Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

SUKY          FURRY      NAZI        KÁJA

( 58´ MYKO )

VAŠEK         VLÁĎA

( 46´ BERRY )

Do Ledců jsme skládali jedenáct lidí schopných nastoupit bohužel ještě v sobotu dopoledne. Velký dík patří všem klukům co  dorazili a nastoupili. Martin Berry ještě půl hodiny před výkopem volal, že nakonec dorazí a tak ho Dan narychlo dopsal na soupisku. Myko s Nazim si sice maličko spletli Ledce s Liticemi, ale naštěstí zvládli rychlý přejezd a tak jsme hráli o desíti jen první čtyři minuty. Do té doby měli domácí logicky trošku navrch a to jim vydrželo i po Maziho příchodu. Miki tak konečky prstů přizdvihnul centr z rohu a další roh už jsme dokázali odvrátit dál od naší brány. Obávaný snajpr domácích - Hoffmann si v šesté minutě vylámal špunty svých kopaček na Mikim, který jeho samostatný postup na bránu zlikvidoval. V 9 minutě trefili domácí ze strany malého vápna po dalším Mikiho zákroku břevno a následný roh skončil v rukavicích našeho golmana. Centr aktivního Mandause zblokoval Ženda na roh, ten poslal hlavou pryč Pytlos. My se dostali k něčemu kloudnému až po čtvrthodině hry. Po Naziho tradičních kličkách se náš zálořník dostal k centru, který před dobíhajícím Sukym zachytil domácí golman Fořt. Po Karlově kolmici šel Vašek na domácí bránu, ve vápně si před střelou přibrzdil a rozběhnutý domácí bek ho přejel. Sudí Šašek ale nic nedovoleného v zákroku nepostřehnul a hrálo se dál. Ve 20 minutě čapnul Miki střelu ze střední vzdálenosti, domácí ale ve snaze dostat se k balonu našeho golmana faulovali. Otevřít skóre mohl Furry, kterého uvolnil Nazi. Martinova střele ale skončila těsně vedle domácí brány. Domácí celou první půli hodně zlobili po naší levé straně. Zahřmělo ale po akci vedené z opačné strany. Po ní zůstal ve středu vápna zcela osamocený Mareš, který neměl těžkou pozici a otevřel gólový účet zápasu - 1:0. Naštěstí hned v zápětí dostal Vašek ideální ulici od Naziho a s vybíhajícím Fořtem si skvěle poradil lehkým obloučkem - 1:1. Furryho další možnost po Vaškově přihrávce vytáhnul Fořt konečky prstů na roh. Po půlhodině hry šel Suky po Furryho přihrávce na Fořta, ale stoper Havránek jej poslal k zemi za cenu žluté katry. Furryho trestňák skončil vysoko nad bránou. Nazi vyšíval své kličky, které domácím vůbec nevoněly. Po faulu na něj centroval Pytlos do vápna a Kabát před Furrym na poslední chvíli odehrál do zámezí. Z rychlého protiútoku si domácí nepohlídali ofsidovou linii a Hoffmannova střela šla stejně mimo. Další trestňák dal ale Ondra krátký a před vápnem pak v souboji o odražený balon přišel. V souboji dvou sedumnáctek tak musel Furry na půlce faulovat Hoffmanna. Ten šel jestě v poslední minutě na Mikiho, který dobře vyběhl, vystál jej a domácí střelec poslal míč vedle.

Půle tedy skončila i přes spoustu šancí na obou stranách nerozhodně s jednou brankou na každé straně. Vláďu do druhé části zápasu vystřídal Berry, ale i přes naši rozehrávku skórovali prakticky ihned po začátku domácí. Na kolmici za obranu si naběhl Pašek, kterého Ondra nestíhal a jeho prudká rána skončila nedaleko šibenice Mikiho brány - 2:1. To domácí nabudilo a hlavička Tupého jen těsně minula bránu. Domácí útočník pak utekl do rohu vápna Lapymu, kterého ještě zdvojil Miki a zpětnou přihrávku do odkryté brány uklidil Hoffmann - 3:1. Po našem trestňáku v 57 minutě se domácí dostali k rychlému brejku po němž už lavička zdvihala ruce, ale stoprocentní šanci Miki na lajně fantasticky zlikvidoval. Další skvělý zákrok předvedl po hodině hry. Bohužel mu do rychlého výhozu strčil domácí útočník odcházející z vápna ruku, Ondra míč ztratil a Hoffmann měl další jednoduchou práci - 4:1. Sudí ani po konzultaci s lajnovým neusoudil, že zjevná úmyslná ruka bránící golmanovi vyhodit balon, není důvodem k neuznání branky. Nejlepší odpovědí na takovýto verdikt byl závar v domácím vápně po kterém dotlačil balon do sítě Nazi - 4:2. Hoffmanna si pak dvakrát vychutnal Miki, který předvedl dva skvělé zásahy před vápnem. Myko, který si opět střihnul hru v poli, nacentroval, ale Vašek na jeho nabídku před odkrytou bránou nadosáhl. Zahřmělo tak na druhé straně. Hoffmann v brejku zatáhnul balon a zpětnou přihrávku uklidil s jistotou Pašek - 5:2. Po faulu na Naziho musel po druhé žluté předčasně do sprch domácí obránce Havránek. Trestňák jsme ale rozehráli tak, že domácí šli do brejku a Hoffmann proti vybíhajícímu Mikimu udělal velmi dlouhou kličku a v rychlosti uklidil balon do prázdné brány - 6:2. Miki se pak ještě vytáhnul proti hlavičce Pokorného. Domácí se pak soustředili hlavně na obranu a my mohli skóre ještě upravit. Furryho hlava šla po rohu nad, Vencova šance byla po Lapyho kolmici domácí obranou zblokována. Dočkali jsme se v 81 minutě, když se golman/útočník Myko zachoval ve vápně jako zkušený střelec a svého jindy protějška Fořta pokořil pěknou třelou 6:3. Ondrova hlava po dalším rohu skončila ve Fořtově náruči, stejně tak Vencova tečovaná střela. Miki pak před Hoffmannem dobře vyběhl a odehrál balon do bezpečí. Myko mohl skórovat ještě jednou, ale tentokrát byl u míče dříve Fořt. V poslední minutě upadl Myko ve vápně, ale byl z toho jen roh ze kterého jsme již skórovat nedokázali.

Domácí nám tak oplatili podzimní porážku a my teď musíme pro dobré umístění uspět v posledním zápase s Roudnou, které máme co vracet zase my. Tak doufám, že na poslední zápas sezony dorazí všichni a že se nebudeme svolávat ještě v den zápasu a hledat, kdo by jestě mohl tým zachránit.