Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

BERY M.             PYTLOS©           ŽENDA

DUMA         VÍŤA          FURRY        LAĎAS

( 72´SUKY )

ANDRII              TOM

Poslední zápas podzimní části sezony jsme sehráli s mužstvem SK Roudná ( ještě vloni TJ Prazdroj ) na jejich hřišti. Roudenský mančaft je sice plný starších zkušených kluků, ale to nám dlouhodobě ani trošku nevyhovuje. Proti minulému vítěznému zápasu s mančaftem z Ledců udělal Víťa jednu změnu, když na kraji obrany nahradil zraněného Valiho Martin Bery. Střídačka byla slušně zaplněná a tak bylo i na případné varianty s plnohodnotnými změnami.

Úplný úvod jsme herně zvládli velmi dobře, bohužel brankově jsme svoji úvodní převahu nevyjádřili. To se bohužel podařilo domácím po standardce po čtvrthodince hry. Trestňák z nějakých pětadvaceti metrů skočil před Mikim o zem, Miki míč jen vyrazil před sebe a nejrychleji dobíhal domácí Kubelka, který neměl problém otevřít skóre - 1:0. I nadále jsme se snažili o kontrolu míče, ale bohužel jsme se i přestali dostávat do šancí a hra se odehrávala zejména mezi vápny. Domácí kopali ve 23. minutě roh a z malého pápna se hlavou prosadil nehlídaný Luděk Jandoš - 2:0. Do poločasu jsme chtěli minimálně snížit a dotáhnout se na dostřel. Po druhém gólu domácích jsme opět začali mít i časnce a Furry trefil břevno Kolaříkovy branky a dokonce jsme dostali míč za jeho záda. Lajnový bohužel zdvihnul praporek a tak branka pro ofsid neplatila. Velká škoda! Poločas tedy nakonec skončil dvoubrankovým vedením domácích, které získali po dvou standardkách, které jsme nezvládli dobře odbránit.

Druhou půli jsme začali opět s velkou snahou o snížení. Bohužel nám prostě nebylo přáno a někteří by nedali gól snad ani z brankové čáry. Prakticky hned po rozehrání se ve výtečné pozici ocitl střelec minulého kola Tom, ale tentokrát šibenici minul. V dalších možnostech jsme buď vůbec nevystřelili, nebo jsme netrefili bránu, nebo naopak její střed, kde pevně stál Vašek Kolařík, který měl v rukavicích magnet na balon. A tak zahřmělo na druhé straně. Další standardka, další chyba a nedůraz ve vlastním váůpně a Vilda Madunický se v malém vápně zorientoval nejlépe - 3:0. Pohodový náskok dával domácím klid a naopak naše nemohoucnost v zakončení brala klid z našich kopaček. Pět minut po gólu domácích se i oni dopustili v obraněš chyby a po faulu na Dumu jsme měli možnost penatly. Tu Jirka s jistotou proměnil a spravil si chuť po v minulém kole přestřelené bráně - 3:1 a dvacet minut do konce. To ještě nebyl ztracený zápas. Bohužel ani proměněná penalta naši smůlu v zakončení neukončila. Své šance jsme stále nebyli schopni dotáhnout do brankového konce a z Kolaříka jsme nechtíc udělali hveždu zápasu, když jej ze dvou metrů trefil v asi největší šanci Furry. I přes náš tlak domácí výhru udrželi i za cenu zdržování a několika žlutých karet. Ale i to k fotbalu ( bohužel ) patří.

I přes poměrně zbytečnou porážku v posledním kole jsme si pak velmi pěkně užili dokopnou a náladu jsme si rozhodně zkazit nenechali. Moc potěšila účast několika legend, zejména Bihiho přítomnost byla velmi inspirativní.

Teď bude důležité si přes zimu pořádně odpočinout, doléčit všechny bolístky, poctivě potrénovat a na jaře se do toho pořádně obout. Potěšující je, že herně jsme asi v žádném zápase úplně nepropadli a i porážka v Plzenci se postupem času ukázala jako relativně přijatelná. Konec konců více branek než my Plzenci za celý podzim nikdo nedal. Podzimní základ bodový není špatný,  hra většinou rozhodně špatná taky nebyla. Ale tabulka je neskutečně vyrovnaná a nedělní zápasy mužstev pod námi stav ještě více sronaly. Přezimujeme tedy s tříbodovým náskokem na poslední místo, naopak tři body nám chybí na páté místo. Nakonec mohou rozhodovat úplné maličkosti.