Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

vítězství v derby je veledůležité, první výhra v sezoně!

SUKY          FURRY      KRŮŠA      KAČÍS

(84´ KARLOS )                                ( 54´ ANDRIY )

KÁJA            TOM

(46´ NAZI )

První derby sezony bylo zároveň přímým soubojem o průběžného černého Petra v podobě jedné z posledních příček v tabulce. Z tohoto souboje jsme i přes veškeré těžkosti vyšli vítězně.

Zápas začali lépe hosté a již ve druhé minutě dostali míč za Mikiho záda. Naštěstí z ofsidové pozice, takže zápas pokračoval za bezbrankového stavu. Postupně jsme přebrali iniciativu. Na Pytlosův centr z trestňáku Vali nedoskočil, Furryho rána šla do středu branky a její strážce Pretl s ní neměl větší potíže. Proti Sukymu pak golman hostí včas vyběhnul. Stoprocentní šanci po Kájově přihrávce a kličce ve vápně spálil Tom, jehož rána skončila nad bránou vybíhajícího Pretla. Neujala se ani Ondrova střela z dálky, ani závar po trestňáku po faulu na Toma, kdy Krůšův pokus obrana zblokovala, odražený balon si našel Furry a jeho střelu nadvakrát před dobíhajícím Kájou Pretl zkrotil. Hosté vystrčili pověstné růžky z rychlého protiútoku, ale v dobré pozici zblokoval šanci Berry a následnou střelu Miki vyrazil. Z pokračující akce načal festival spálených šancí hostující Kuráž, jehož v gólové šanci vychytal Miki. Hosté se osmělili a my vzadu hasili situace pomocí drobných faulů častěji, než by nám mělo být milo. Po půlhodině hry se v brejku ocitl Fajfrlík a jeho přihrávku před prázdnou bránu napálil z malého vápna nad opět Kuráž. O dvě minuty později šel tentýž hráč sám na naši bránu, ale Miki výborně vyběhl a hostující útočník přidal na táborák spálených šancí další polínko. Grunclova rána z dálky pak skončila v sadu za naší brankou. My přerušili nápor hostí akcí Káji s Furrym, jehož střela skončila těsně vedle brány hostí. Miki pak opětovně vychytal Kuráže a vyxboxoval i balon z následného rohu. V momentě, kdy už se zdálo, že půle skončí i přes množství šancí bez branek, nám vyšla pěkná akce, kdy si Krůša naběhl do lajny zatáhnul do vápna a jeho ostrý centr ze dvou metrů napálil do odkryté brány Suky - 1:0. Než jsme se ale stačili zkoncentrovat napřáhnul z dálky hostující Rout, který trefil nechytatelně vingl Mikiho brány - 1:1. A nemusel to být konec, protože v poslední minutě první půle napálil balon před odkrytou bránou vysoko nad z malého vápna... hádejte kdo? Kuráž.

Půle tak skončila smírně. Vlastně stejně, jako ve dvou případech z našich předchozích tří zápasů. My měli dobré šance, hosté především Kurážem, minimálně stejně tutovek. První část půle jsme měli více ze hry my, hosté pak ke konci poločasu převzali iniciativu a po našem gólu v závěru bohužel jestě našli gólovou odpověď i oni. Do druhé půle naskočil místo výborně hrajícího, ale již značně vyčerpaného Káji Nazi, který i s Andriem v průběhu první půle dorazili. Poučeni z předchozích zápasů jsme se chtěli hlavně soustředit na vstup do druhé půle. Přesto ale na úplném začátku byli o kousek iniciativnější hosté. Naštěstí bez nějakého nebezpečného zakončení. My odpověděli po pěti minutách Valiho možností, kdy se ale již dostal moc blízko Pretla a balon přes něj do brány neprocpal. Nazi se ukázal pěknou ranou, kterou ale obrana hostí zblokovala. Střelecké štěstí si pak vybral spalovač dne Kuráž, který snad v nejhorší pozici ze všech, které měl poslal neslanou nemastnou střelu do protipohybu Mikiho a balon zapadl za tyč naší brány - 1:2. Hned po rozehrávce odcentroval Nazi, Andryi sklepnul zpátky a dobíhající Berry ve výtečné pozici promáchnul. Škoda. Tohle byla moc pěkná akce a volala po vyrovnání. Ale nakonec nás to tolik mrzet nemuselo. Po hodině hry Pretl vyrazil Naziho střelu na roh. Ten Nazi posadil na hlavu Furrymu a Pretl se již natahoval marně - 2:2. A v zápětí jsme již zdvihali ruce po Tomově lobu, který obrana hostí na brankové čáře vykopla a dokázala zblokovat i hlavičku dobíhajícího Sukyho. Nedáš - dostaneš se opět potvrdilo a po trestňáku hostí, který naše obrana tečovala se balon dostal ve vápně ke zcela neobsazenému Jarošovi, který měl lehkou práci - 2:3. Góly šly v těchto chvílích jeden za druhým a tak jsme na vyrovnání čekali jen tři minuty. Další parádní Naziho roh poslal do brány nechytatelnou bombou hlavou Vali - 3:3. A za další dvě minuty jsme již vedli. Další faul na Toma znamenal trestňák, kterým Krůša trefil zeď tak dobře, že sám mohl odražený balon vrátit lobem do vápna, kde obrana hostí zaspala, Furry tak nebyl v ofsidu a hlavou přeloboval vybíhajícího Pretla - 4:3. Další Valiho hlavu po rohu už obrana hostí ke svému golmanovi nepustila a počínající brejk na půli výtečně přerušil Suky. Deset minut před koncem byl v náběhu ve vápně faulován Tom a z nařízené penalty Furry dovršil hattrick - 5:3. Zdálo se být vymalováno, ale ještě nějaké ty tahy štětcem chyběly. V 85. minutě jsme hostům dali příliš prostoru pro kombinaci před naším vápnem a střídající Chudoba trefil na bližší tyč o tyč do brány - 5:4 a hosté ucítili šanci minimálně na bod. Snahu jsme se snažili eliminovat aktivitou, která byla "odměněna" díky Naziho skvělého napadání. Balon směřující do vápna hostí důsledně v souboji s obráncem sledoval, Pretl vyběhl a před Nazim míč chytil a hned rozehrál. Hra ještě pár vteřin pokračovala, ale asistent na lajně se zdviženým praporkem cosi signalizoval. My v první moment mysleli, že faul na Naziho ve vápně. Ale skutečnost byla odlišná - Pretl míč chytil mimo vápno. Dle pravidel nemohlo následovat nic jiného, než červená katra pro hostujícího golmana, kterého na závěr zápasu zastoupil Valíček. Ten nejprve zcela reflexivně ( rozuměj, že ho balon náhodně trefil ) zlikvidival Krůšovu ránu z nařízeného trestňáku, aby v zápětí značně nesmyslně nastavil nohu probíhajícímu Karlosovi, když držel balon v ruce. To ale na vítězství Tornáda nic nezměnilo zejména proto, že v nastavení korunoval svůj dobrý výkon Nazi svojí třetí asistencí, když do jasné šance poslal debutanta v dresu Tornáda Andrie, který se nemýlil - 6:4

Zápas jsme si uhráli díky velké bojovnosti, dobré hře a víře, že i za nepříznivého stavu zápas zvládneme. A to je skvělé pro pokračování sezony. Máme první tři body a hlavně hra byla slušná a konečně jsme proměnili i šance. Musím moc ocenit přístup všech, kteří dorazili. Toma, který si "odskočil" ze svatby ( ne z vlastní ), Kačíse, který měl dopoledne hokej a v neděli další a tak bych mohl pokračovat ke všem klukům... Myslím, že vše podstatné k tomu napsal Krůša na chatu a nic lepšího se napsat nedá. Takže pánové - ve středu potrénujeme a příští sobotu ve Vochově, s naším tabulkovým sousedem, v plné sestavě a makat minimálně jako proti Smíchovu!