Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

ŽENDA          VALI     LAPY           LAĎAS

SUKY        KRŮŠA         TOM©         KUBA

( 64´ KUHY )

VENCA             NAZI

Hrát na vlastním hřišti venkovní zápas se jen tak nepoštěstí. Díky čuníkům, kteří si před jarní částí sezony vzali do parády hřiště Košutky, se tak ale tento týden stalo. Díky dobrým vzájeným vztahům se zápas odehrál v Hradišti, kde tentokrát byli Košutečtí vedeni jako domácí mančaft. U nás se sice zdálo, že máme skoro plnou lavičku, ale s reálným střídáním to nebylo tak růžové. Kája a Totti byli sice převlečeni, ale rozhodně nebyli fit. Na hřiště se tak nakonec dostal jen Kuhy, kterému již skončila dlouhá sezona florbalu. Velmi silná sestava marodů byla za klandrem - Pytlos, Furry, Jirka, Páťa, Víťa, Hanz, podívat se přišel Maken... I díky pěknému počasí a v očekávání pozdější večerní akce byly plné i tribuny.

Košutka měla před zápasem o šest bodů více a my vzhledem k sobotním výsledkům chtěli bodovat, pokud možná naplno. Košutečtí ale byli na začátku zápasu o kousíček lepší a nás podržel Myko, který se naštěstí dal dokupy po předchozím zápase, který nedochytal. My hrozili zejména z rychlých protiůtoků a z jednoho z nich jsme již ve třinácté minutě udeřili. Krůša dal do lajny Kubovi, ten balon zatáhnul, zasekl a nahrál Tomovi, který vniknul do šestnáctky a zpětnou přihrávkou našel Naziho, který nedal z hranice vápna Frýdlovi šanci - 0:1. Prakticky ihned po rozehrání si Suky pokryl balon, ale byl zezadu rukama přistrčen, což bylo vidět přes celé hřiště, jen sudí běžící podstatně blíže nic neviděl. Hosté se tak dostali zadarmo do vápna a Kovaříkův centr bez potíží dopravil za Mykova záda Hladík - 1:1. Divoké minuty tím ale neskončily. Ihned po rozehrání prošel míč středem od Krůši na Toma, ten si balon přistrčil podél vápna do lepší pozice a střelou k tyči opět strhnul vedení na naši stranu - 1:2. Domácí mohli srovnat Chaloupkou, ale jeho rána šla nad naši bránu. Další přehlídnutý faul na našeho bránícího hráče naštěstí Myko anuloval skvělým zákrokem. Nazi pak našel centrem Vencu, ale ten pálil vedle Frýdlovy brány. V dobrých pozicích ještě byli Lapy a opět Venca, ale hlavičky nebyly jejich silnou stránkou. Košutka měla také své možnosti, ale obrana pracovala dobře a Myko byl spolehlivý. Poločas tak skončil naším těsným vedením.

Do druhé půle domácí vystřídali hned dva hráče a byli stále aktivní. Po Valiho faulu pramenícím výhradně z nešikovnosti kopali Košutečtí trestňák, na který si naběhl kapitán Langmajer a hlavou nedal Mykovi šanci - 2:2. Zhruba po hodině hry hlavičkoval Vali jen do náruče golmana Frýdla. Jasný faul v "kornoutu" dvou hráčů na Naziho postupujícího jinak na golmana ve vápně Košutky sudí Měřička neposopudil jako nedovolené hraní ( přestože Košutečtí kluci po zápase u piva přiznali, že našeho útočníka faulovali oba ), zato Tomův podstatně čistší zákrok na půlce písknul. Stejně tak Valiho čistě vyhranou hlavu o chvílu později. Domácí Trnka se pak zastřeloval, když trefil v dobré pozici těsně vedle. V 65. minutě se už ale nemýlil a po centru ze strany otočil zápas ve prospěch svého mužstva - 3:2. Ale jak se v tomto utkání stalo tradicí, přišla velmi rychlá odpověď. Nazi našel centrem Toma, který  se projevil jako psrávný kapitán a hlavou přes plachtícího Frýdla srovnal skóre - 3:3. Střídající Kuhy se mohl stát hvězdou utkání, ale ve výtečné pozici před odkrytou částí brány poslal placírkou balon vedle. Hlavičku Pečenky pak Myko zlikvidoval a další šanci Košutky po Valiho zbytečné ztrátě míče zachránil skvěle se vrátivší Krůša. Pět minut před koncem zachránili Košutečtí brejk odkpem na roh, nebezpečný centr pak odvracel parádně Ženda těsně vedle naší brány. Krůša pak opět skvěle zapracoval v defenzivě při asi poslední možnosti zápasu a tak se na dělbě bodů už nic nezměnilo.

Remíza pro nás znamená bod z venku, který jsme paradoxně uhráli na vlastním hřišti. Plichta je nakonec asi zasloužená, ale vyhrát mohla obě mužstva. Výkon hlavního sudího opravdu hodnotit nechci, to by asi moc slušných slov nepadlo. Asi tak, jako při některých jeho verdiktech z řad diváků. Docela by mě zajímal názor delegáta, který byl na zápase přítomen a možná i právě díky tomu nepodal mladý sudí výkon, který jsme od něj opakovaně v minulosti viděli. Škoda. Je ale skvělé, že to vůbec nezabránilo alespoň krátkému společnému posezení u ohně, kam Košutečtí dorazili a dali si s námi nějaké to pivko. Za skvělou přípravu večerní akce patří dík "mladým" a hlavně Kubovi, který vše až z daleké Dubaje organizoval.

Teď nás čeká ve středu dohrávka s Černicemi, které včerejší porážka poslala na poslední místo tabulky. Tato dohrávka a následný zápas v Liticích příští sobotu, jsou tak pro nás zcela zásadní zápasy a bude nesmírně důležité se sejít v dobré sestavě se silnou a kvalitní lavičkou. Tak se marodi dejte dokupy a koukejte všichni dorazit!