Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Kulturní akce » Rok 2011

Berounka 2011

publikováno 03.08.2011 (aktualizováno 29.08.2011)

BEROUNKA 2011

Letošní romanticko-odpočinkové plavby po jednom z našich nejkrásnějších toků se nakonec zúčastnilo šest vodáků ( Ladas, Milan, Čudy, Polda, Máša a Zbyňa) a tudíž tři lodě, ikdyž to před půl rokem ještě vypadalo na rekordní účast. Předpověď počasí tento rok nebyla zrovna nejlepší, bohužel realita byla ještě o krapet horší. Klasický rozjezdový věčer u „psycha“ se tentokrát nekonal, protože Viktorka hrála veledůležitý zápas a my si ho nechtěli nechat ujít. Již při přepravě do tábořiště jsme si v Chrástu zamluvili místa v místním Sportbaru a po vztyčení stanů tam také vyrazili. Zápas dopadl na výbornou, což nás přimělo ješte chvilku posedět. Bohužel pak ve snaze trochu nahnat čas jsme se rozhodli jít do kempu zkratkou a bloudili jsme tak neskutečně, že jsme dorazili až těsně před závozem pekařů. Ty už zřejmě vyhlížel i Psycho, neboť nás i v takovou hodinu prosvítil baterkou a neopomenul napomenout. I přes tyto nečekané komplikace jsme ráno poměrně brzo vstali, posnídali a dopoledne si zpestřili hrou nohejbalu. Během hry nás však přepadl první deštík, z kurtu nás samozřejmě nevyhnal, ale stany zmokly a my pak museli v kiosku čekat, až oschnou. Polední sluníčko je vysušilo v cukuletu, my se urychleně sbalili, ale než jsme se stačili nalodit, přišla od jihozápadu nepříjemná bouřka, která náš odjezd opět o něco oddálila. Naštěstí po ní opět vysvitlo sluníčko a my konečně mohli odpíchnout. Po krátké a příjemné zastávce v Nadrybech jsme sjeli nebezpečně vyhlížející jez a po chvilce dorazili do útulného tábořiště, kde jsme se rozhodli přenocovat. Velice nás zde překvapil stánek s pizzou, to jsme za těch asi dvanáct let ještě naměli. A nutno říci, že byla výborná. Večer jsme decentně poseděli s vědomím, že v pátek je třeba trochu píchnout a nahnat kilometry, které nám počasí zatím nedovolilo urazit. Proto jsme také odpíchli brzo po snídani a dokonce jsme cestou jeden kiosek ignorovali. Cestu nám trochu zpestřila akce Gambrinusu pro vodáky, sbírali jsme razítka a pak dostali nějaký ten bonus. Na trase jsme se ale nikde dlouho nezdrželi, i Kobylku jsme dost odbyli. Našim cílem byla Stodola v Liblíně. A v podvečer jsme svého cíle dosáhli, přejeli jsme oficiální kemp s nadějí, že se nám jako před dvěma roky podaří sehnat ubytování u někoho z místních. Mysleli jsme si na babču, ta tam ale ze zdravotních důvodů nebyla. Nakonec nás spasila přímo hospodská ze stodoly, nabídla nám plácek přímo za budovou. Sice to zpočátku vypadalo jako poděkování za rýsující se útratu, když jsme ale postavili stany a natahali lodě, zeptala se paní, kolik nás je a jestli by nevadilo 30 za osobu. My kývli a paní zas, kolik že je stanů a jestli by navadilo 30 za stan. My opět kývli, načež paní kolik máme lodí a jestli by nevadilo 30 za loď. My tedy kývli potřetí, přeci jen to bylo hned u nosu, finančně jsme na tom ale zase tolik nevydělali. Ale pobavilo nás to. Ve stodole došlo na klasické mozky v krvi, bylo ale nejprve nezbytné tuto specialitu nezkušenou obsluhu naučit. Myslím ale, že nakonec to pila celá hospoda. Ráno nás bohužel čekalo nemilé překvapení, obloha byla totálně zatažená a vytrvale mrholilo. Když už bylo jasné, že se počasí neumoudří, smířili jsme se s faktem, že se nám do cíle výletu – Hlinců dorazit nepodaří a že musíme zůstat v Liblíně. Stany byly totálně promočené, naštěstí se nám podařilo zajistit noclech v ubytovně a tím si i uchránit zdraví před nadcházející podzimní sezonou. V příjemném prostředí Hotelu Berounka se nám podařilo dokonce shlédnout první ligový zápas Viktorky. Večer po příjemném posezení ve Stodole jsme ještě zaskočili do nedalekého kempu, kde nás šokoval čenoch jako noc s kulichem na hlavě, který tam celoý večer pouštěl reagge. A náladu nám vylepšil i stolní fotbálek. Poslední den se už nic světoborného nekonalo, pouze jsme sbalili promoklé stany a čekali na odvoz. Opět nám pomohli zlatí hoši – Kája Česal a Honzík Horny – hoši děkujem. A toť vše, tak zase za rok!