HANZ        FURRY ©       HERI          BERY M.

(67´ PAVEL )               (67´PEPA )

TOM      NAZI

V plzeňské ZOO se probudili po zimním spánku medvědi a zároveň se po zimní pauze probral k životu městský přebor. Jeho podzimní část se Tornádu příliš nevyvedla a tak uvidíme, jak se bude dařit na jaře. Plusem je, že na lávce byli čtyři plnohodnotní hráči a to ještě chyběl Vali, Jirka, Miko, Krůša a hlavně Ondra. Miki se nakonec dostal z práce včas a to je super - díky Miki. Sestava tak byla docela nabitá, bohužel nás čekal Smíchov, který pilně trénoval na umělce, kterou jsme si letos my nedopřáli a byli jsme rádi za tři tréninky na našem přírodním hřišti v Hradišti.

Domácí od počátku drželi míč a snažili se kombinovat. Prvně všem zatrnulo ve třetí minutě, kdy se vydal domácí golman Pretl před vápno na vysoký balon a v hlavičkovém souboji s Tomem to pěkně hlavami cvaklo. Naštěstí po krátkém ošetření oba hráči pokračovali ve hře. A byl to právě Tom, kterého parádně vysunul Nazi. Tomáš udělal na hranici vápna zpětnou kličku Vurmovi a poslal balon obstřelem na vzdálenější tyč Pretlovy brány - 0:1. Domácí přesto dál tlačili. Miki o chvilku později začal čarovat. Hlavičku Maruschaka z malého vápna zázračně vytáhnul. Kuba pak po našem rohu zabránil rychlým návratem v brejku Chodobovi. . Bohužel v 17. minutě se domácí po několikerém ostřelování a Mikiho zákrocích dostali k dorážce Tobrmanem a srovnali - 1:1. Domácí dál tlačili a Strejc z trestňáku minul Mikiho bránu jen těsně. Rychlý protiútok pak zakončil tentýž hráč vedoucí brankou, kterou docílil z blízka do odkryté brány - 2:1. Hlavička Dlabače pak skončila vedle brány. Další trestňák Miki vyrazil parádním zákrokem a dorážku vytáhnul konečky prstů na tyč. Bohužel v samotném konci poločasu, když to vypadalo, že domácí zakončí poločas s jednobrankovým vedením ( které by pro nás bylo i podle obrazu hry přijatelné ) se po našem rohu dostali smíchovští k brejku, který zakončil brankou Jaroš - 3:1. V nastavení pak Naziho pěknou střelu vytáhnul Pretl na roh, Furry pak z dorážky v těžké pozici bránu netrefil.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním se ještě poprat o lepší výsledek. A několik možností jsme na začátku i měli. Pretl ale moc zasahovat nemusel, střely šly většinou vedle. Domácí se ale dostali do tempa a v 53. minutě Mičan prostřelil z blízka Mikiho - 4:1. Čas plynul a hra víceméně mezi vápny v dobrém tempu také. Z klidu vybočila jen rána domácího Míčka. Tu Miki vytáhnul na břevno. Miki držel Tornádo i nadále a jeho některé zákroky vzbuzovaly v řadách soupeře zděšení. Když už se Smíchovští téměř radovali z gólu, přeťala několikrát míči cestu do brány Mikiho končetina. Tu ruka, tu noha. I my jsme měli nějaké možnosti, ale většinou jsme akce nadotáhli do zdárného konce. Nazi měl v 82. minutě velmi dobrou pozici, ale trefil těsně vedle, když Pretl míč jen sledoval očima. Bohužel konec zápasu se extrémně vydařil domácím. Za posledních pět minut skórovali třikrát a skóre zápasu upravili postupně Bačkovský, Míčka a opět Bačkovský na konečných 7:1. Škoda toho konce, zápasu by slušel spíše výsledek před poslední pětiminutovkou. Ale bohužel, i přes nmožství Mikiho výtečných zákroků se domácí nakonec prosadili.

Z tabulky je jasné, jaká je situace, ale je fajn, že jsme se sešli v dobrém počtu, v dobré sestavě, že si všichni zdraví kluci kopli a získané zkušenosti uplatníme v dalších zápasech. Jarní část je na samém začátku a čeká nás ještě spousta zápasů, kde budou body k dispozici. V sobotu si do Hradiště přijede pro pomlázku Vochov, tak se kluci těšte!