SUKY             TULI            TOM          KUBA

( 90´ HANZ )

VENCA             KARLOS

( 67´ DAN )

Domácí zápas devatenáctého kola přeboru konečně přinesl pěkné počasí a tak se "plný dům" těšil na pěkný fotbal. Na naše hřiště zavítal třetí celek tabulky - Union Plzeň, kterému se ale v jarní části nedaří tolik, jako na podzim. Naše sestava byla velmi početně silná hlavně za klandrem a na lavičce, kde bylo díky zraněním a nemocem úplně plno. Po delší době se na nás přijel podívat Dan Červený, nakonec se do hry dostal i stále ne úplně zdravý Hanz. Víťa po velmi dlouhé době nebyl díky zdravotním potížím na hřišti a zápas odkoučoval ze střídačky.

Všichni tak od počátku viděli očekávaný tlak hostí, kteří se zhostili role favorita dle tabulkových předpokladů. Lapy dobře vytlačil do strany Jakoubka, jehož střelu z úhlu vyrazil Myko na roh. Nadvakrát pak měl náš golman práci se Stachovou střelou, ale čisté konto udržel. My se prvně dostali k něčemu kloudnému po 12 minutách hry, kdy Ondra hlavou vrátil trestňák do ohně a tam ve skrumáži Tom hlavičkoval zády k bráně jen do náruče připraveného Kučery. Další minuty patřily hostující jedenáctce - Jakoubkovi. Ten prověřil naši obranu hned několikrát. Nejprve v dobré pozici pálil nad, další jeho pokus vyrazil Myko a dorážka Douši šla naštěstí nad naši opuštěnou bránu. Další dobrou šanci Jakoubka pak opět zlikvidival výtečný Myko. Trestňák pak zakončoval Radek Červeňák, naštěstí mimo naši bránu. Z tlaku hostí se nám podařilo vymanit nádhernou akcí vedenou podél levé lajny. Karlosovi vyška po Beryho přihrávce parádně nečekaná patička, kterou překonal dva bránící hráče a následnou kombinaci na jeden dotek zakončil Venca střelou na zadní Kučerovu tyč - 1:0. Hosté ale pokračovali v tlaku. Myko musel likvidovat Stachovu šanci, Jakoubek pak naši bránu opět netrefil. Po  našem rohu se k odraženému balonu dostal na vápně číhající Lapy a jeho pohotová rána skončila jen těsně vedle brány hostí. Poločas zakončil Karlos, jehož v dobré pozici ve vápně obrana hostí stihla zablokovat.

Poločas, kdy jsme místy čelili značnému tlaku soupeře jsme vyhráli 1:0. Hlavně díky slušné práci obrany, výtečným Mykovým zákrokům a také díly vychýlené mušce Unionistických střelců. Druhou půli jsme začali o poznání aktivněji, než začátek zápasu. V dobré pozici pálil Tom svoji silnější levačkou jen slabě a Kučera neměl problém balon chytit. Hosté odpověděli tradičním spalovačem Jakoubkem, který ranou orazítkoval břevno sítí za spodní bránou. Z toho měl radost zejména Roman, protože nemusel ka Kadlecům pro balon. Danchovu ránu Myko chytil a Kalašova rána olízla břevno brány naštěstí z horní strany. Tomovu střelu po hodině hry Zip zblokoval. Asi nejhezčí moment utkání pak brankou neskončil, když Kalašovu ránu směřující do vingle Myko zázračnou robinzonádou vytáhnul. Obě střídačky sportovně zatleskaly oběma aktérům. Svůj skvělý vákon ale Myko nemohl dovést do konce. Při rohu v 77. minutě byl ve skrumáži, když si šel pro balon, faulován ( dle jeho slov patrně kolenem do zad ) a po delším ošetření musel jít v bolestech ze hřiště. Branka dosazěná hosty po tomto faulu byla na pokyn pomezního odvolána a tak do brány za našeho jednobrankového vedení nastoupil Lapy, sestava se posunula směrem dozadu a do útoku šel na deset minut + nastavení Vláďa. To byl impuls pro Hanze, který se obětavě převlíknul do dresu, aby byl k dispozici alespoň někdo další pro případ nouze, který mohl nastat. Hosté se nadechovali k náporu, ale branku Unionu ohrozil Tuli. Jeho trestňák ale Kučeru příliš z klidu nevyvedl. To na druhé straně bylo rušněji. Lapy dobře vyběhl proti útočícímu Stachovi a balon odražený k osamocenému Dziausovi zblokoval zázračným skluzem Martin Bery. Hostující útočník by jinak uklízel míč z malého vápna do prázdné brány. Nepsané pravidlo nedáš - dostaneš se tentokrát ukázalo pravdivým v náš prospěch. Balon podél velkého vápna doputoval k Tomovi, jehož první ránu směřující do odkryté části brány vytáhnul vracející se Kučera. Naštěstí se balon odrazil zpátky k našemu střelci a napodruhé už se Tom hlavou nemýlil - 2:0 a před námi ohlášené pětiminutové nastavení. Na plac se v prodloužení dostal i Hanz a stihnul si vysloužit i pro něj tradiční žlutou kartu. Hosté z velmi, velmi hraniční situace ( z pohledu diváků sedících v lajně s obranou to byl metrový ofside ) ve čtvrté minutě nastavení snížili na 2:1 Kalašem. I přes celkem devět nastavených minut jsme ale výhru uhájili a do vyrovnané tabulky si po čase zase připisujeme tři body.

Dnešní vítězství je vemi cenné a to i vzhledem k ostatním výsledkům v tabulce. Výhru jsme hlavně ubojovali a velikou zásluhu na bodech má i skvěle chytající Myko. Snad jeho zranění bude brzy v pořádku a bude se moci vrátit do brány ve stejné skvělé formě, kterou předvedl dnes. Teď nás čekají náročné dny, kdy hrajeme v neděli odpoledne před májkou s Košutkou, v týdnu nás pak čeká dohrávka v Černicích a "anglický týden" zakončíme v sobotu Liticích. V podstatě jsou to všechno zápasy s mužstvy bodově těsně kolem nás - čili jak se říká o šest bodů. Nezbývá tedy než v tomhle týdnu doléčit všechny bolístky a v plné síle se vrhnout do všech zápasů.