Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

(82´ KAČÍS )

SUKY        FURRY         KRŮŠA        HERI

(76´ PAVEL )                                 (60´ HANZ )

NAZI            TOM

Na zcela nevyvedený zápas v Liticích jsme chtěli zapomenout a napravit jej domácím bodovým přísunem proti nováčkovi soutěže - Spojům B. Do naší sestavy se vrátili Nazi s Krůšou a na lávce byl také více než jeden člověk. Navíc náhrady byly zcela plnohodnotné a ne, jakobych si tam sednul já. To je fajn a je třeba v tomto směru dále mančaft rozvíjet.

Zápas jsme začali "z kopce" a tak jsme soupeře i mírně přitlačili. První možnost vytvořil Tom, který se u lajny uvolnil a na jeho centr jen těsně na zadní tyči nedosáhl Krůša. Hosté si velmi často pomáhali taktickými fauly a to nám přinášelo nadějné situace z trestňáků. Po faulu na Furryho trefil Tom zeď a odražený balon napálil z první těsně vedle Kabourkovy brány. Další Tomův trestňák odvrátila obrana hostí. Ti se do šance dostali po Mikiho nevydařeném výhozu, který ale Miki napravil zneškodněním Noskovy sřely. Trestňák měli k dispozici i hosté, Červeňákova rána skonila nad Mikiho bránou. Po Tomově centru se do zakončení dostával Furry, ale byl při hlavičce dobře bráněn a nezamířil přesně. Další trestňák si vzal Krůša a na jeho centr jen těsně nedosáhl ve skluzu na malém vápně Furry. Z našeho tlaku se hosté dostali do brejku, když nebezpečně proniknul Vojta a jeho střelu vyrazil Miki na roh. Po něm hlavičkoval Nosek jen vedle naší brány. Hosté ale byli při chuti a Lapi zachraňoval před Noskem na poslední chvíli. Po našem autu jsme ale neudrželi balon, hosté si ve středu hřiště nerazili z první a i když obránci byli blízko svých hráčů, dostal se tísněný Štec ke střele, která skončila u tyče Mikiho brány - 0:1 pět minut před půlí. Velká škoda, ale hosté byli nebezpeční a svoji šanci využili.

Poločas tedy skončil jednobrankovým vedením hostí, kteří vystřídali hned dva hráče. My pokračovali beze změny a věřili jsme, že zápas můžeme otočit. Srovnat mohl chvilku po začátku druhého poločasu se sebezapřením hrající Nazi. na Krůšův centr ale těsně nedosáhl. Vaškovu kolmici pak nezpracoval ideálně Suky, ale vybojoval alespoň roh. Měli jsme tlak, ale obrana hostí odolávala. To ale obešel Lapi, který se s míčem nemazal a z nějakých pětadvaceti metrů napřáhnul. Balon trefil brevno a o zátylek golmana Kabourka se odrazil zpět do brány - 1:1! Hosty jakoby vyrovnání probudilo a začali být opět nebezpeční. Trestňák Nožičky krásně vytáhnul Miki. Vričan pak ze strany mířil mezi Mikiho nohy, ten se ale nenechal překvapit a balon vyrazil na roh. Bohužel po rohu jsme nedokázali odpravit balon z našeho vápna a ten skončil na kopačce Vojty, který jej nůžkami poslal do odkryté části brány - 1:2. V zápětí jsme chybovali v rozehrávce a aktivnímu Noskovi jsme darovali gól na 1:3. Velká škoda, ale stane se. Do konce zbývala ještě čtvrthodinka ale obraz hry v ten moment zrovna nevypadal, že bychom mohli doufat ve srovnání stavu. Ale ke cti mužstva budiž přičteno, že jsme se zvedli a hostím rozhodně záver zápasu neulehčili. Jenprve Hanz vytáhnul střelu hostí z naší brány a Miki jejich další střelu vytáhnul na roh. Ondra si dal sprint s rychlíkem Noskem a stihnul jeho výpad eliminovat. Bohužel mu při tom píchlo ve svalu a musel střídat. Hanz pak zatáhnul balon a jeho centr neomylně trefil zcela osamocený obránce Hranáč placírem za záda překvapeného Kabourka - 2:3 a s avizovaným nastavením pět minut hry před námi. Soupeře jsme ještě zatlačili a v předposlení minutě nastavení mohl skutečně srovnat Hanz, který ale ve skluzu na balon před odkrytou bránou nedosáhl. Úplně na konci se ještě snažil vybojovat ve vápně balon Nazi, ale nakonec si jen zhoršil svoje zranění a závěrečné vteřiny sledoval v bolestech v leže za zadní lajnou. Za ohromnou bojovnost po celý zápas mu ale patří obdiv.

Hosté tedy zvítězili o jednu branku a my se s ohledem na ostatní výsledky ocitli na konci průběžné tabulky. Hra ale byla oproti zápasu s Liticemi podstatně lepší, klukům opravdu jen těžko něco vytknout. Samozřejmě nebylo vše ideální. Vhazování autů, rozehrávka, důraz u míče ve vápně při obraně... ale to jsou věci, na kterých se dá pracovat.

Celý mančaft pak drží palce Kájovi, aby se mu páteční zranění z tréninku gardy co nejdříve zahojilo a mohl se zase vrátit na trávník.