Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

KUBA       PYTLOS©   FURRY     MAKEN

BERRY         TOM     KRŮŠA       HERI

NAZI         PEPA

(73´KAČÍS)

Po slušném výkonu, ale bez bodového zisku pro Tornádo proběhly první dva zápasy jarní části sezony. To jsme chtěli změnit na hřišti Unionu. Sice v sestavě chyběla spousta lidí včetně Mikiho a tak jej v bráně nahradil Lapy. Do sestavy se naopak vrátil Pytlos, v základu nastoupil Pepa a i vzhledem k velikosti hřiště jsme upravili základní rozestavení.
Začátek patřil spíše Tornádu a po faulu na Makena musela obrana domácích odvracet dobrý Tomův centr. Pepa pak vyhrál souboj s domácími stopery a Berry pálil těsně nad šibenici Haaseho bránu. Domácí pak hru srovnali a doslati se i k rohovému kopu. Ten Furry odvrátil dlouhým odkopem, kterým našel na vlastní polovině hřiště Naziho, který s balonem na noze proběhl útočnou půlku a prostřelil vybíhajícího domácího golmana - 0:1. Domácí dále měli šance pouze ze standardek. Další roh netrefil hlavou Kutný, Poprvé zahrál rukama Lapy v naší bráně až ve 28. minutě, když před agilním Kutným zachránil výtečným výběhem. Ve 35. minutě pálil z dálky opět Kutný nad. Na druhé straně Krůšův pokus minul domácí branku jen těsně. Ale Vašek stál stejně v ofsidu. Navýšit naše vedení mohl Maken, který se zčista jasna ocitnul v brejku ve vápně domácích. Poslední klička mu ale nevyšla a domácí odolali. Prozatím. Závěr půle patřil opticky Unionu. Po trestňáku z půlky přizdvihnul balon na roh Lapy těsně před dobíhajícím Dziadrusem. Po rohu promáchnul na zadní tyči volný Kalaš. Berry fauloval Kutného a domácí centrovali do vápna, kde obrana s Lapym odvrátili na roh. Ten rozehráli domácí nakrátko, ale po souboji ukázal sudí na další roh. My sice reklamovali, že balon za lajnu šel od domácích, ale ti se nepřiznali. Kopali tedy roh, který jsme odvrátili přímo na Naziho, který si zopakoval sprint ze začátku zápasu a se stejným výsledkem - 0:2 - karma se zdarma :-). Jen Nazi při brejku musel ještě svést souboj se stopery, které kličkou dostal mimo hru. Sudí hned písknul půli a my tedy vedli o dvě branky a i hra nebyla vůbec špatná. Domácí jsme, vyjma standardek, nepustili vůbec k ničemu a vedení bylo zasloužené.
Union měl nástup do druhé půle velmi liknavý. Tedy co se příchodu na plac týká. Ve hře naopak chtěli jednoznačně zatlačit a se zápasem něco udělat. To by ale nesměl hned ve druhé minutě druhé půle chytit před dotírajícím Nazim balon od svého beka do náruče domácí golman Haase. Jasný nepřímý kop. Domácí stáhli do vápna všechny hráče, poslavili zeď přes půl brány a my vyplnili druhou půlku, takže Haase neviděl vůbec nic. Tom balon lehce posunul a Krůša trefil placírem přesně tu část branky, kterou neměl domácí golman vůbec pod kontrolou - 0:3. Domácí to sice zaskočilo, ale rychle se oklepali a Dziadrus trefil tyč Lapyho brány. Domácí se pokusili presovat už od naší brány a v 55 minutě jim to vyneslo snížení. Špatný výkop získal soupeř a po centru Kutného se v náběhu trefil Červeňák - 1:3. Nazi se pak ve vápně ukličkoval a k zakončení jsme se nedostali. Furry pak, patrně při vzpomínce na Laďasův příspěvek z Alp, nasedl na sáně a projel soupeře. Naštěsí mimo vápno, nicméně za žlutou kartu. Z trestňáku pak hlavičkoval Kalaš těsně nad. Po faulu na Naziho domácí odvrátili Tomův centr a Kutný skončil s rychlým brejkem díky Žendovi až v zázemí. Krůšova rána skončila vedle, Furry v souboji se Stachem odvrátil na roh. Ten odvrátil Tom, který hrál i skvěle do obrany. Po Lapyho zákroku jestě pojistil balon odkopem z odkryté brány Krůša. V úplném závěru už domácí neměli síly na větší tlak a Tomovu šanci zmařil Haase. Nazi pak kličkami ve vápně zápas ukončil, protože sudí vyhodnotil, že už to k brance stejně nepovede a písknul konec.
Tornádo si tedy připsalo první jarní body. A to zcela zaslouženě. Předvším v první půli jsme domácím nedovolili vůbec nic, ve druhé jsme se pak po navýšení náskoku soustředili na obranu. A i díky zákrokům Lapyho v bráně a celkově dobré obraně celého týmu se podařilo nebezpečné domácí ubránit. Když budeme hrát se stejným nasazením, stejnou bojovností a přidáme proměňování šancí, nejsme určitě bez šancí na body s kýmkoliv. Ten kdokoliv budou příští víkend Litice. Ty bychom doma prostě měli porazit.