SUKY   FURRY©   VLÁĎA   KRŮŠA   LAĎAS

(76´BENY)         ( 65´KAČÍS )

TOM          HANZ

(65´PEPA)

Na náš první domácí zápas jarní části sezony přijel na naše krásně připravené hřiště Vochov. Od předešlého zápasu se sestava na několika postech změnila, upravili jsme i rozestavení a na lávce byli i tak k dispozici tři borci, kteří do zápasu zasáhli. Premiéru si za Tornádo odbyl Vláďa, do sestavy se vrátili Vali s Krůšou a i schema rozestavení na hřišti bylo odlišné. A vůbec to nebylo špatné.

Zápas začali hosté "do kopce" a zahrávali i první roh. Ten jsme v pohodě ubránili a naopak kontrovali tlakem vedoucím k několika našim rohovým kopům. Z nich pranmenil faul na Toma na hranici vápna. Původně signalizovanou penaltu sudí po konzultaci s lajnovým odvolal s tím, že faul byl na lajně a Tom směřoval z pápna ven. Nejsem si jistý oporou tohoto výkladu v pravidlech, ale budiž. Z trestňáku trefil Tom těsně nad. Výkop golmana Mráze pak podskočil Vali ( proti sluníčku se mu balon ztratil ) a hosté se dostali do brejku. Miki ale bránu uhájil. Naopak Hanz sám před Mrázem volil lob, kterým ale bránu netrefil. Ve 14. minutě házeli hosté aut u našeho vápna. Dlouhý balon ve vápně odhlavičkoval Maken bohužel přímo do rozkroku Grima. Ten místo aby se za postižené místo chytil a začal skákat po patách, poslal placírem balon přesně k tyči Mikiho brány. Ten šanci zasáhnout neměl - 0:1. Hanz mohl srovnat hned po rozehrání, ale z úhlu Mráze neprostřelil a Vláďovu dorážku vytlačil hostující golman na roh. Mimo bránu nebo v náručí Mráze skončily i další naše akce. Ve 44. minutě se hostům podařila pěkná akce, která potěšila zejména nezaujaté diváky a příznivce hostí. Škoda, Vyleta a ve skluzu zakončující Chvojka si to dali na jeden dotek a do šaten se šlo za stavu 0:2. I když jsme de gólu ještě dočkat mohli. Vláďa ale před Mrázem pálil nártem nad.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním se zápasem ještě něco udělat, protože hra rozhodně nebyla špatná a jen nepřesné a nedůrazné zakončení na naší starně určovalo stav zápasu. Bohužel po odkopu od naší brány přišla ve středu hřiště ztráta balonu a z ní pramenící faul. Trestňák jsme sice ubránili, ale balon jsme z vápna dostat dost daleko nedokázali. Tesně za hranicí velkého vápna přistál balon u Chvojky, který se přímo ze vzduchu nechytatetelně trefil - 0:3. V 57. minutě pak bylo defintivně rozhodnuto. Vyleta ve vápně udělal kličku Valimu do protipohybu a pod padajícím Mikim trefil na zadní tyč - 0:4. Ještě jsme se dostali do možností po akcích Krůši s Tomem, kterou Mráz zlikvidoval. Laďas s Vláďou pak zakombinovali a Vláďova rána skončila těsně nad bránou hostí. Ti se už k dalším závažnějším akcím nedostali, i když jejich mladí náhradníci byli hodně rychlí a kvalitní. My už taky nedokázali vymyslet nic, co by zavánělo brankou a tak zápas v poklidu plynul ke konci. Z klidu vybočila jen červená harta pro hostujícího Hlaváče, který poněkud nesouhlasil s jedním z verdiktů sudího Svobody. Na výsledek zápasu to ale vliv nemělo.

Body jsme sice nezískali, ale hra v poli nebyla špatná a nové rozestavení v zásadě herně nezklamalo. Škoda jen, že se nepodařilo skórovat. Příležitosti byly, ale kvalita a klid v zakončení chyběl. Pozitivem je ale dobrá účast a to, že hra i přes porážku kluky  viditelně bavila. Příště nás čeká nedělní zápas na krásném velkém hřišti Unionu. Takže doufám, že všichni hráči Hradiště, které by doma jinak nepustili, vezmou své manželky, přítelkyně či partnery do Plazy na schoping a sami dorazí na hřiště vedle stojících Potravin:-). Hlavu vzhůru, Tornádo, ono to půjde a ne, že ne!