Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

NAZI        KRŮŠA       TULI          KUBA

( 89´ KÁJA )

VENCA          TOM©

( 73´VLÁĎA )

Hrát na hřišti soupeře je pro nás letos pobídka k bodovému zisku. Nebýt suverénního Plzence, byli bychom v tomto směru nejlepší v celé soutěži. I proto jsme do Lhoty na několikrát přesouvaný a nakonec v původním termínu odehraný zápas dorazili s bodovými ambicemi. Sestava na hřišti byla i přes některé absence slušná, na lavičku se po dlouhé době dostal i Karlos a tak jsme měli tři lidi na střídání. To je super - jen tak dál.

Od počátku jsme byli aktivnější a více na míči. Naziho kličky v páté minutě dostaly odražený balon k Tomovi, který zatím jen seřizoval mířidla. Domácí odpověděli šancí po rohu, když Myko přizvedl balon a na zadní tyči Nejdl trefil boční síť. Vencovu přihrávku pak před Nazim odkopl na aut Šoltys. Naziho střela po autu směřovala nad domácí bránu. Krůša pak odkopl před Horníkem na roh, když se domácí dostali do brejku. Po rohu pálil Brož z úhlu opět jen do boční sítě. V 16 minutě rozjel Nazi na půlce akci na jejímž konci byl po Vencově vracečce sám před Šoltysem a tentokrát už na své střelecké hody z minulého kola navázal - 0:1. Ve 24 minutě vypálil z vápna Tuli a jeho ránu Šoltys vyškrábl u tyče na roh. Vaškova akce pak skončila kličkami až za brankovou čarou, když udělal kličku i Šoltysovi. Bohužel moc dlouhou. Krůšova rána pak skončila těsně vedle domácí brány. Domácí hrozili hlavně z brejků, ale skvěle se vrátil Nazi. Jeho další střela pak skončila na Šoltysovi, hlavička po následném rohu nad bránou. Bečaver při dlouhém nákopu přetlačil Lapyho, jeho lob ale skončil mimo Mykovu bránu. Na konci půle fauloval domácí Krušina za půlkou Toma, balon se odrazil k Vaškovi, ale i když ten šel sám na golmana, výhoda poskytnuta nebyla. Domácí hráč dostal žlutou kartu, a my rozehrávali trestňák od půlky. Domácí se pak ještě dožadovali penalty po "střetu" ve vápně, ale sudí zůstal úplně klidný. Nic podstatného se tak již v první půli nestalo.

Po první půli jsme tedy vedli o jeden gól, i když možností jsme měli podstatně více. Domácí poslali do hry dva četstvé hráče a my chtěli výsledek udržet a nejlépe potvrdit dalšími brankami. To jsme mohli splnit už po dvou minutách druhé půle. Tuliho pas za obranu Nazi ale nedal po zemi na Toma, ale tvrdou ranou trefil z úhlu mimo bránu. Nedáš - dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Myko nebezpečný trestňák jen vyrazil před sebe a první dobíhal osamocený domácí Nejdl - 1:1. To nás ještě více nabudilo a Krůšova odpověď mohla přijít v zápětí. Rána po narážečce ale skončila těsně nad břevnem. Tuliho ulička v 55 minutě našla Toma, který si udělal kličku na svojí silnější levačku a nedal Šoltysovi šanci - 1:2. V 58 minutě šel Venca sám na Šoltyse, ale gól nadal a Tom doběhnul k odraženému míči o chviličku později, než jej domácí obrana odkopla. Z protiútoku mohli jít domácí sami na Myka, ale přihrávka šla do ofsidu. Za nákopem pak šel do vápna za balonem Vašek, ale bylo jasné, že tam bude domácí golman dřív, tak to Venca správně vypustil. Ne tak Šoltys, který šel proti stojícímu hráči kolenem napřed - pěkná prasárna, po kom ten kluk asi je? V 64 minutě vsítil po Vaškově zpětné přihrávce Tom další gól, ale sudí nepochopitelně zvednul praporek - ofside při zpětné přihrávce se jen tak nevidí, ale jak říkali domácí fandové, ve Lhotě to tak je... Pak se Milan přiznal, že stál v ofsidu on a sám sobě to odmával:-D. Vaškova rána z první šla vedle, Naziho přihrávka pak žádného adresáta v zeleném dresu nenašla. Srovnat mohl  z ojedinělé akce Šroubek, ale v dobré pozici trefil mimo naši bránu. To nám dalo šanci, kterou jame využili krásnou kombinací několika hráčů, na jejímž konci prostrčil parádně Laďas do vápna Tomovi a ten si spravil chuť po neuznaném gólu - 1:3. Naziho kličky pak k ničemu kloudnému nevedly a přihrávka přišla pozdě. V 81 minutě si spravil chuť Vašek, který v brejku nejprve tvrdou ranou trefil domácího golamna a odražený balon poslal přes něj lobem do prázdné brány - 1:4. Dvě minuty před koncem už byl na hřišti Vláďa, který svedl klíčový souboj s domácím obráncem, získal míč pro Naziho, který potáhnul a našel ve vápně volného Kubu, který střelou podél vybíhajícího Šoltyse zazanmenal svůj první gól za Tornádo - 1:5.

Pěkný výkon všech na hřišti tedy přinesl Tornádu tři body a posun na průběžné šesté místo celkové tabulky přeboru tři kola před koncem sezony. To by po nepříliš vydařené podzimní části bylo skvělé udržet. Příští zápas hrajeme doma s "vodníky" a bude to trošku překvapivě souboj dvou nejhorších mužstev soutěže. My jsme nejhorší doma, vodníci venku. Tak věřím, že alespoň zopakujeme dnešní výkon a posuneme se v tabulce domácích zápasů o kousek výše.