Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

LAĎAS     ŽENDA     PYTLOS©    BERRY

SUKY        FURRY       PEPA          MAKEN

TOM        HANZ

(37´ KAČÍS )

Na zápas s Košutkou jsme dorazili ve dvanácti lidech. Jeden člověk na lávce byl sice fajn, ale ukázalo se to jako žalostně málo, když jsme dohrávali po zranění Toma a Furryho o desíti. Ale buďme rádi alespoň za to, že ano. Košuteckých taky nebylo zrovna přehršel, ale měli kam sáhnout a tak proti nám nastoupil docela mladý mančaft s několika nadějnými dorostenci.

Do brány šel nakonec Lapy a rozhodně nezklamal. Naopak. První půli jsme hráli do kopce a i tak jsme začali poměrně aktuivně. První pozdrav sice vyslali hosté na Lapyho, ale ten si v klidu poradil. Náš první pokus měl Pytlos, ale trefil vedle Vicendovy brány. Košutka odpověděla šancí Trnky, která ale skončila dobře ubráněným rohem. Blochova střela šla vedle a trestňák Košutky Lapy s klidem kryl. Tomův trestňák po faulu Košutky na Hanze skončil těsně vedle brány hostí. Nejnadějnější střelu vyslal chvíli před poločasem Maken, jehož pohotovou střelu zblokovala obrana Košutky a lob skryl do náruče mladý golman hostí Vicenda. Poločas tedy skončil bezbrankovou plichtou, svalovým zraněním Tomáše a faktem, že nebylo koho dalšího na střídání. I tak jsme do druhé půle šli plni odhodlání, že hosty z kopce přehrajeme.

Láďa se střídáním Košutky zbavil rychlíka Ježka, který šel na střed a měl tak trošku volnější prostor. Ale hosté měli všechny hráče rychlé a proto ani Koubek nebyl žádná velká výhra. První možnost ve druhé půli jsme ale měli my. Konkrétně Hanz, jehož rána šla ale vysoko nad. Další Hanzův pokus skončil na hlavě padajícího Machta, který se jen velmi pomalu zvedal po KO úderu. Tvrdě pak pálil Furry, pohříchu jen do středu brány a pozorný Vicenda byl jistý. Hosté kontrovali střelou střídajícího Kirilova, Ta ještě skončila vedle Lapyho brány. Po našem tlaku  podnikli hosté rychlý brejk, který po pěkné kombinaci zakončoval Sirotek do odkryté části branky - 0:1. A jen o pár minut později skončil nevydařený centr na hlavěš prvního hráče Košutky a další brejk skončil prakticky stejně, jako ten první - Kirilov 0:2. Zápas mohl zdramatizovat Furry, ale po trestňáku Kuby pálil nad. Další možnost měli na svých hlavách Pepa a Furry. ale nebyli v dobré pozici a hlavičky byly slabé. Poslední možnost měl ještě Hanz, ale Vicenda byl rychle zpátky a balon stihnul chytit. Bohužel po Furryho zranění po střetu koleno na koleno již nebyly síly na nějakou kloudnější akci. Ani fyzické ani psychycké. Ty možná chyběly v závěru nejvíc.

Porážka bolí, ale soupeř byl o kousek lepší a hlavně ve svých šancích nebezpečnější a produktivní. I my jsme se k možnostem dostali, ale hosté opravdu dobře bránili a nebyl ani pořádně prostor pro střelu z poza vápna. Poslední zápas nevydařené podzimní sezony odjedeme sehrát do Ledců.