TOM                  NAZI      ( 77 BERY )

(62´ TULI )

VENCA

( 90´ KUBA )

V náročném týdnu jsme ve středu dohrávali utkání v Černicích, které se v původním termínu kvůli podmáčenému terénu neodehrálo. Sestava se na všední den sešla výtečná a to jak na trávníku, tak i na střídačce. Oba mančafty si byly moc dobře vědomé svého postavení v tabulce a tím i důležitosti záúpasu, který byl, jak se říká, o šest bodů. A utkání začalo zostra. Domácí  futsalista Šebek vykoupal v šesté minutě u zadní lajny Kuhyho ale jeho zakončení trefilo jen boční síť. Kdyby přihrál zpět směrem k penaltě... No, ještě ža tak. Protože díky tomu jsme se mohli dostat k mírné převaze. Nejprve Laďas ještě přeloboval s golmanem i branku a Naziho střela z vápna šla do golmana Švarce. Ale v 11. minutě vybojoval Vašek balon, Nazi poslal míč podél vápna na Toma a ten potvrdil kanonýrskou formu - 0:1. Vyrovnání zabránil Myko nádherným zákrokem proti střele Pipaše u své pravé tyče. A nedáš-dostaneš podruhé. Po kombinaci V+V zvýšil Krůša na 0:2. Další možnost jsme měli po Tomově akci, když Kuhyho dorážka cíl nenašla. Vencův důraz ale znamenal pokračování akce a zakončení vyšlo opět na Toma, který zvýšil na 0:3. Domácí sice drželi balon a zkoušeli vysouvat rychlé útočníky, ale obrana i Myko pracovali dobře. Pytlos tak mohl ve 26. minutě rozehrát z půlky trestňák. Dlouhým nákopem našel Valiho hlavu, Švarc ještě zasáhnul, ale balon si opět našel Tom a dovršil tak hattrick - 0:4. Pro domácí značný šok a pro nás veliké uklidnění. Šebkovu ránu vedle ve 33. minutě Myko zkontroloval, Peterkův postup na naši bránu pak zlikvidovali Ženda s Mykem a dorážka skončila na boční síti. Další Šebkova šance skončila na jistém Mykovi, a těsně před půlí už raději dával balon ve vápně pod sebe, kde našel Peterku, jehož ránu zastavila síť za brankou, kterou míč přeletěl.

Poločas jsme výsledkově jasně ovládli, ale hra, zejména na konci půle, byla více než vyrovnaná. A to nám mělo být varováním do druhého dějství zápasu. Nejlepší obranou je útok, a tak Laďas s Vencou zakombinovali, ale zpětná přihrávka ve vápně nenašla nikoho v zeleném. Rodící se šanci Černic uťal skluzem Kuhy. Hra se pak dlouho odehrávala převážně ve středu hřiště s možná větším držením balonu domácím mančaftem, ale výraznější šance si ani jedno mužstvo nevypracovalo. Asi zasloužený úspěch zaznamenali domácí až v 82. mionutě, kdy se v brejku balon odrazil k Mastnému a ten neměl problém se trefit - 1:4. Vašek pak mohl výsledek zpečetit, ale sám ve vápně místo střely levačkou volil kličku a to se neukázalo jako správné řešení. Po následném rohu šli domácí do dalšího brejku, který ale výtečně zlikvidoval Lapy. Zápas tak dospěl do vítězného konce a tři body z Černic jsou skvělé!

( 90´ KARLOS )

Po středečním úspěchu v Černicích nás čekal neméně důležitý zápas v Liticích. Ty byly opět bodově velmi blízko nám a tak se dal očekávat opět vyrovnaný boj. Sestava se mírně proměnila a na lavičce zůstal osamocený Karlos, což nebylo úplně komfortní a v případě jakýchkoliv zdravotníc problémů kohokoliv ze základu i dost nebezpečné.

Myko s Nazim dorazili opravdu až těsně před výkopem a byl to právě náš ofenzivní záložník, který v 9. minutě vyzkoušel Marka Horna v domácí bráně. Tomův roh pak poslal opět Nazi hlavou nad bránu. Naši obranu naopak slušně větral mladý Ondra Boháček, se kterým měli kluci spoustu práce. Myko jeho pokus ve 14. minutě vyrazil a Kuba odehrál na roh. O minutu později udělal Boháček Mykovi kličku, ale vrátivší se Vašek jej vytlačil a třela šla jen do boční sítě. Další šance Litic skončila po teči obrany nad bránou. Nazi často předržoval balon a dostával se tak zbytečně do složitých situací. Ve 22. minutě ale jeho kličky skončily centrem do vápna, kde si míč krásně zpracoval Krůša a nedal Hornovi šanci - 0:1. Zvýšit mohl Tuli, ale jeho střelu domácí zblokovali. Myko pak zachránil dvěma skvělými zákroky Tornádo od vyrovnání. To ale stejně přišlo. Paradoxně právě po Mykově nepodařeném výkopu, který se rychle dostal zpět do našeho vápna, kde si Sys věděl rady - 1:1. A mohlo být i hůře. Z našeho trestňáku se dostali domácí do brejku. naštěstí Myko senzačně vyrazil další Boháčkův pokus a Sysovu střelu lapil. Boháček se ocit sám před bránou po centru Horna ( syna Litického golmana ), ale v obrovské šanci poslal míč vedle opuštěné brány. V těchto chvílích patřila aktivita domácím. To ale skončilo jejich chybou, když se po dlouhém nákopu srazili před vlastním vápnem Krejčí a Koloros, balon tak získal Kuhy, který potáhnul do vápna a střelou na bližší tyč zvrátil vedení na naši stranu 1:2. Pojistku mohl jestě do poločasu zařídit Tom, jeho křižná střela na zadní tyč ale byla domácí obranou tečována na roh.

Poločas jsme tedy těsně vyhráli, ale domácí byli velmi nebezpeční a jen jejich vychýlená muška a Mykovy skvělé zákroky nás držely ve vedení. O půli jsme mírně přeskupili řady a hlavně si řekli, jak na domácí rychlíky hrát a jak naopak vyzrát na jejich zkušenou a především ve vzduchu jistou obranu. A nedlouho po začátku druhé půle se to ukázalo zcela jasně. Krásnou akci po zemi zakončil po narážečce s Tomem Krůša a vedli jsme o dvě branky - 1:3. V zápětí ale domácí přitlačili a po rohu tečoval střelu či centr ze strany Pytlos mimo Mykův dosah - 2:3. Další akci po zemi mohl zakončovat Kuhy, ale domácí golman jeho postup zastavil a my kopali penaltu. Tomovu ránu k pravé tyči ale Horn vyrazil a obrana dorážku nedovolila. Velká škoda. Naštěstí další akcí jsme se opět dostali k centru, který ostře po zemi poslal Vašek na malé vápno, kde si naběhl Nazi a patičkou tečoval balon za bezmocného Horna - 2:4. Přímo z rozehrávky pálil mladý Horn nad Mykovu bránu, na druhé straně trefil podobné místo Nazi z trestňáku z nějakých třiceti metrů. V 75. minutě již domácí zdvihali ruce, ale Myko Vackovu ránu krásně vytáhnul. Hlavička domácího kapitána pak skončila vedle. Pět minut před koncem šel sám na bránu Venca, ale domácí golman balon směřijící do brány zbrzdil a obrana odkopla. Kuhy dorážel jen do boční sítě.

Dvojzápas venkovních zápasů jsme tedy zvládli parádně a šest získaných bodů je skvělý počin. Do konce sezony ještě chybí pět zápasů, které doufám, že odehrajeme se ctí, gólově a bodově nebudeme strádat a současné postavení v tabulce potvrdíme.

Nutno také říct, že oba zápasy měly velmi dobrou úroveň ke které přispěly vždy oba mančafty a také všichni sudí. Od pana Lhotáka se nikdy nic jiného, než jistota a přehled ani čekat nemůže, a pan Pena si v Liticích nepočínal o nic hůře. Kéž by tomu tak bylo u všech pánů sudích vždy a všude.

Další zápas nás čeká příští víkend na domácím hřišti proti Chotíkovu a věřím, že se sejdeme v plném počtu a opět předvedeme dobrý výkon korunovaný bodovým ziskem. Já budu držet palce z Hřiměždic, takže sem snad někdo pár řádek o zápase vloží.