Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2022-2023

SUKY          FURRY      VÍŤA        KÁJA

( 60´ TOM )

VAŠEK         VLÁĎA

( 46´ NAZI )

Sezonu 2022/2023 jsme končili na vlastním hřišti proti Roudné - Prazdroji. Tedy proti manřaftu, proti kterému se nám dlouhodobě vůbec nedaří. Bohužel se to potvrdilo i v tomto zápase. Přitom jsme hlavně ze začátku nehráli špatně a nedobrý výdledek je dílem neproměněných šancí a zbytečných chyb a nedůrazu v obranné fázi hry. Ale pojďme od začátku.

Již ve řetí minutě Suky zatáhnul balon po lajně, Vláďa přistrčil ve vápně balon Víťovi, jehož střela jen těsně minula Kolaříkovu bránu. Hosté odpověděli trestňákem, který ale Myko zneškodnil. Vašek pak utekl po druhé straně, než Suky na začátku, ale při centru na výtečně nabíhajícího Valiho patrně zlomil hokejku. Hostujícího Ranše pak vyčapal Myko. V 17 minutě vyslal Suky parádní ulicí Vaška, ale ten opravdu nebyl ve své kůži. Veterán Kolařík jen pohledem zkontroloval balon směřující vysoko nad svoji bránu. Zahřmělo tedy na druhé straně. Titěra vyhrál souboj před vápnem s Valim, ve vápně pak musel Lapy již opatrně hostující střelec přehodil vybíhajícího Myka - 0:1. Srovnat jsme mohli záhy. Furry ale po Vaškově přihrávce ve skvělé pozici trefil jen Kolaříka a odražený balon jen vrátil do jeho náruče Víťa. Škoda. Kuba pak našel autem Vaška, který vyslal Sukyho a ten konečně Kolaříka překonal - 1:1. Ve 32 minutě byl faulován unikající Suky a balon si do dobré pozice postavil Víťa. Jeho parádní trestňák našel Kolařík až v bráně - 2:1 - otočeno! Bohužel ještě o kousek lépe se trefil hned o minutu později Ranš, který trefil zcela nechytatelně - o tyč do brány - 2:2. Sudí pak sežral i s navijákem skok Ranše, který své představení dotáhnul do konce a jeho úklonu plná VIPka kvitovala potleskem. Když už je řeč o VIPce - velký dík patří Kubovi za posekání prostor kolem hřiště, protože jinak by přes vysokou třávu ani nebylo vidět na hřiště. Vyrovnaný zápas zlůomily chyby v obrané činnosti mančaftu. Nejprve hosté vystihli nepřesnou, nedůraznou a zdlouhavou rozehrávku a snajpr Titěra neměl problém strhnout vedení na stranu Roudné - 2:3. A ještě do půle dokonal hattrick, když jeho střelu z trestňáku po Valiho ruce na zemi ( to se nyní pokud vím, nepíská ) mimo Mykův dosah tečovala děravá zeď - 2:4.

Hosté tak šli hrát do kopce z dougólovým náskokem. My vyměnili Vláďu za Naziho a na střídačce zbyl už jen ne zcela zdravý Tom. Snahu o další obrat načal jako správný kapitán Pytlos. Jeho hlavička po rohovém kopu ale bránu minula. Nazi pak po svých typických kličkách našel Vaška, jehož pokus obrana ke Kolaříkovi nepustila. Tom se hned po příchodu na hřiště mohl zapsat parádní zpětnou přihrávkou, ale nikdo z nabíhajících nezakončil. Mezi střelce se mohl zapsat po trestňáku, ale Kolařík jeho pokus chytil. Nazi po Vaškově přihrávce trefil také nad, stejně se vedlo i Valimu po Furryho zpětné přihrávce. Po promarněných šancích logicky zahřmělo na druhé straně. A jak jinak než z Titěrových kopaček. Hostující kanonýr po samostatném úniku nedal Mykovi šanci a zvýšel na 2:5 pro hosty. Definitivní gólovou tečku pak udělal Viktora, který přetlačil v souboji Ondru a pačetil na 2:6. Tentýž hráč ještě v poslední minutě sestřelil Naziho, který postupoval s Vaškem sám na Kolaříka. Stihnul to ještě před vápnem a tak z toho byla jen nic neřešící červená karta a trestňák z pomězně dobré pozice. Ten nakonec poslal Tom těsně vedle a sudí zápas a tím pro oba týmy i celou sezonu, ukončil.

Vidina opravdu skvělého umístění na konci sezony vzala tedy za své a Totnádo nakonec v tabulce obsadilo devátou příčku, i když v případě bodového zisku v posledních dvou zápasech jsme mohli pomýšlet podstatně výše. Ale nebuďme nenasytní. Co by za takové umístění dali třeba kluci z Vodních Staveb... Ty pro příští sezonu vystřídá v přeboru béčko Spojů a jelikož z B třídy to nevypadá, že by spadnul někdo do města ( pokud tedy Štěnovice nepůjdou k nám místo jihu ), tak místo postupujícího Plzence uvítáme buď béčko Smíchova, nebo Vodníci zůstanou. Z našeho pohledu je potřeba hodnotit zejména jarní část sezony jako velmi úspěšnou. Po podzimní nevydařené části se Tornádo dostalo do klidných vod středu tabulky, kde také sezonu zakončilo. Všichni si teď musí pořádně odpočinout, načerpat síly a do podzimní části vyběhneme v plném obsazení včetně rekonvalescentů, kteří prakticky celé jaro v sestavě Tornáda citelně chyběli. Dobré by bylo kádr ještě dále posílit o mladé nadějné kluky. Důležité bude zvládnutí podzimu lépe než v právě skončené sezoně a také vylepšení bodové bilance na domácím hřišti, kde jsme jen o jeden gól lepší, než poslední Černice.

Každopádně patří celému mančaftu dík za dobrou sezonu Tornáda v přeboru.