Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

MIKI

ŽENDA       PYTLOS©      HANZ        LAĎAS

NAZI             VÍŤA            TOM             SUKY

VENCA             KÁJA

Do jarní části sezony vstoupilo Tornádo bez značné části podzimního kádru. Andrej a Duma se přesunuli zkusit štěstí ve vyšší soutěži do Černic, Martin Bery byl v práci, Mára si vyzkouší jiné sportovní odvětví, Jirka, Furry, Vali a nově i Páťa se léčí ze zranění a maličko starší Jirka ukončil své fotbalové působení v Tornádu. Nezbývá než ohromně poděkovat za skvělé výkony a ohromné srdce, které za působení v Hradišti ukázal. A kdyby někdy... Naopak se pravidelně na jarní část sezony vrátil Vašek a zatím jedinou novou posilou je Nazi. A ukázal, že by opravdu skutečnou posilou být mohl. Od dalších zápasů by měli být k dispozici i další hráči, tak snad bude i lavička trošku zaplněna hráči a nejen realizačním týmem.

Za ideálního jarního fotbalového počasí jsme tedy nastoupili ve Vochově, kterému se nepodařilo před zápasem hřiště zválcovat a po zimě bylo opravdu značně hrbolaté. To se domácím vymstilo v podstatě ihned po rozehrání, když domácí golman nezpracoval skákající balon od obránce a dotírající Venca tuto "velice složitou" situaci před zcela prázdnou bránou vyřešil vedoucím gólem - 0:1. Šok pro domácí - povzbuzení pro nás. Domácí se ale dlouho nehledali a již v šesté minutě Mikiho odkop skončil prakticky tzv. gólem z půlky, když od spoluhráče odražený balon umístil do brány Packan - 1:1. Po dalších šesti minutách již domácí vedli, když Mikiho překonal Tomáš Křen - 2:1. A na tahu jsme byli zase my. A opět díky chybám domácí obrany se opět zadařilo. Nejprve dlouhý výkop Mikiho domácí obrana podcenila, k míči se dostal Venca a jeho přihrávku si po zasekávačce na malém vápně vychutnal Kája - 2:2. A domácí byli nepoučitelní, protože po dvou minutách pustili do dalšího brejku opět Vencu, který vybíhajícího golmana Mráze přehodil a znovu převrátil vedení na naši stranu - 2:3. Ale gólovým dostihům v první půli nebyl ještě konec a domácí po dvou minutách opět srovnali z penalty Křenem, i když si na jeho střelu Miki sáhnul a penaltu téměř zneškodnil - 3:3. Ve 41. minutě dovršil Vašek hattrick a potřetí v zápase strhnul na naši stranu průběžné vedení - 3:4.

Tímto stavem skončila velmi gólově bohatá první půle, ve které ale mohlo padnout i podstatně více branek, protože především domácí Křen minimálně dvakrát trestuhodně přestřelil naši odkrytou bránu a i my jsme měli nějaké další možnosti. Domácí do druhé půle vyměnili hned trojici hráčů, když z placu šli především kluci, kteří celý první poločas marně naháněli Vaška s Kájou. Nicméně hra byla poměrně vyrovnaná a hráčům moc nevyhovoval hrbolatý terén. Ale to bylo pro všechny stejné, tak si není nač stěžovat. Obzvláště když v 51. minutě přišla parádní akce, když Kája přidržel balon, vysunul do vápna soupeře Vencu, který "hokejkou mezi nohama" našel přes celou šířku brány nabíhajícího Naziho, který odkrytou bránu v pohodě trefil a mohl slavit první gól v dresu Tornáda - 3:5. Do konce zápasu ale zbývalo ještě dost času a domácí se nevzdávali. Dvoubrankové vedení nám udržel Miki parádním zákrokem proti trestňáku směřujícímu k šibenici. Domácí nakonec přece jen půlhodinu před koncem snížili střelou Schveinerta, která Mikimu prošla do brány - 4:5. Ve zbývajícím čase, který ještě do konce zápasu zbýval se sice zrodilo několik šancí na obou stranách, další branka už ale nepadla. Tornádo si tak odváží velmi cenné tři body, které ve velice vyrovnané tabulce znamenají posun tabulkou trošičku dále od zadních pozic.

V zápase jsme třihrát vedli, jednou prohrávali a konečné vítezství Tornáda je zasloužené. Rozdílovým hráčem byl pro nás určitě Venca, který dělal těžkou hlavu obraně soupeře a končil zápas s osobním skóre 3+2. Výborně ale hrál celý mančaft a vytknout lze vždy jen opravdové drobnosti. Velký dík patří i Vláďovi, který vše jistil jako jediná možnost na střídání. Kvalitě a klidnému průběhu  vyrovnaného zápasu přispěla i přesná a jistá trojice rozhodčích vedená hlavním sudím Luďkem Lhotákem. Vše řešili v klidu, s nadhledem, ale jasně a rázně. A tak by to mělo být. Příští sobotu dorazí do Hradiště zatím bezkonkurenční Plzenec, takže úspěch v úvodním zápase nám může dát klid do souboje s lídrem tabulky. Snad budou již k dispozici další kluci. Jak posily, tak uzdravení.