Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

ŽENDA    LAPY     PYTLOS©    LAĎAS

SUKY        FURRY       HERI          MAKEN

(61´ PAVEL )

PEPA      VALI

Celý podzim zastihnul Tornádo ve velmi špatném rozpoložení. Především co se účasti hráčů týká, jejich zdravotního stavu a tím pádem trpělo Tornádo i výsledkově. A to se v posledním zápase, který jsme sehráli v Ledcích, bohužel příliš nezměnilo. Mančaft sice herně nikterak zásadně nezklamal, ale jeden chlap na střídání proti nabité sestavě soupeře byl opravdu velký kontrast. Stejně tak kontrastoval rozdílový hráč soupeře - Martin Hoffmann, který je fotbalově úplně někde jinde. To ale nelze nikomu na naší straně vyčítat, je to realita a s tou je nutné se srovnat.

Zápas samotný ale odehrálo Tornádo se ctí a rozdíl ve skóre je především výsledkem neproměňování našich šancí. Domácím se podařilo skórovat po chybě v rozehrávce právě Hofmanem ( 1:0 ) již ve 13. minutě a jen o pár minut později zdvojnásobili svůj náskok z penalty nařízené za Mikiho zákrok - 2:0. Ale možnosti jsme měli i my. Netradiční útočník Vali se hlavou teprve zastřeloval, Sukymu při brejku chyběl v zakončení klid ( no, a možná florbalka ). Po půlhodince hry sice Ondra ve vápně úžasně zasáhnul ve skluzu na zemi, bohužel následným odkopem trefil jen prostor, kde byl osamocený Pašek, který se z pár metrů nemýlil - 3:0. Do půle jsme již dalším pokusům domácích odolali a to i díky opravdu dobrým Mikiho zákrokům, Laďasově pohotovému odkopu míče těsně nad bránu a v poslední minutě hlavně díky Rabasově vychýlené mušce, když domácí útočník z prostředku malého vápna trefil dva metry vedle. Ani my jsme branku soupeře přímo neohrozili a tak byl tříbrankový náskok domácích poločasovým výsledkem.

Do druhé půle Dan mančaft povzbudil a s touhou s výsledkem ještě něco udělat jsme šli zpět na hřiště. Kluci se opravdu snažili a v některých fázích zápasu jsme se soupeřem drželi krok. Bohužel své šance jsme ale proměnit nedokázali. A nebyly to špatné možnosti. Kopali jsme docela dost rohů, a i ze hry jsme se dostali do zajímavých pozic. Miki na druhé straně krásne "vystál" Hoffmanna, který svůj lob namířil jen do jeho připravených rukavic. Bohužel přišel po hodině hry nákop od vápna domácích, který skončil úhlopříčně přes celé hřiště přesně na kopačce rozběhnutého Mandause, který nic nevymýšlel, hodil si balon dost daleko od Mikiho a bez potíží zvýšil - 4:0. Domácí pak z rychlé akce vsítili i pátý gól jen čtyři minuty po předchozím - 5:0. Lapyho rána pak skončila vedle a pěkná akce po straně v podání Laďase, Pavla a Pepy k úspěšnému zakončení také nevedla. Nakonec jsme se dočkali až v samém závěru zápasu, když si na Heriho roh naběhl Vali a jeho hlavička do protipohybu sebrala Ulčovi čisté konto - 5:1. Krásný gól a zasloužená odměna za snahu v celém zápase. Na body ale pohříchu málo.

Sezonu jsme tedy zakončili tak, jak průběh zejména druhé půlky podzimu naznačoval. Začátek podzimu byl ještě herně opravdu dobrý, ale po zraněních kluků jsme se již nedokázali zvednout. Nazi, který nakonec dorazil na dokopnou, což je fajn, chyběl opravdu citelně. Hra sice nebyla pořád úplně marná, ale soupeř měl vždy něco málo navíc. Bohužel jsme nezvládli důležité zápasy v Liticích, na Prazdroji a v Chotíkově. Nezbývá, než se přes zimu dát především zdravotně pořádně dokupy, potrénovat a zkusit v naší tradičně lepší části soutěže získat nějaké body a soutěž ještě zachránit.