Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

Nevydařenou první půli jsme ve druhém poločase již napravit nestihli.

VALI         PYTLOS©      LAPY          ŽENDA

LAĎAS             VÍŤA            TOM          SUKY

(70´ KUBA K. )                                  ( 59´ TULI )

VENCA             NAZI

Zápas hraný na umělce v areálu doubraveckého Senca měl kulisu začínající "Matějské U Jiřího". Po delší době bylo do sestavy z čeho vybírat a i na lavičce bylo dost lidí do hry, což se nakonec ukázalo jako téměř spásné. Letná nastoupila s velice mladým mančaftem, který se na začátku ukázal jako velmi rychlý, kombinačně zdatný a v případě potřeby i důrazný. Díky tomu se již ve třetí minutě dostal do velké šance před Mikiho Tomáš Borkovec. Míč ale ve výtečné pozici poslal těsně vedle brány. Hosté se dostávali do šancí hlavně díky rychlosti Skalského, který se pohyboval na ofsajdové hraně a na začátku velmi nepřesný lajnový sudí několikrát nechal hru plynout, i když se postavení hráče jevilo vcelku jasně za linií naší obrany. Při jednom takovém útoku si při křížení brnknul Letenský útočník o Ondru a hlavní překvapil žlutou kartou pro našeho kapitána. Po trestňáku přestřelil v dobré pozici naši bránu Standa Žák. My měli první šanci díky Nazimu, který ale poslal balon po zemi vedle Märzovy brány. Domácímu Borkovcovi nedovolil brankovou radost Miki a následně trefil Slalský tyč naší brány. Domácí byli lepší a my místo přidržení balonu a zklidnění hry míče odkopávali vzduchem. To nemělo šanci na úspěch. Po dvaceti minutách vyvrcholil výkon sudího na lajně, když z hranice vápna v šanci střílel Skalský a míč po teči obrany dorazil do brány v momentě střely ve dvoumetrovém ofsidu stojící Sýkora. Ani přes zcela jasnou situaci, argumenty všech za klandrem a konzultaci s hlavním byla branka naprosto skandálně uznána 1:0. Poměrně rychle mohl odpovědět aktivní Nazi, ale i další možnost skončila vedle brány domácích. Další ofsajd/neofsajd domácím naštěstí nepomohl a Ondra na druhé straně minul hlavou po Tomově trestňáku. Miki pak míč z dlouhého nákopu nechytil ale jen vyrazil na roh. Po něm se nekompromisní ranou pod břevno prosadil z malého vápna Diviš - 2:0. Brejk dvou na Mikiho pak náš golman výtečně zlikvidoval, ale útočící Skalský se při přihrávce zranil a musel střídat. Stejně se bohužel vedlo i Dominiku Vackovi, který o půli střídal s pochroumaným kolenem. Umělka si v těchto případech vybrala svou daň. Za Tornádo přejeme oběma klukům brzký návrat na hřiště.

Poločas jsme tak prohráli o dvě branky. Domácí byli lepší a my hráli opravdu špatně. Místo abychom využili našich kvalit v útoku, tak se naši ofenzovní kluci ani k zakončení pořádně nedostali. K tomu jsme si něco řekli, jak hru změnit, co dělat. Bohužel i začátek druhé půle byl v režii domácích a Miki skvěle tečoval přihrávku domácích před prázdnou bránu a tím zabránil dalšímu gólu. Vencovi se pak v brejku nepovedlo odcentrovat a z protiútoku si naše obrana vůbec nerozumněla s Mikim, který vyběhl, ale míč neměl a pro Petra Domina nebyl problém udělat dlouhou kličku a míč uklidit potřetí do naší brány - 3:0. Přesně po hodině hry se k Valiho centru dral Laďas, ale proti obraně hostí se neměl šanci neprosadit. Na hřiště se dostal k premiéře za Tornádo Tuli a za chvíli i Kuba Kačena. To jakoby změnilo ráz utkání. Domásí možná pod dojmem tříbrankového vedení mysleli, že mají zípas pod konrtolou, ale my najednou začali hrát to, co jsme chtěli od začátku. Najednou jsme měli šance a bylo jen otázkou času, kdy se něco konečně ujme. Víťa v 68 minutě vybojoval balon a Tuliho střelu März zlikvidoval. Naziho rána po Tomově rohu směřovala vedle domácí brány, Ondra levačkou branku také minul. V 74 minutě vybojoval Tom rohový kop, který také rozehrál. Centr domácí golman podskočil a na zadní tyči se prosadil Venca - 3:1. Po pěti minutách centroval opět Tom, Lapi vrátil přetažený míč do ohně a Vali se hlavou ve skrumáži zapsal mezi střelce - 3:2 a více než deset minut na vyrovnání. Domácí se v ten moment vysloveně strachovali o výsledek. Bohužel další možnosti se nepovedlo využít ani Vencovi, Víťovi ani Nazimu. V nastavení ještě zahrával trestňák Tom, jeho centr ale Ondra přizdvihnul příliš a nikdo z našich na něj nedosáhnul. Domácí tak s vypětím všech sil výhru uhájili, my odjíždíme bez bodového zisku.

Omluva lajnového sudího po zápase, že si je chyb ze začátku zápasu vědom a omlouvá se, je sice správná a ceníme si jeho upřímnosti, někteří jiní by to přešli mlčením. Správnější a o kousek chlapštější by ale bylo uznání chyby hned, jak si ji uvědomil, protože to muselo být okamžitě po argumentech zpoza lajny a po konzultaci s hlavním, který tak na situaci před úvodní brankou nese rovněž vinu, a branka nemusela být uznána. Body nám to nevrátí a zápas tím byl hrubě oblivněn, jelikož to byl úvodní gól, který určil ráz dalšího průběhu. Zároveň je ale nutné přiznat, že náš výkon v první půli a na začátku druhé opravdu nebyl dobrý a domácí byli lepší a průběžně vedli zaslouženě. Velkým pozitivem jsou pro nás zejména výkony Kuby a Tuliho, kteří po svém příchodu na hřiště naší hru opravdu oživili. Bohužel půlhodina opravdu dobrého výkonu byla málo. Pokud se nám ale povede hru z poslední půlhodiny zápasu předvést i v dalších zápasech, bodový zisk nás jistě nemine. Navíc bylo zcela jasně vidět, jak v tom závěru kluky fotbal bavil. Snažit se o reparát budeme proti Unionu na domácím hřišti příští sobotu.