Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

KUBA     PYTLOS©     LAPY        BERRY

HANZ       ANDIY      KRŮŠA      KAČÍS

NAZI             LAĎAS

( 69´ KÁJA )

Po vydařeném zápase s Čískem jsme jeli do Vochova zkusit štěstí. A nakonec jsme od bodů nebyli vůbec daleko.

Domácí začali aktivně ale snažení končilo na naší dobré obraně. My zkusili štěstí Krůšou, který přestřelil. K první veliké šanci se dostali domácí v 11 minutě. To se na malém vápně ocitnul osamocený Křen, ale trefil o metr nad Mikiho bránu. V podobné pozici promáchnul na druhé straně o minutu později Hanz. Krůšův další pokus šel tesně vedle Mrázovy brány. Po dalším úniku Švába se před odkrytou bránou ocitl domácí kanonýr Bezdička, ale Mikiho bránu minul. Zastřeloval se i Nazi. Ten se ale poslední dobou přeškolil na nahravače a to osvědčil ve 26 minutě, když podadil balon přesně na Krůšovu kopačku a Vašek se trefil parádně z voleje - 0:1. V zápětí si kluci role prohodili ale střela šla do golmana Mráze. Poslední vážné varování přišlo ve 258 minutě, kdy opět Bezdička neproměnil 100% šanci. Přesně po půlhodině hry po trestňáku domácích naše obrana nevystoupila a Matěj Brousil měl po vráceném míči jednoduchou práci - 1:1. Domácí obrana byla naštěstí děravá a o pět minut později jsme toho dokázali využít, když po akci středem hřiště vysunul Nazi Lapiho a náš mladý stoper si sám před Mrázem poradil jako starý mazák a vsítil svoji premiérovu branku za Tornádo - 1:2. A Lapi byl při chuti. O pár minut později napřáhnul z dálky a jeho ránu Mráz s vypětím všech sil vytáhnul na roh. Domácí se také dostali k zahrávání rohového kopu, ve vzduchu ale kraloval Pytlos. V poslední minutě mohl dát klasického "šatňáka" Láda, který ale po dalším Naziho centru promáchl před odkrytou bránou a v pokračující akci Berryho střelu Mráz zkrotil.

Poločas jsme tedy vyhráli a i hra vypadala velmi dobře. Na obou stranách bylo několik spálených šancí, my ale dvě proměnili. Domácí do druhé půle vsadili ny zkušenost a nejistého Honzátka v obraně nahradil zkušený Šulaj. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Domácí se sice dostali záhy k vyrovnání, ale střelec Bezdička byl přistižen lajnovým sudím v ofsidu. Jako varování nám to ale nestačilo. Domácí v 55 minutě rychle rozehráli roh nakrátko a ostrý centr na přední tyč lehce tečoval Křen, který srovnal - 2:2. Roh jsme kopali i my. Domácí se ubránili jen za cenu odklizení míče opět do zázemí, sudí ale k překvapení všech ukázal odkop od brány. Vypadalo to, že ani přiznání domácího hráče, že balon hrál on rozhodnutí nezmění a Hanz za slušné úpozornění dostal žlutou. Až po několika dalších urgencích a opakovaných přiznácích domácích hlavní usoudil, že byl patrně jediný, kdo viděl situaci špatně. Žlutá už ale Hanzovi zůstala... Domácí se ubránili a hra pokračovala. Na Krůšův centr si pak do vápna nabíhal Nazi, kterého křižoval již výše zmíněný Šulaj, který odkopl balon i s kotníkem našeho útočníka. Penalta se nekopala, ale Nazi musel střídat a budeme rádi, jestli se dá na příští týden dokupy. Bylo velké štěstí, že na lávce byl Kája a že Berry o půli ještě řekl, že to zkusí. Jinak bychom hráli dvacet minut o desíti. Po našem útoku jsme při brejku špatně drželi lajnu s Pytlosem, Křen si naběhl na dlouhou kolmici a sám proti Mikimu uspěl - 3:2. Po našem rohu šli domácí do dalšího brejku, který na půlce skvěle přerušil Laďas. Miki se pak vytáhnul, když vytáhnul střelu i dorážku při dalším úniku Křena. Anriyho srovnání pro ofside neplatilo a tak se mohli o chvilku později radovat z pojistky domácí. Mikimu se nevydařilo zpracování po zpětné přihrávce při naší rozehře a pak již odkop nemohl dobře kontrolovat. Domácí se míče zmocnili a výhodou nepohrdli - 4:2. Ještě jsme zkusili hru na tři stopery a Lapi se vytáhnul dopředu, ale na zkorigování jsme již neměli síly. Perličkou, teď již k pousmání, budiž dotaz domácího golmana na čas cca 10 minut před koncem, který mu sudí odmítnul sdělit. Jaký to rozdíl proti skvělé komunikaci sudího Lhotáka minulý týden.

Z Vochova i přes opravdu dobrý výkon tedy body nevezeme. Dlaší možnost bodovat budeme mít příští týden doma proti Unionu. Ten je naším sousedem v tabulce a tak je extrémně důležité se sejít v plné sestavě, odehrát dobrý zápas a zkusit naplno bodovat.

Limitovalo nás a o body připravilo zejména to, že nebyl, krom obětavého Káji, nikdo další na lávce a kluci na hřišti hráli se sebezapřením, když minimálně další tři kluci potřebovali střídat. Bohužel nebylo za koho. Mančaft se zase skládal v sobotu dopoledne a do poslední chvíle nebylo jasné, jeslti vůbec nastoupí jedenáct lidí. Velký dík patří všem, co přišli. Na hřišti nelze nikomu nic vytknout. Naopak. Všichni odevzdali své maximum a zejména první půle byla i herně opravdu velmi dobrá. Takhle to ale fakt dlouhodobě nejde a je nutné, aby se každý jeden zamyslel, co s tím může on sám udělat.