Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

ŽENDA          PYTLOS©     LAPY           LAĎAS

SUKY     KRŮŠA    TULI            BERY

NAZI

VAŠEK

Na stadion rozjetého Tornáda tentokrát dorazil soupeř z konce tabulky, který navíc venku moc bodů nesbírá. Naše sestava byla opět velmi silná, kromě dlouhodobě zraněných hráčů chyběl jen Martin Beránků a Kuhy. Očekávání bodového zisku tedy bylo veliké, ale hned první minuta utkání ukázala, že to nebude vůbec jednoduché. Než jsem se stačil pohodlně usadit, nacentroval hráč soupeře z pravé strany míč do vápna a dorážka skončila v naší síti. Asi dvacátá vteřina utkání. 0:1. Pivko na lavičce trochu zhořklo, ale zápas teprve začínal a bylo ještě spoustu času s tím něco udělat. Dalších deset minut se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, soupeře jsme asi malinko přehrávali, ale přišla 12. minuta, trošku pozdní výběh našeho golmana a pic! 0:2. Sotva střídačka soupeře dotančila golový taneček, přišelo naše autové vhazování, Vašík Krlišů sklepl míč na Naziho a ten vypálil z první..... 1:2. A tanconali jsme pro změnu zase my. V 17. minutě poslal Martin Beránků krásný centr do šestnáctky, Suky bohuže hlavou mířil nad, O minutu později vypálil Vena Krliš, golman jeho střelu stěží vyrazil, k dorážce se bohužel nikdo z našich hráčů nedostal. Studená sprcha přišla ve 22. minutě, soupeř tak trochu nečekaně vystřelil na naši bránu a míč zapadl přesně k tyči. 1:3. To bylo velice nemilé, ale pořád bylo spoustu času s tím něco udělat. Ikdyž Chotíkov svou hrou velice překvapil, řekl bych, že jsme na hřišti měli trošku navrch. \Jen ten výsledek tomu neodpovídal. Snížit pak mohl ve 29. minutě Suky, opět ale přestřelil. Na treninku bude muset vypilovat střely po zemi ( pozn, pro trenéra). Ve 40. minutě jsme kopali trestný kop zpoza šestnáctky, Tomáš Beránků míč neskutečně zakroutil do rohu brány, golman hostí se ale vytáhl a byl z toho nakonec jen roh. A ty nám dlouhodobě nejdou, takže nakonec nic. Poločas tedy skončil s dvougólovým mankem, ale vzhledem k vývoji hry jsme rozhodně nepropadali panice. Do druhé půle jsme vyrazili bez střídání, a hned ve 48. minutě nám svitla šance na snížení,. Po rozehrávce trestného kopu se k míči dostal Tuli, golman jeho střelu dokázal vyrazit k Lapimu, jeho dorážka ale mířila nad. Možná k zásadní věci došlo o dvě minity později, kdy se vcelku nepochopitelně vyfauloval hráč hostí a po druhé ŽK musel opustit hřiště. Ikdyž nám hra proti deset dlouhodobě moc nejde, tentokrát tomu bylo naštěstí jinak. Na hřišti to ale na první pohled vůbec vidět nebylo, vlastně jsem uplně zapomněl, že hrajeme proti deseti. Naše šance na snížení přišla ve 64. minutě, Martin Beránkú opět rozehrával PK, golman ale jeho pokus vyrazil. Veliká paráda přišla o tři minuty později, Nazi se neskutečně prokličkoval přes tři obránce hostí až před golmana a chladnokrevně zavěsil. 2:3. V 74. minutě se stal zázrak, protože se nám podařilo dát gól z rohu,. Míč směřující na zadní tyč vrátil Vašek Krlišů do malého vápna a Nazi hlavou vyrovnal!. Kurva Hattrick. To bude dokopná. 3:3. Na lavičce to vřelo, na jednu stranu jsme se po vyrovnání trochu začali bát o výsledek, na druho stranu jsme tak trochu pořád chtěli vyhrát. K vítězství byl ale byl blíž soupeř. V 79. minutě z protiútoku v jasné gólové situaci naštěstí minul. My jsme pak ještě zahrozili v 86. minutě, Nazi poslal do šestnáctky centřík z pravé strany, Vena Krlišů bohužel z první přestřelil. Pravé drama ale přišlo v těsném závěru utkání. Nevím úplně přesně, jak se to seběhlo, hosté byli v gólové šanci, rozhodčí ale jejich hru přerušil a pískl faul Mikiho, který možná ani faul nebyl, nebyl možná ani v šestnáctce, nicméně v 89. minutě kopali hosté penaltu. Miky ale potvrdil svoji pověst penaltového fenoména a střelu k levé tyči bravurně vyrazil. V uplném závěru se nám ještě podařilo vstřelit gól, rorhodčí ho ale pro velice sporný ofsajd neuznal. Možná tím trochu kompenzoval předcházející situaci, kdy přerušil hru v okamžíku, kdy už měli hosté na kopačkách téměř jistý gól. Nerozhodný stav pak vydržel až do konce zápasu, a myslím, že vzhledem k vývoji utkání jsme odcházeli do sprch vcelku spokojeni. V hospodě pak pivíčko, žebírka, mladí šli spát nebo za manželkama, a my staří blbci do města.....

Na závěr chci poděkovat všem klukům za bojovný výkon, tentokrát to bylo bez střídání, a o to víc veliký dík borcům, co sedí na lávce , do zápasu se nakonec nedostanou, ale celých 90 minut jsou připraveni kdykoli do zápasu zasáhnout. Toho já si opravdu vážím..