jsme opět začali skvěle a kdo jiný, než Tom utnul brzy veškeré myšlenky hostí na obrat. Slepenými góly ve 48 a v 50 minutě navýšil na 5:0 pro Tornádo! Hosté sice ani pak nesložili zbraně, ale o osudu zápasu bylo evidentně rozhodnuto. Skóre mohl navýšit ještě Jirka, který ale z další penalty branku Lukáše Antona přestřelil. Atejně se mu vedlo i z dalších standartek a tak si kluci vzadu zkoušeli dávat balon tak dlouho, až Dumu důrazně, ale čistě, o míč obral Vinkler a sám před Mikem se nemýlil - 5:1. Snížení hosty trošku povzbudilo. Jakékoliv naděje ale odmítnul opět Bery, který dal po třech minutách od snížení svůj pátý gól v zápase a navýšil na celkové skóre 6:1. Poslední půlhodina do konce již proběhla vcelku v poklidu. Balon jsme více kontrolovali, využívali jsme rychlosti našich kluků a hosté nenacházeli žádnou nebezpečnou protihru. Nejzajímavějším momentem zbytku zápasu tak bylo vyloučení dalšího hráče hostí - stopera Honzy Mareše, který rovněž obdržel druhou žlutou kartu v zápase. Hosté sice dohrávali o devíti, ale zápas to nebyl nikterak brutální. Obě vyloučení byla po druhých žlutých za zákroky v obraně proti našim rychlíkům.

Ještě uvidíme, co stabulkou udělá zítřejší sada zápasů, určitě pak článek doplním a zaktualizuji. Ale při vyrovnanosti prakticky celého pelotonu je každý bod důležitý. I proto je skalp třetího mančaftu velmi cený a pokud SK Roudná ( Prazdroj ) uspěje zítra na Unionu, budeme opět hrát proti třetímu týmu i za týden. A to nám evideentně sedí. Bude důležité se sejít v co nejlepší sestavě. I dnes se ukázalo, jak důležitá je silná lavička. Všichni kluci na střídání si zahráli a zahráli opravdu dobře. Stejně jako "základní sestava".

doplnění po nedělních zápasech: všechny zápasy dopadly asi podle očekávání, Plzenec a Vochov nezaváhali, plichta Chotíkova se Lhotou nám také není proti srsti a porážka Prazdroje od Unionu nám dává v příštím zápase šanci bodově srovnat krok právě se svým soupeřem. Mít po podrzimu 18 bodů by bylo opravdu slušné a po výsledkově nepříliš vydařeném vstupu do soutěže by to byla známka zlepšené formy ve druhé polovině podzimu. Především by to byl velmi slušný základ pro jarní část sezony.