Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

MIKO

ŽENDA         PYTLOS©      LAPY          BERY

LAĎAS             VÍŤA            KRŮŠA          SUKY

VENCA ( 46´VLÁĎA )             KÁJA

Po vítězství ve Vochově nás na domácím trávníku čekal podstatně těžší soupeř - lídr soutěže z Plzence. Proti Plzenci se nám dlouhodobě příliš nedaří a letos je tým z pod Radyně obzvláště silný. Jeho dosavadní bilance 14 výher a jedné remízy ( paradoxně zrovna s naším minulým soupeřem z Vochova ) je impozantní. My šli do zápasu se značně pozměněnou sestavou oproti zápasu ve Vochově. Na lavičce byl Vláďa a opravdu jen pro případ nouze Tom, který není po předchozím zápase fit, ale přesto dorazil. Svoji ostrou premiéru si odbyl Lapy a po návratu do Hradiště taky Krůša.

Začátek zápasu se jevil překvapivě poměrně vyrovnaně a hosté neměli žádnou velkou převahu, jak by se dalo očekávat. Přesto byli nebezpečnější a častěji se dostávali tam, kam my v podstatě vůbec - do vápna soupeře, kde se zápasy rozhodují. A z jednoho z centrů si již v osmé minutě Ondra malou domů z malého vápna vstřelil parádního vlastňáka. Polda by mohl jen závidět - 0:1. Prakticky ihned po rozehrání přišla ztráta míče a střela Pavla Brejchy jen těsně minula pravou tyč Mikovy brány. Na druhé straně se k ojedinělé střele dostal Víťa, ale trefil jen před sebou stojícího Vencu. Honza Ledvina pak zahrozil další ranou vedle naší brány. Do dvacátéprvní minuty jsme útokům soupeře docela slušně odolávali, ale pak nám do poločasu soupeř nasypal šest branek a bylo úplně po zápase. Nejprve si dobře vyběhl pro balon za obranu Miko, ale odkopem trefil dobíhajícího Vlčka, který si odražený balon v pohodě našel před zcela prázdnou bránou - 0:2. Další chybu v rozehrávce ještě Menšík nevyužil i díky dobré obranné práci Lapyho. Bezprostředně po rozehrání se hostující Renda Vávro ukopnul a jeho centr se ukázal gólovou střelou - 0:3. Po půlhodině to už bylo 0:4, když průnikovou přihrávku středem hřiště uklidil prudkým průstřelem za vybíhajícího Mika Vojtěch Seman. Menšík pak dodržel pětiminutový odstup branek soupeře a ve 35. minutě proměnil prakticky identickou akci s tou předchozí - 0:5. Střelou nad se za Tornádo připomněl Krůša. Ale zahřmělo opět na druhé straně Pavel Brejcha stojící na počátku akce ve třímetrovém ofsidu pak zakončil další akci Plzence - 0:6. Těsně před půlí se podruhé v zápase trefil i Menšík - 0:7.

No, co po takovéhle půli asi tak o pauze klukům říct. Vzájemně jsme se snažili alespoň trošku povzbudit a pokusili jsme se vytýčit pro druhou půli nějaké cíle - vstřelit branku a nedostat desítku. Oba cíle se, vzhledem k rpůběhu prvního polořasu, jevily jako značně ambiciozní. Ale nakonec nebylo daleko k tomu, abychom oba splnili. Jelikož Vencu lehce tahal sval, šel o půli na hřiště  místo něj Vláďa. A nepočínal si vůbec zle. Po faulu na Laďase, který byl pohříchu snad jediný, který si občas zkusil projít 1 na 1, jsme kopali trestňák. Ale tak tragicky, že soupeř šel do brejku a jen dobré Mikovo vyběhnutí zabránilo dalšímu gólu. V 50. minutě písknul sudí první penaltu - zcela oprávněně. Hosté ji s bohorovností rozehráli, ale zakončující hráč vběhl do vápna příliš brzy a my tak rozehrávali nepřímý t.k. z hranice našeho vápna. Zlepšení ve hře jsme ukázali v 55. minutě když se v koncovce před golmanem Parláskem ocitl Krůša. Golmanem vyražený balon ještě ze středu vápna napálil Víťa, ale zejména Páťa si oddychnul, že nemusí pro balon ke Kadlecům. Hosté s vědomím bezpečného náskoku hráli i vzadu docela na riziko a z toho pramenila další Krůšova střela, která jen těsně minula Parláskovu bránu. Z protiútoku trefil z metru centrem Kubovu ruku Pavel Brejcha. Sudího optický úhloměr ukázal 46° a hosté dostali další penaltový dárek, i když pohyb Kubovy ruky byl zcela přirozený, na což se později sudí u zrcadlové situace odkázal, když ji jako nedovolenou neposoudil. Po předchozích zkušenostech již hosté nic nevymýšleli a Vláďa Brejcha prudkou střelou překonal Mika, který si na balon lehce sáhnul. Nicméně - 0:8. Jen o dvě minuty později šel Ondra na hranici vápna do skluzu a snad po několika sekundách do něj naběhnul soupeřův útočník, který místo aby ležícího Ondru překročil se skácel jak Limba proti Spartě. Další nesmyslná penalta, stejný exekutor, stejné místo střely, jen Miko tentokrát risknul druhou stranu - 0:9. Tím měli mít hosté vyčerpaný příděl vstřelených branek, abychom splnili alespoň cíl pro druhou půli. Obzvláště když téměř z rozehrávky se dostal na vápně po pěkné kombinaci k balonu Kája, který se i ve svém druhém jarním zápase gólově prosadil - 1:9. A mohli jsme výsledek ještě vylepšit. Krůša ale po svém vysunutí na hrot udělal Parláskovi kličku, která skončila až za zadní lajnou mimo bránu. A vedle brány skončila i další Krůšova střelao chvilku později. Škoda. Obzvláště když se opět potvrdilo nedáš - dostaneš. Těsně před koncem totiž zakončil další smrtící brejk vedený středem hřiště Pavel Brejcha a uzavřel skóre na 1:10.

Plzenec vyhrál naprosto zaslouženě. Byli rychlejší, přesnější v kombinaci, lepší v práci s míčem, podstatně důraznější ale deset to fakt být nemuselo. Ale snad jsme si vybrali smůlu a teď se vše v dobré obrátí. Je sice trošku divné po takovém výsledku chválit někoho za obrannou práci, ale rozhodně špatně nehrál Lapy, jen to chce více v obraně mluvit, organizovat. To ale ( zatím ) nemůžeme chtít od náctiletýho kluka, od toho jsou zkušenější borci. Slušně zahráli na stranách Kuba a Laďas, který jako jeden z mála udělal soupeři úspěšnou kličku a dokonce svůj minisouboj houslí vyhrál 3:0. Škoda že nejsme houslové trio, ale fotbalový mančaft. Naší hvězdou mohl být nakonec Krůša, jen kdyby proměnil některé ze svých šancí, ke kterým jsme se nakonec dopracovali. Nezbývá nám než se ze zápasu poučit, zapomenout na nepovedený výsledek a vzít si alespoň to málo pozitivního. Proti příštímu soupeři v Černicích to bude za týden moc potřeba. Snad se dá dokupy Tomáš Beránků a i na střídačce přibydou další lidi. Hrát s jedenácti, dvanácti lidma se fakt nedá. Kdyby se ve druhé půli někdo zranil, musel by na hřiště ne úplně zdravý Tom, který by v ten moment dost riskoval, nebo bychom dohrávali o desíti. A to opravdu nechceme. Tak se všichni dejme dokupy a příší týden vyhrajeme derby!!!